JAV povandeninis laivas Virginia

JAV nori iki 2028 metų povandeniniuose laivuose įdiegti viršgarsines raketas

(atnaujinta 09:43 2020.02.20)
JAV pažymi, kad turi išlaikyti branduolinio atgrasymo potencialą, atsižvelgiant į Rusijos turimus naujausius ginklus, tokius kaip viršgarsinės raketos "Avangard"

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. JAV nori iki 2028 metų įrengti viršgarsines raketas daugiatiksliuose Virdžinijos klasės povandeniniuose laivuose, praneša JAV Karinių jūrų pajėgų instituto (USNI) leidinys su nuoroda į 2021 finansinių metų gynybos biudžeto projektą.

2021 finansiniai metai JAV prasideda 2020 metų spalio 1 dieną. Tradiciškai dokumente nurodomi asignavimai ne tik metams, bet ir keleriems metams į priekį, atsižvelgiant į užduočių sudėtingumą.

"Karinis jūrų laivynas ketina dislokuoti savo įprastą (nebranduolinį) greitojo smūgio viršgarsinį ginklą Virdžinijos (Virginia) klasės povandeniniuose laivuose po ankstesnių diskusijų dėl ginklų dislokavimo didesniame povandeniniame laive su Ohajo klasės valdomosiomis raketomis", — praneša leidinys.

Pažymima, kad "paprasto greitojo smūgio" programą planuojama baigti iki 2028 metų. Programai skirtas 1 milijardas dolerių. Iš šių lėšų bus sukurta raketa, kurią sudarys vienas viršgarsinis slenkantis korpusas (C-HGB) ir 34,5 colių dviejų pakopų greitintuvas.

© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

Apskritai 2021 finansinių metų biudžeto projekte Karinės jūrų pajėgos skiria 5 % daugiau lėšų nei šiemet mokslinių tyrimų ir plėtros portfeliui — iš viso 21,5 milijardo dolerių. Lėšos bus naudojamos inovacinėms galimybėms laivų statyboje (Kolumbijos klasės povandeniniai laivai), aviacijoje (F-35 lėktuvas), ginkluotėje ("Tomahawk" raketos) ir aukščiau minėtame projekte, taip pat nepilotuojamų orlaivių, lazerių, skaitmeninių technologijų, dirbtinio intelekto srityse.

Karinėms išlaidoms JAV ketina skirti rekordinius 740,5 milijardų dolerių (2020 metais — 738 milijardai dolerių).

Anksčiau šį mėnesį JAV strateginės vadovybės vadovas Čarlzas Ričardas pranešė, kad Pentagonas pradės aktyvius viršgarsinių ginklų bandymus 2020 metais. Anot jo, šie metai yra "lemiami viršgarsinių ginklų kūrimui". Tuo pat metu Pentagono vadovo pavaduotojas pirkimų ir techninio aprūpinimo klausimais Alanas Šaferis pareiškė, kad JAV turėtų išlaikyti branduolinio atgrasymo potencialą ir modernizuoti triadą, atsižvelgiant į naujausius Rusijos ginklus, tokius kaip viršgarsinės raketos "Avangard".

Tegai:
povandeninis laivas, Rusija, JAV
Dar šia tema
Pirmojo branduolinio povandeninio laivo "Jasen-M" paleidimas — video
Pentagonas patvirtino branduolinių galvučių dislokavimą povandeniniuose laivuose
JAV karinio jūrų laivyno viceadmirolas pasakoja apie Rusijos povandeninių laivų grėsmę
Keitė Midlton

"Metė vaikus po ratais": kodėl Keitė Midlton vėl visais nepatenkinta?

(atnaujinta 14:10 2020.05.27)
Anot insaiderių iš rūmų, Kembridžo hercogienė pavargo šypsotis ir elgtis kaip karalystės generalinis direktorius

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Princo Viljamo žmona Keitė Midlton nesugebėjo susilaikyti ir nepareikšti savo nepasitenkinimo: hercogienė  pasiskundė tuo, kad dėl Megan Markl ir princo Hario jo vaikai negavo jos dėmesio ir atsidūrė "po ratais".

Kilus koronaviruso pandemijai Kembridžo hercogai prisiėmė beveik visas karališkosios šeimos pareigas. Viskas dėl to, kad pagyvenusi karalienė ir jos vyras, kurie yra rizikos grupėje, saviizoliavosi Vindzore, o princas Čarlzas netgi spėjo užsikratyti infekcija. Taip pat padėti porai jau  nebegali Sasekso hercogai, juk jie atsisakė karališkųjų titulų ir apvylė savo giminaičius.

Kaip pranešė leidinys "Hello", Midlton pasijuto išsekusia ir įstrigusia spastuose  dėl didžiulio darbo krūvio ir vėl pasisakė Megan Markl ir princo Hario atžvilgiu.

"Viljamas ir Keitė stengiasi būti garbingais tėvais, tačiau nesąžiningi Saseksai metė jų vaikus po ratais. Keitė iš proto kraustosi dėl padidėjusio darbo. Taip, ji ir toliau šypsosi, gražiai rengiasi, tačiau viską daro be noro. Ji nualinamai dirba, ne mažiau kaip korporacijos generalinis direktorius, tik be jokių premijų ir poilsio dienų", — pasakojo hercogienės artimas draugas.

Taip pat insaideris pažymėjo, kad Midlton pasižymi reta karalių kokybe — geležine ištverme, kuri padeda jai neužkabinėti nosies ir atsiminti, kad ateityje laukia saldus apdovanojimas — karalienės konsorto statusas.

Priminsime, kad neseniai tapo žinoma apie tai, jog iš rūmų Sasekso hercogus išvarė karališkasis sąmokslas prieš Megan Markl.

Tegai:
Didžioji Britanija, karališkoji šeima, Keitė Midlton
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Keitė Midlton paskelbė fotosesiją savo sūnaus Luiso gimtadienio proga
Internete paskelbtas serialo "Princas" apie Britanijos karališkąją šeimą "tyzeris"
Tylos įžadai: princai Haris ir Viljamas nebebendrauja vienas su kitu
Latvija, Ryga, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: jauni gydytojai Latvijos dėl algų norės išvykti į Britaniją

(atnaujinta 17:00 2020.05.27)
Priešingai nei Baltijos šalyje, Jungtinė Karalystė ketina žymiai padidinti gydytojų atlyginimus ir investuos į sveikatos apsaugos priežiūrą, mano žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausias redaktorius Peteris Apinis

VILNIUS, gegužės 27 — Sputnik. Atlyginimų skirtumas tarp Latvijos ir Vakarų Europos gali žymiai padidėti, sakė buvęs Latvijos gydytojų draugijos vadovas, interviu Sputnik Lietuva sakė žurnalo "Latvijos gydytojas" vyriausiasis redaktorius Peteris Apinis

Rotušes aikštė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Pagal visus rodiklius gydytojų atlyginimai labiausiai padidės Jungtinėje Karalystėje. Ypač gydytojams specialistams, anesteziologams, reumatologams, radiologams ir panašiai ir šis skirtumas bus toks didelis, kad jauni gydytojai, gerai žinantys anglų kalbą, neišsilaikys. <... > Jaunuolis negalės atsispirti šiam variantui. Remiantis visais rodikliais, akivaizdu, kad Vakarų Europa į mediciną įmes daug daugiau, nei mes investuosime į mediciną", — pareiškė jis.

Endokrinologas Ugis Gruntmanis papasakojo, kad Latvijos medicinos universitetų studentai savo ateities su Latvija nesieja. Apie tai pranešė Sputnik Latvija.

Jis papasakojo apie kolegos atliktos apklausos duomenis. Remiantis rezultatais, šimtas procentų respondentų teigė, kad planuoja išvykti dėl mažų atlyginimų ir nemato asmeninio augimo bei tobulėjimo galimybių.

Tegai:
gydytojai, Jungtinė Karalystė, Latvija
Dar šia tema
Lietuvoje koronaviruso fone išaugo šešėlinės ekonomikos apimtys
Dėl koronaviruso pandemijos Lietuvoje mažėja laisvų darbo vietų