Koronavirusas

Kinijoje 1716 gydytojų užsikrėtė koronavirusu

(atnaujinta 12:38 2020.02.14)
Kovojantys su koronavirusu gydytojai Kinijoje yra vadinami "angelais baltais chalatais" arba "kovotojais baltais chalatais"

VILNIUS, vasario 14 — Sputnik. Naujo tipo koronavirusu Kinijoje užsikrėtė jau 1716 medicinos darbuotojų, liga nusinešė šešias iš jų gyvybes, penktadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė KLR valstybinio sveikatos komiteto vadovo pavaduotojas Zeng Yixin.

"Iki vasario 11 dienos 1 716 medicinos darbuotojų visoje šalyje užsikrėtė pneumonija, kurią sukėlė naujo tipo koronavirusas —tai sudaro 3,8 proc. viso užsikrėtusiųjų skaičiaus. Deja, šeši iš jų mirė, tai yra 0,4 proc. visų mirčių", — cituoja jį RIA Novosti.

Kovojantys su koronavirusu gydytojai Kinijoje yra vadinami "angelais baltais chalatais" arba "kovotojais baltais chalatais", nes didžiausia atsakomybė kovojant su liga gula ant jų pečių.

Kinijos gydytojo Li Wenliang vardas, kuris vienas pirmųjų gruodį pranešė apie pneumonijos protrūkį, tačiau valdžia į jo žodžius nereagavo rimtai, dabar žinomas visame pasaulyje. Gydytojas taip pat užsikrėtė koronavirusu ir mirė būdamas 35 metų.

Jis ir dar septyni gydytojai, pranešę socialinėje žiniasklaidoje apie ligos protrūkį, buvo iškviesti į Uhano miesto policiją ir gavo įspėjimą. Jiems buvo liepta neskelbti melagingų pareiškimų internete, kurie galėtų smarkiai pakenkti viešajai tvarkai. Dabar vyksta jo mirties aplinkybių tyrimas.

Paciento gydymas Uhano centrinėje ligoninėje, archyvinė nuotrauka
© REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

Gruodžio 31 dieną Kinijos valdžia informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos kilmės pneumonijos protrūkį Uhano mieste, esančiame centrinėje šalies dalyje. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai 2019-nCoV koronavirusas.

Žmonių, mirusių Kinijoje ir užsikrėtusių nauju koronavirusu, skaičius ketvirtadienį smarkiai išaugo, nes tarnybos pakeitė užkrėtimo atvejų skaičiavimo metodą.

Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

Bendras mirčių nuo koronaviruso skaičius padidėjo iki 1 355, o bendras užsikrėtusiųjų skaičius beveik pasiekė 60 tūkst.

Anksčiau Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis išreiškė norą padėti Kinijai kovoti su koronaviruso epidemija. Savo kolegai iš Kinijos Li Keqiang jis nusiuntė laišką, kuriame išreiškė solidarumą su Kinijos žmonėmis, medicinos darbuotojais ir tais, kurie bando kovoti su ligos plitimu.

Tegai:
koronavirusas, gydytojai, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (860)
Dar šia tema
Kinijoje paaiškino, kodėl staigiai išaugo koronavirusu užsikrėtusių skaičius
Europos Komisija įvertino koronaviruso įtaką pasaulio ekonomikai
Mokslininkas įvertino PSO prognozę apie dviejų trečdalių žmonių užsikrėtimą koronavirusu