Karsų jūra, archyvinė nuotrauka

Kanada palaikė draudimą naudoti mazutą Arkties vandenyse

(atnaujinta 10:05 2020.05.26)
Kanados valdžios atstovai pabrėžė, kad sieks laipsniško požiūrio į šį draudimą, nes Kanada su IMO diskutuoja apie vietinių šiaurės tautų "ekonominės naudos ir ekonominių realijų" pusiausvyrą

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Kanados valdžios institucijos palaikė draudimą naudoti mazutą Arkties vandenyse, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kanados transporto departamento svetainėje paskelbtą pranešimą.

"Kanados vyriausybė labai rimtai žiūri į Arkties apsaugą ir toliau bendradarbiauja su Tarptautinės jūrų organizacijos (IMO) valstybėmis narėmis ieškodama būdų, kaip sumažinti padidėjusios laivybos šiaurėje poveikį aplinkai", — sakoma pranešime.

Remiantis dokumentu, antradienį Kanados transporto ministras Markas Garno (Marc Garneau) ir užsienio reikalų ministras Fransua Filipas Šampanis (François-Philippe Champagne) "paskelbė palaikantys draudimą naudoti sunkųjį kurą Arkties vandenyse".

Ministrai pabrėžė, kad sieks laipsniško požiūrio į šį draudimą, nes Kanada su IMO diskutuoja apie vietinių šiaurės tautų "ekonominės naudos ir ekonominių realijų" pusiausvyrą.

2020 metų sausio 1 dieną pasaulyje įsigalios naujas Tarptautinės jūrų organizacijos standartas dėl sieros kiekio jūriniame kure sumažinimo nuo 3,5 iki 0,5 proc. Jūrų transportas išmeta 13 proc. viso sieros dioksido, išmetamo deginant pigų mazutą. IMO skaičiavimais, jau 2020 metais sieros dioksido išmetimas sumažės 80 proc.

Praėjusių metų lapkritį RIA Novosti atliktos apklausos rezultatai parodė, kad Rusijos laivybos kompanijos yra pasirengusios pereiti prie naujų Tarptautinės jūrų organizacijos standartų, susijusių su sieros kiekio mažinimu.

Tegai:
žala aplinkai, Arktis, Kanada
Dar šia tema
Bomba stratosferoje. Miškų gaisrai lėtina visuotinį atšilimą?
Kanada atsisako įsileisti DLR ir LLR gyventojus su Rusijos pasais
Kadras iš filmo Vienas namuose

Makolis Kalkinas palaikė idėją iškirpti epizodą su Trampu filmo "Vienas namuose"

(atnaujinta 16:48 2021.01.17)
Anksčiau Rusijos LDPR lyderis Vladimiras Žirinovskis pasisūlė pakeisti Trampą filme "Vienas namuose-2", pažymėdamas, kad filmavimo metu LDPR delegacija kaip tik lankėsi Niujorke

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik.  Filmuose "Vienas namuose" ir "Vienas namuose 2" vaidinęs aktorius Makolis Kalkinas palaikė pasiūlymus redaguoti antrąją filmo dalį, siekiant pašalinti iš jos dabartinį JAV prezidentą Donaldą Trampą.

Vienas iš socialinio tinklo Twitter vartotojų paskelbė redaguotą filmo ištrauką, kurioje Trampo nėra viešbučio fojė.

​"Bravo! — pakomentavo aktorius tviteryje. Jis taip pat palaikė vartotoją, raginantį pateikti peticiją, kad D. Trampą "Vienas namuose" pakeistų 40-metis Makolis Kalkinas.

Socialinio tinklo vartotojai pasiūlė kitas galimybes: Trampo vietoje jie mato išrinktą JAV prezidentą Džo Bideną ir aktorių Keanu Reevesą.

Anksčiau Rusijos LDPR lyderis Vladimiras Žirinovskis pasisūlė pakeisti Trampą filme "Vienas namuose-2", pažymėdamas, kad filmavimo metu LDPR delegacija kaip tik lankėsi Niujorke.

Tegai:
Makolėjus Kalkinas, Donaldas Trampas
Džo Baidenas

NI Baideno sprendimą pavadino signalu Rusijai

(atnaujinta 15:21 2021.01.17)
Viktorija Nuland, einanti valstybės sekretorės pavaduotojos pareigas, laikoma užsienio tarnybos veterane. Ji daugiau nei 30 metų dirbo Valstybės departamente, buvo vyriausioji pareigūnė Rusijoje ir buvusios TSRS šalyse, kalba rusiškai

VILNIUS, sausio 17 — Sputnik. Viktorijos Nuland paskyrimas valstybės sekretoriaus pavaduotoja gali reikšti, kad Džo Baideno vyriausybė renkasi santykių su Rusija bloginimo būdą, rašo "The National Interest".

Nuland laikoma užsienio tarnybos veterane. Ji daugiau nei 30 metų dirbo Valstybės departamente, buvo vyriausioji pareigūnė Rusijoje ir buvusios TSRS šalyse, kalba rusiškai.

Leidinyje pažymėta, kad Nuland aktyviai rėmė Barako Obamos politiką Rusijos ir Ukrainos atžvilgiu, ir ji rekomenduoja kitam JAV prezidentui įvesti naujas sankcijas ir sukurti pasaulinį frontą, kad būtų suvaldyta Rusijos "karinė agresija".

Be to, pasak "The National Interest" autorių, Nuland paskyrimas "sukėlė džiaugsmą Kijeve", nes ji aktyviai palaikė 2014 metų riaušes Maidane: ji dalijo maistą Ukrainos protestuotojams ir susitiko su naująja Ukrainos vyriausybe. Visų pirma ji su Petro Porošenka aptarė Minsko susitarimo reikalavimų įgyvendinimą ir Ukrainos pažangą reformų klausimu.

"Žinutės apie artėjantį Viktorijos Nuland paskyrimą <...> tapo aiškiu signalu Maskvai, kad tikimybė prasmingai suartėti tarp JAV ir Rusijos pagal Baideno administraciją mažėja", — sakoma leidinyje

Baidenas paskyrė kandidatus į valstybės sekretorių pavaduotojų postus. Jis paskyrė Wendy Shermaną į pirmojo valstybės sekretoriaus pavaduotoją, kuris, vadovaujamas Obamos, vadovavo derybininkų komandai su Iranu branduolinės problemos klausimu. Brianas McKionas, Baideno užsienio politikos padėjėjas, taip pat galėtų tapti dar vienu pirmuoju pavaduotoju. Bonnie Jenkins buvo paskirta į valstybės sekretoriaus pareigas ginklų kontrolės ir tarptautinio saugumo klausimais. Ji geriausiai žinoma kaip "Spalvotų moterų", skatinančių taiką, saugumą ir transformuojančią požiūrį į konfliktus, lyderė.

Tegai:
Rusija, JAV, Džo Baidenas
Dar šia tema
Mirtinas triukas: Lenkija meta iššūkį JAV
JAV žurnalistas papasakojo, kur slypi Rusijos galia