Laineris Diamond Princess

Kruiziniam laivui "Diamond Princess" panaikintas karantinas

(atnaujinta 10:44 2020.02.19)
Po dviejų savaičių karantino laivą paliko pirmieji 500 žmonių, kuriems nebuvo nustatytas koronavirusas

VILNIUS, vasario 19 — Sputnik. Kruiziniam laivui "Diamond Princess" panaikintas dviejų savaičių karantinas, kuris buvo įvestas dėl naujojo koronaviruso, praneša RIA Novosti.

Keleiviai ir įgula 14 dienų buvo laikomi karantine, kad būtų išvengta tolimesnio naujos ligos plitimo.

Iš viso laive "Diamond Princess" buvo 3,7 tūkst. žmonių. Tyrimų metu koronavirusas buvo nustatytas 542 žmonėms, 254 iš jų — be simptomų.

Laboratorija, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Евгений Епанчинцев

Kruizinio laivo "Diamond Princess" keleiviai buvo išleisti Japonijos Jokohamos uoste. Kol kas laivą paliko tik pirmieji 500 žmonių, kuriems nebuvo diagnozuotas koronavirusas. Dauguma jų — pagyvenę žmonės.

Epidemija Kinijoje 

Pirmą kartą apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane (Hubėjaus provincija) tapo žinoma praėjusių metų gruodžio 31 dieną. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — koronavirusas 2019-nCoV. Liga greitai peraugo į epidemiją.

Kol kas koronaviruso atvejų Lietuvoje nenustatyta, tačiau sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga pažymėjo, jog grėsmė yra reali, dėl to ES ruošiasi išplėsti kontrolės priemones, stebint judėjimą ne tik oro uostuose, bet ir tiesiog per sienas.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija rekomenduoja laikinai susilaikyti nuo kelionių į Kiniją dėl spartaus koronaviruso plitimo. Be to, URM perspėja, kad Lietuvos piliečiams, vykstantiems į Kiniją, Pekine ir daugelyje šalies provincijų gali būti taikomas 14 dienų karantinas.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (972)
Dar šia tema
SAM: iš Kinijos grįžęs lietuvis koronavirusu neserga
Užsikrėtę daugiau kaip 72 000 žmonių: koronavirusas Kinijoje nemažina tempų
Vyriausiasis gydytojas Uhano ligoninėje mirė nuo koronaviruso