Laboratorija Uhane, Kinija

Vyriausiasis gydytojas Uhano ligoninėje mirė nuo koronaviruso

(atnaujinta 12:40 2020.02.18)
Vyriausiajam "Učango" gydytojui buvo 51 metai, jis tapo pirmuoju medicinos įstaigos vadovu Kinijoje, kuris mirė nuo koronaviruso

VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Uhano mieste nuo koronaviruso mirė "Učang" ligoninės vyriausiasis gydytojas Liu Čžmingas, pranešė Kinijos centrinė televizija

Anksčiau apie jo mirtį rašė laikraštis "People's Daily", tačiau vėliau ši informacija buvo paneigta.

Liu Čžmingui buvo 51 metai. Jis tapo pirmuoju medicinos įstaigos vadovu Kinijoje, kuris mirė nuo naujos ligos.

"Učangas" vienas pirmųjų priėmė koronavirusą turinčius pacientus, ligoninėje dirba 966 žmonės.

Pirmą kartą apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane (Hubėjaus provincija) tapo žinoma praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

Naujausiais duomenimis, užsikrėtusiųjų skaičius Kinijoje viršijo 72,4 tūkst. žmonių, 1868 mirė, daugiau nei 12 tūkst. pasveiko. Iš viso pasaulyje užsikrėtė 43,3 tūkst. žmonių, mirė 1874.

Už Kinijos ribų užsikrėtimo atvejai nustatyti Rusijoje, Ispanijoje, Italijoje, Suomijoje, Indijoje, Britanijoje, Pietų Korėjoje, Kambodžoje, Jungtiniuose Arabų Emyratuose, Japonijoje, JAV, Singapūre, Tailande, Kanadoje, Nepale, Vietname, Prancūzijoje, Australijoje, Malaizijoje, Vokietijoje, Šri Lankoje ir Filipinuose.

Kol kas koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pažymėjo, jog grėsmė yra reali, dėl to ES ruošiasi išplėsti kontrolės priemones, stebint judėjimą ne tik oro uostuose, bet ir tiesiog per sienas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja laikinai susilaikyti nuo kelionių į Kiniją dėl spartaus koronaviruso plitimo. Be to, URM perspėja, kad Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Kiniją, Pekine ir daugelyje šalies provincijų gali būti taikomas 14 dienų karantinas.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (975)
Dar šia tema
Koronavirusas pakirto OPEC: Rusija skiriasi su karteliu
Lietuvos nacionalinis dramos teatras atšaukė gastroles Kinijoje dėl koronaviruso
Europos Komisija papasakojo apie koronaviruso situaciją ES
Užsikrėtę daugiau kaip 72 000 žmonių: koronavirusas Kinijoje nemažina tempų