Kinija

Kinija išvarė Amerikos žurnalistus straipsnį apie koronavirusą

(atnaujinta 08:57 2020.02.20)
Amerikos žurnalistai paskelbė straipsnį, kurio pavadinime, Pekino nuomone, yra rasizmo požymių

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. JAV smerkia tai, kad Kinija išvarė tris JAV leidinio "The Wall Street Journal" žurnalistus dėl straipsnio apie koronavirusą, sakoma valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pranešime.

Kinijos valdžia anksčiau atšaukė trijų "The Wall Street Journal" žurnalistų akreditaciją dėl straipsnio koronaviruso tema "Kinija yra tikra Azijos ligonė", kuris, pasak Kinijos, yra "rasinės diskriminacijos pobūdžio". Straipsnio autoriai kritikuoja Kinijos valdžią dėl "neįspūdingo" pradinio atsako į ligos protrūkį. Leidinyje prognozuojama, kad epidemijos padariniai, visų pirma, bus ekonominiai.

"Jungtinės Valstijos smerkia trijų "The Wall Street Journal" korespondentų išsiuntimą iš Kinijos. Brandžios, atsakingos šalys supranta, kad laisva žiniasklaida praneša apie faktus ir išreiškia savo nuomonę. Teisingas atsakymas į tai yra kontrargumentų pateikimas, o ne žodžio laisvės apribojimas", — pareiškė Pompėjas.

Valstybės departamento vadovas tikisi, kad Kinijos žmonės "gaus tokią pačią prieigą prie tikslios informacijos ir žodžio laisvės kaip ir amerikiečiai".

Lietuvos valstybės atkūrimo minėjimas
© Sputnik / Владислав Адамовский

Įdomu tai, kad dieną anksčiau JAV Valstybės departamentas penkias Kinijos žiniasklaidos priemones prilygino prie užsienio misijų statuso. Tada Pompėjas šį sprendimą paaiškino tuo, kad žiniasklaidą "aiškiai kontroliuoja" Kinijos komunistų partija.

Atsakydama į tai Kinija išreiškė nepritarimą Vašingtono veiksmams ir pavadino juos klaidingais.

"JAV visada pasisakė už spaudos laisvę, tačiau ji sąmoningai trukdo normaliam kinų žiniasklaidos darbui JAV, o tai yra beprasmiška ir nepriimtina", — pareiškė Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Gen Šuanas.

Jis taip pat pridūrė, kad Kinija turi teisę imtis tolesnių atsakomųjų priemonių.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
žurnalistai, koronavirusas, JAV, Kinija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Vyriausiasis gydytojas Uhano ligoninėje mirė nuo koronaviruso
SAM: iš Kinijos grįžęs lietuvis koronavirusu neserga
Žiniasklaida pranešė, kad dėl koronaviruso Kinijoje sumažėjo išmetamo CO2 kiekis
Kinija pareiškė, kad koronavirusas galimai perduodamas aerozoliu
Kirpykla

Kirpėjas aukcione pardavė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino

(atnaujinta 16:42 2021.02.24)
Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Kirpėjas iš Bairoito miesto (Bavarija, Vokietija) Andreasas Nuislis (Andreas Nuysl) "eBay" platformoje pateikė pirmojo kliento registraciją apsikirpti po karantino. Apie tai pranešė agentūra "DPA".

Мост через реку Нерис в Вильнюсе
© Sputnik / Владислав Адамовский

Pradinė pasiūlymo, pavadinto "Pirmoji registracija apsikirpti po 10 savaičių karantino 2021 metų kovo 1 d., 08:00", kaina siekė 288 eurus. Nuo vasario 12 iki vasario 20 dienos imtinai ji padidėjo iki 422 eurų. Už šią kainą paslaugą įsigijo 43 metų vyras.

Be 422 eurų, Nuisliui pavyko surinkti dar 1 310 eurų aukų. Visi šie pinigai bus skirti padėti vaikams per vieną iš labdaros organizacijų.

Kirpyklos Vokietijoje buvo uždarytos dėl karantino priemonių nuo praėjusių metų gruodžio 16 dienos. Vasario 10 d. Vokietijos valdžia nusprendė pratęsti karantino režimą iki kovo 7 d. su atskiromis išlygomis. Pakeitimais numatyta nuo kovo 1 dienos atidaryti kirpyklas — tik su sąlyga, kad bus laikomasi higienos taisyklių.

Tegai:
karantinas, kirpėjas
Temos:
Saugokime save ir kitus: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Šikšnosparniai

Mokslininkai paskelbė apie pandemijos nuo dar vienos šikšnosparnių viruso rūšies grėsmę

(atnaujinta 21:39 2021.02.24)
Jie atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Inovacijų pasirengimo epidemijai koalicijos (CEPI) mokslininkai perspėjo apie mirtinos naujos pandemijos pavojų, praneša "The Sun".

Vaisėdžių šikšnosparnių platinamas Nipah virusas mokslininkų buvo pažymėtas kaip itin pavojingas. Nešiotojai yra ir kiaulės, vartojančios vektoriais užterštus vaisius.

Remiantis duomenimis, mirštamumas nuo Nipah viruso infekcijų yra nuo 40 iki 75 procentų.
Malaizijoje 1999 metais atrasta liga gali sukelti stiprią smegenų edemą, traukulius ir vėmimą.

Mokslininkai atkreipė dėmesį į ilgą ligos inkubacinį laikotarpį, kuris yra 45 dienos, taip pat didelę viruso mutacijų tikimybę.

Ekspertai baiminasi, kad tai gali greitai išplisti į Pietryčių Azijos šalis.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) įtraukė Nipah virusą į 16 prioritetinių ligų ir jų sukėlėjų dėl sugebėjimo sukelti pandemiją sąrašą. Be jo, sąraše yra COVID-19, Krymo ir Kongo hemoraginė karštligė, Ebola, Lassa, Rift Valley, Zika virusas ir kt.

Anksčiau PSO ekspertų grupė lankėsi Kinijoje, kad nustatytų SARS-CoV-2 koronaviruso priežastis. Pasak vieno iš komandos narių, Piterio Dašako, koronavirusas žmonėms greičiausiai persidavė iš šikšnosparnių.

Tegai:
virusas, mokslininkai