Žvejyba Aliaskoje

Aliaskoje apskaičiavo nuostolius dėl Rusijos embargo

(atnaujinta 16:26 2020.02.20)
Prieš įvedant apribojimus, Aliaskos žvejybos įmonės kasmet į Rusiją eksportuodavo produkcijos vidutiniškai už 40 milijonų dolerių

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Žvejai Aliaskoje įvertino nuostolius, patirtus dėl Rusijos maisto embargo. Duomenys nurodyti Aliaskos jūros gėrybių rinkodaros institute.

Prieš įvedant apribojimus, Aliaskos žvejybos įmonės kasmet į Rusiją eksportuodavo produkcijos vidutiniškai už 40 milijonų dolerių.

Maisto embargas, įvestas 2014 metais, paveikė beveik visų rūšių žuvis ir jūros gėrybes, todėl Amerikos žvejai neteko didelės rinkos.

Išimtimi tapo tik konservuotos žuvys, tačiau jos į Rusiją nepristatomos dideliais kiekiais, teigė ekspertai.

Rusija savo ruožtu padidino žuvų ir jūros gėrybių eksportą į JAV. Paskelbtais duomenimis, tiesioginis importas nuo 2013 iki 2018 metų padidėjo 1,7 karto — nuo 326 iki 551 milijono dolerių.

Ekspertai paaiškino, kad nepaisant didėjančių jūros gėrybių iš Rusijos, daugeliu atvejų Amerikos rinkoje jos parduodamos pigiau nei panašūs produktai, pagaminti Aliaskoje.

Tegai:
embargo, žvejai, žvejyba, Aliaska, Rusija
Dar šia tema
Rusija priėmė įstatymą dėl užsienio laivų darbo Šiaurės jūros krante taisyklių
Rusija grąžino Lietuvai ir Lenkijai daugiau nei 100 kilogramų produktų
Johnson & Johnson vakcina

Lenkija nori išpirkti Danijos "J&J" vakcinas

(atnaujinta 16:57 2021.05.05)
Šiuo metu Lenkijoje naudojamos keturių gamintojų vakcinos — "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson"

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lenkija nori išpirkti "Johnson & Johnson" vakcinas iš Danijos, Lenkijos ministras pirmininkas Mateušas Moravieckis rašė Danijos premjerei Mette Frederiksen, pranešė "Polsat" televizijos kanalas.

Anksčiau Danija dėl galimų trombozės atvejų atsisakė naudoti "Johnson & Johnson" ir "AstraZeneca" vakcinas.

"Lenkai teigiamai vertina vakcinavimą, ir vis daugiau mano tautiečių naudojasi vakcinų suteikiama apsauga. Pastarosiomis dienomis gavau informacijos, kad Danija nusprendė atsisakyti "Johnson & Johnson" vakcinos vidaus rinkoje. Jei Danija nuspręs perparduoti dalį savo atsargų, Lenkija yra pasirengusi išpirkti šias vakcinas", — rašoma Moravieckio laiške, kurį cituoja televizijos kanalas.

Šiuo metu Lenkijoje naudojamos keturių gamintojų vakcinos — "Pfizer", "Moderna", "AstraZeneca" ir "Johnson & Johnson". Šalis jau gavo iš viso daugiau nei 12 milijonų vakcinų dozių.

Tegai:
Danija, vakcina, koronavirusas, Lenkija
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Lietuva rado "heroję" tarp savivaldybių pagal senjorų skiepijimą
Jau netrukus šalies gyventojai vaistinėse galės skiepytis nuo COVID-19
COVID-19 Lietuvoje: per parą virš 1200 naujų atvejų ir 15 mirčių
Vakcina

PSO įvertino suaugusių planetos gyventojų skiepijimo išlaidas

(atnaujinta 18:18 2021.05.05)
Organizacijos vadovas mano, kad pasaulinių skiepijimo programų finansavimo ir kovos su koronaviruso pandemija problemas gali išspręsti tik G7 šalių vadovai, kurie gali skirti didelę reikalingos sumos dalį vakcinacijos kampanijai pasaulyje paspartinti

VILNIUS, gegužės 5 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) generalinis direktorius Tedrosas Adanas Ghebreyesusas įvertino vakcinacijos nuo koronaviruso kainą suaugusiems planetos gyventojams. Apie tai pranešama PSO svetainėje.

Organizacijai kitais metais reikės nuo 35 iki 45 milijardų dolerių, kad būtų galima skiepyti didžiąją dalį pasaulio suaugusiųjų, sakė jis. Jis pabrėžė, kad PSO reikės šios sumos be reikalingų 19 milijardų dolerių tarptautinei ACT Accelerator programai, pradėtai kovai su COVID-19 pandemija, finansuoti.

Jis mano, kad pasaulinių skiepijimo programų finansavimo ir kovos su koronaviruso pandemija problemas gali išspręsti tik G7 šalių vadovai, kurie gali skirti didelę reikalingos sumos dalį vakcinacijos kampanijai pasaulyje paspartinti.

Balandžio mėnesį jis susitikime su Rusijos užsienio reikalų viceministru Sergejumi Veršininu išreiškė susidomėjimą plačiai vartojama koronaviruso vakcina "Sputnik V". Užsienio reikalų ministerija pranešė, kad organizacijos vadovas labai vertino Rusijos indėlį į daugiašalį bendradarbiavimą globojant PSO, įskaitant pasaulines pastangas kovojant su koronaviruso pandemija.

Per praėjusią parą vakcinuota pirma skiepo doze 10 163 asmenys, antrą skiepo dozę gavo 15 812. Iš viso Lietuvoje dviem skiepo dozėmis vakcinuota 326 294 žmonės. Iš viso panaudota 1039 032 vakcinos.

Antrasis karantinas Lietuvoje galioja nuo lapkričio pradžios. Pastarosiomis savaitėmis valdžia ėmė palaipsniui švelninti apribojimus, pavyzdžiui, atidarė prekybos centrus, kino teatrus, kai kurias maitinimo įstaigas ir leido rengti renginius.

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
vakcinacija, vakcina, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Senjorų poros rankos

Lietuva rado "heroję" tarp savivaldybių pagal senjorų skiepijimą

(atnaujinta 17:54 2021.05.05)
Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, viena iš savivaldybių reitinge parodė ilgalaikę tvarią kilimo tendenciją

VILNIUS, gegužės 6 — Sputnik. Lietuvos statistikos departamentas paskelbė senjorų skiepijimo respublikoje statistiką. Apie tai pranešė departamento spaudos tarnyba.

"Marijampolė yra senjorų skiepijimo herojė! Per dvi savaites iš savivaldybių reitingo apačios Marijampolė atsidūrė viršuje ir neketina sustoti. Ši savivaldybė yra vienintelė rodanti ilgalaikę tvarią kilimo tendenciją reitinge", — sakoma pranešime.

Dabar Marijampolė užima 13 vietą.

Reitingo lyderiai išlieka tie patys — Neringa ir Birštonas. Toliau eina Kaunas, Anykščių rajonas, Jurbarko rajonas, Elektrėnai. Mažiausi senjorų skiepijimo rodikliai yra Vilniaus rajone, Visagine ir Šalčininkų rajone.

Lietuvoje galioja antrasis karantinas. Nepaisant tam tikrų sušvelninimų, dauguma apribojimų galioja iki vasaros pradžios.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyta daugiau kaip 252 tūkstančiai koronaviruso atvejų, mirė daugiau nei 3,9 tūkstančio žmonių.

Tegai:
senjorai, vakcinacija, koronavirusas, Lietuva
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Estijoje nustatyta apie 100 naujų šalutinių poveikių po vakcinacijos
Europos Sąjunga pradėjo vertinti Kinijos vakciną nuo koronaviruso "Vero Cell"
Lietuvoje nuo COVID-19 vakcinuotas pirmasis milijonas gyventojų