Nord Stream, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: JAV SGD ras vietą Europos rinkoje, jei bus nutrauktas dujų tiekimas Rusijos

(atnaujinta 18:34 2020.02.17)
Nepaisant visų chuliganiškų JAV veiksmų, Rusija ir Vokietija dės visas pastangas, kad projektas "Nord Stream-2" būtų baigtas, sakė ekspertas Aleksejus Gromovas

VILNIUS, vasario 17 — Sputnik. JAV nori pasipriešinti "Nord Stream 2" projektui per visas šalis, interviu Sputnik Lietuva sakė Rusijos energetikos ir finansų instituto vadovas Aleksejus Gromovas.

"Negaliu atsiminti tokių nemandagių ir atvirų pasiūlymų, "še jums pinigai už atsisakymą remti šį projektą". Mano nuomone, tai yra kažkoks naujas žodis sankcionuojant Rusijos opoziciją. Atsižvelgiant į realybę, kurioje mes gyvename, galiu pasakyti tai: Vidurio ir Rytų Europos šalys, kurios yra kritiškai priklausomos nuo Rusijos dujų tiekimo ir kurios iš esmės yra suinteresuotos išsaugoti maksimalų įmanomą Rusijos dujų tranzitą per Ukrainos dujų transportavimo sistemą, visai gali sutikti su tokiu neįprastu sandoriu, kurį pasiūlė amerikiečiai", — sakė ekspertas.

Gromovas mano, kad Rusija ir Vokietija dės visas pastangas, kad būtų baigtas dujotiekio tiesimo projektas, nepaisant JAV "chuliganiškų veiksmų".

Jis pridūrė, kad po tokios šiltos žiemos Europos požeminėse dujų saugyklose liko daug atsargų, todėl amerikiečių dujų kaina šioje situacijoje yra nekonkurencinga.

"Esant tokiai situacijai, amerikietiškos dujos yra nekonkurencingos, palyginti su pigiomis rusiškomis dujomis, ypač tomis žemomis kainomis, kurios egzistuoja. Jei, kaip sakoma, rusiškos dujos bus fiziškai "atskirtos" iš rinkų, tada atsiras vietos brangesnėms amerikietiškoms SGD, tai yra vadinamosioms "laisvės dujoms". Manau, kad dabar kovojama dėl amerikiečių dalies Europos rinkoje", — padarė išvadą ekspertas.

JAV valstybės sekretorius Maikas Pompėjas Miuncheno saugumo konferencijoje pareiškė, kad Vašingtonas yra pasirengęs Vidurio ir Rytų Europos valstybėms skirti vieną milijardą dolerių kaip "Trijų jūrų iniciatyvos" dalį. Lėšos bus skiriamos projektams energetinio saugumo srityje.

"Trijų jūrų iniciatyva" aktyviai bendradarbiauja su dviem pagrindiniais šio regiono infrastruktūros projektais — magistralinio kelio "Via Carpathia", jungiančio Klaipėdą Lietuvoje su Salonikais Graikijoje, ir suskystintų gamtinių dujų transportavimo infrastruktūros plėtra turint jūrų terminalus Lenkijoje ir Kroatijoje bei jungiamąjį vamzdyną.

"Nord Stream-2"

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

Nord Stream-2
© Sputnik
"Nord Stream-2"
Tegai:
Vokietija, Nord Stream-2, SGD, JAV
Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (596)
Dar šia tema
Ekspertas: Lietuvai reikalingos JAV SGD, kad galėtų reklamuoti savo "draugystę"
Į Lietuvą atvyko dar vienas tanklaivis su rusiškomis SGD
Ekspertas papasakojo, kiek Kinijos ekonomika praranda dėl koronaviruso
Megan Markl

Naujas skandalas: Megan Markl viešai apkaltinta patyčiomis

(atnaujinta 19:59 2021.03.03)
Maištingos hercogienės pavaldiniai pateikė skundą dėl patyčių darbo vietoje, tačiau nėščia žvaigždė ir toliau tai neigia

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Pavasario atėjimą pažymėjo naujas skandalas Elžbietos II šeimoje: princo Hario žmona Megan Markl buvo apkaltinta patyčiomis iš pavaldinių.

Leidinys "The Times" paskelbė įdomų straipsnį su buvusio hercogienės sekretoriaus Džeisono Knaufo skundu. Laiškas buvo parašytas 2018 metais, jam dar dirbant hercogams. Padėjėjas paprašė apginti kolegas, kurie patyrė spaudimą ir nuolat buvo žeminami iš Markl pusės, tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Dabar informacija apie Markl patyčias tapo vieša: hercogienė viešai apkaltinta patyčiomis.

"Aš nerimauju, nes ji įbaugino du padėjėjus ir išvarė juos. Elgimasis su X peržengia padorumo ribas. Hercogienė visada randa auką patyčioms. Ji gąsdina Y ir bando pakenkti jos pasitikėjimo savimi", — sakoma padėjėjaus laiške.

Informacijos paskelbimo priežastis: pavaldiniai norėjo, kad pasaulis žinotų jų įvykių raidos versiją, kol Megan ir Haris duos rezonansinį interviu Oprah Winfrey.

Dabar Markl neigia visus kaltinimus savo atžvilgiu. Ji "liūdiūdusi dėl paskutinių išpuolių" ir, pasak atstovų, "toliau dirbs skatindama atjautą visame pasaulyje ir stengsis rodyti gerą pavyzdį visiems aplinkiniams".

Tegai:
patyčios, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos
JAV karinis jūrų laivynas

"Fox News": JAV ketino nuskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų

(atnaujinta 17:35 2021.03.03)
2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk"

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. JAV "Virdžinijos" klasės povandeninis laivas "USS John Warner" buvo pasirengęs nuskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų 2018 metais. Apie tai praneša "Fox News".

Pėstininkų kovos mašina K-17 Bumerang
© Sputnik / Михаил Воскресенский

2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk".

"Tada ji nugrimzdo po vandeniu ir pasirengė nuskandinti visus Rusijos karo laivus, kurie imsis veiksmų prieš JAV laivyną šioje srityje", — rašoma pranešime.

Vienas iš taškų, iš kurio buvo paleistos "Tomahawks", iš tiesų buvo spąstai: JAV kariuomenė iš ten nesmogė į Siriją. Tačiau Rusijos karinio jūrų laivyno atsakomieji veiksmai dėl šio masalo taip pat tapo pretekstu JAV atsakymui, nurodo televizijos kanalas.

Tegai:
Sirija, laivai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo bepiločių orlaivių šviesos šou
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
Viskas dėl koordinačių sistemų. Ką Pašinianas apie "Iskander" pasakė ne taip
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 14:42 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržvių iš paprastos angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių sriuba, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninius baltymų šaltinius, pavyzdžiui, mėsą", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelyno, kuris naudingas sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastos angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelyno iš daržovių", — parekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai