Memorialas Raudonosios Armijos kariams Berlyne, archyvinė nuotrauka

Vokietijoje vyks Antrajam pasauliniam karui skirti renginiai

(atnaujinta 15:00 2020.02.20)
Pasak Vokietijos ir Rusijos forumo pirmininko Matthiaso Platzecko, šiais metais Vokietija surengs daugybę renginių, kad dar kartą pabrėžtų istorinius faktus, nušviestų juos taip, kad faktai liktų faktais ir nebūtų politizuojami

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Vokietijos valdžia 2020 metais rengs renginius, skirtus istoriniams Antrojo pasaulinio karo faktams priminti, sakė Vokietijos ir Rusijos forumo pirmininkas, buvęs Brandenburgo ministras pirmininkas Matthiasas Platzeckas, praneša RIA Novosti.

"Aptariami dalykai, kuriuos anksčiau buvo sunku įsivaizduoti. Mes sakome, kad gegužės 8-oji yra išvadavimo diena, tačiau ne visi laikosi šio požiūrio. Ir šiais metais mes surengsime daugybę renginių, kad dar kartą pabrėžtume istorinius faktus, nušviestume juos taip, kad faktai liktų faktais ir nebūtų politizuojami", — sakė jis susitikimo su Rusijos Federacijos Valstybės Dūmos pirmininko pirmuoju pavaduotoju Aleksandru Žukovu metu.

Politikas teigė, kad svarbiausios istorinės Vokietijos datos šiais metais bus 75-osios Vokietijos išsivadavimo iš nacizmo metinės ir 30-osios susivienijimo metinės. Platzeckas buvo išrinktas vyriausybės įkurtos komisijos minėjimo renginiams organizuoti pirmininku.

Politikas pažymėjo, kad ne visi džiaugėsi jo paskyrimu, nes jis laikomas Rusijos šalininku.

Tegai:
Antrasis pasaulinis karas, Vokietija
Dar šia tema
Trampas priekaištavo kurdams, kad jie nepadėjo JAV Antrojo pasaulinio karo metu
EP apkaltino Rusiją "iškraipant" Antrojo pasaulinio karo istoriją
Antrojo pasaulinio karo veteranai iš JAV atvyks į Rusiją per Pergalės dieną