Kanados vėliava, archyvinė nuotrauka

Kanados valdžia ruošiasi deportuoti 96 metų buvusį nacistą

(atnaujinta 19:14 2020.02.18)
Anot tyrėjų, jis dalyvavo nužudant 214 našlaičius iš vaikų globos namų Jeiske Antrojo pasaulinio karo metais

VILNIUS, vasario 18 — Sputnik. Kanados valdžia ruošiasi deportuoti 96 metų Helmutą Oberlanderį po to, kai paaiškėjo, kad jis dalyvavo Antrojo pasaulinio karo metais padarytuose nusikaltimuose.

"Pradėtas deportavimo procesas, tačiau jis dar toli gražu nesibaigė", — cituoja Oberlanderio advokatą Roną Poultoną Sputnik Baltarusija.

Jis pridūrė, kad ekstradicijos procesas kol kas nevykdomas.

Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad Rusijos tyrimų komitetas iš Kanados paprašė baudžiamosios bylos medžiagos prieš 96 metų Oberlanderį. Tyrėjai mano, kad jis dirbo Sonderkommandos SS-10 "a" vertėju. Šis padalinys veikė Kubanėje 1942–1943 metais.

Berlynas
© Sputnik / Екатерина Чеснокова

1942 metų spalio pradžioje naciai išvežė 214 našlaičių iš vaikų globos namų ir įvykdė jiems mirties bausmę. Tyrimą atlikusių ekspertų teigimu, vaikai buvo palaidoti gyvi arba jie mirė sunkvežimiuose nuo apsinuodijimo išmetamosiomis dujomis. Manoma, kad Sonderkommanda dalyvavo ir kituose nusikaltimuose.

Pats Oberlanderis neneigia, kad tarnavo Sonderkommandoje, tačiau tvirtina, kad buvo priverstas tai padaryti, kitaip jį būtų nužudę. Jis neigia dalyvavimą žudynėse.

Šiandien Oberlanderis yra dešimties ieškomiausių ir iki šiol išgyvenusių nacių nusikaltėlių sąraše.

Po karo Oberlanderis sugebėjo išvengti sulaikymo, o po kelerių metų persikėlė į Kanadą ir gavo šalies pilietybę. Tačiau pilietybė iš jo buvo atimta dėl bandymo nuslėpti tarnybą Sonderkommandoje. Oberlanderio advokatas šį sprendimą pavadino nesąžiningu.

Gruodžio mėnesį Kanados aukščiausiasis teismas atsisakė nagrinėti Oberlanderio apeliaciją dėl sprendimo atimti iš jo Kanados pilietybę.

Tegai:
nusikalstama veikla, Antrasis pasaulinis karas, Kanada
Dar šia tema
Rusijos ambasada Vokietijoje atsakė į Lenkijos ambasadoriaus straipsnį apie karą
Drezdenas ugnyje: kodėl JAV ir Didžioji Britanija sunaikino Vokietijos kultūros sostinę
Bundestagas perspėjo Vokietiją apie Rusijos gyventojų įžeidimą
Ryga

Politologas: Latvija gali tik generuoti agresiją prieš Rusiją

(atnaujinta 12:37 2020.06.06)
Tokie pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kaip respublikos Gynybos ministerijos brošiūra, apibūdina situaciją šalyje, mano karo politologas Andrejus Koškinas

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Latvija gali gauti pinigų iš ES ir JAV tik tuo atveju, jei aktyviai generuos antirusišką politiką, todėl ji tuo ir užsiima, interviu Sputnik Lietuva pasakė karo politologas, Plechanovo Rusijos ekonomikos universiteto politologijos ir sociologijos katedros vedėjas Andrejus Koškinas.

Latvijos gynybos ministerija pristatė brošiūrą "Kaip elgtis ištikus krizei". Ji skelbiama elektronine forma latvių, anglų ir rusų kalbomis, praneša Sputnik Latvija.

Ypatingas dėmesys skiriamas patarimams, kaip elgtis karo atveju.

Karo politologas Andrejus Koškinas pareiškė, kad Latvijai viskas, kas lieka — tai tik generuoti agresiją prieš Rusiją, nes kitose srityse jos neturi jokių galimybių.

"Ekonomika, socialinė sritis — jos nėra prioritetiniai ir yra labai prastos būklės. Gauti pinigų, kuriuos dar išduoda ES, ir, svarbiausia — subsidijas iš JAV, galima tik tuo atveju, jei aktyviai generuoti antirusišką politiką, kuo ir užsiima Latvija. Kaip rezultatas — tokio pobūdžio pareiškimai ir metodiniai nurodymai, kurie ir apibūdina, viena vertus, bendrą Latvijos socialinę bei politinę ir geopolitinę situaciją, o kita vertus, tą vystymosi stadiją visose srityse, kuri remiasi rusofobine politika", — pasakė ekspertas.
Tegai:
Rusija, Latvija
Dar šia tema
Ekspertas: JAV permetė Rusijos "sutramdymą" Europai
Ekonomistas: Baltijos šalys galėtų uždirbti milijardus iš prekybos su Rusija
Rusija į turto registrą įrašė duomenis apie sieną su Lietuva ir Latvija
Koronaviruso testai

Gydytojai papasakojo apie negrįžtamo COVID-19 poveikio organizmui riziką

(atnaujinta 12:20 2020.06.06)
Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti

VILNIUS, birželio 6 — Sputnik. Uoslės praradimas pacientams, sergantiems koronavirusu, gali būti negrįžtamas, praneša "The Wall Street Journal", cituodamas Amerikos gydytojus.

Pažymima, kad daugelis pacientų pranešė negalintys užuosti ar jausti skonio net ir praėjus kitiems infekcijos simptomams. Maždaug ketvirtadalis pacientų pažymėjo, kad skonio ir uoslės pojūčių atsiradimas užtruko maždaug dvi savaites.

Tačiau nebuvo nustatytas maksimalus terminas, per kurį atsinaujina skonio ir kvapo receptorių veikla.

"Uoslės receptoriai, kurie eina į smegenis, "nusižudo", kad prie jų neprileistų viruso", — teigė Pensilvanijos valstijos "Monell Chemical Senses" centro direktoriaus pavaduotoja Danielle Reed.

Gydytojai nurodo atvejus, kai sergančių pacientų receptoriai dar neatsigavo, ir teigia, kad uoslė ir skonis šiems pacientams gali nebegrįžti.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,1 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 373 tūkst. žmonių.

Tegai:
sveikata, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paskelbta mirčių nuo COVID-19 statistika
Lietuvoje koronaviruso atvejų skaičius viršijo 1680