Princas Haris ir Megan Markl

Hariui ir Megan uždrausta naudoti pelningą karališkąjį prekės ženklą

(atnaujinta 18:41 2020.02.20)
Anksčiau Sasekso hercogų šeima išleido dešimtis tūkstančių svarų sterlingų naujam tinklalapiui "Sussex Royal" ir planavo jį įregistruoti kaip tarptautinį prekės ženklą

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Didžiosios Britanijos karalienė Elžbieta II uždraudė Sasekso hercogui princui Hariui ir jo žmonai Megan Markl naudoti pelningą prekės ženklą "Sussex Royal", jiems atsisakius savo karališkųjų privilegijų. Apie tai praneša britų leidinys "The Daily Mail".

Anot laikraščio, po derybų Elžbieta II ir aukšto rango pareigūnai priėjo prie išvados, kad "Megxit" fone būtų nelogiška palikti Sasekso hercogų šeimai teisę vartoti žodį "Royal" savo "firminiame ženkle".

Anksčiau Haris ir Megan Markl išleido dešimtis tūkstančių svarų sterlingų naujam tinklalapiui "Sussex Royal", kuris atitiktų jų ypač populiarią Instagram paskyrą, kuri turi daugiau nei 11 milijonų sekėjų.

Jie taip pat norėjo įregistruoti "Sussex Royal" kaip tarptautinį prekės ženklą, su kuriuo jie ketino parduoti įvairius daiktus: drabužius, raštinės reikmenis, knygas ir mokomąją medžiagą. Haris ir Megan taip pat ėmėsi priemonių kurti naujas labdaringas organizacijas — "Sussex Royal" ir Sasekso hercogo bei hercogienės fondą ("The Foundation of the Duke and Duchess of Sussex").

Dabar akivaizdu, kad princas Haris ir jo žmona turės pakeisti prekės ženklą, sakoma straipsnyje.

Tačiau, kaip pažymi leidinys, dabar yra laikotarpis, kai karalienė ir Sasekso hercogai sprendžia paskutinius klausimus ir susitarimus. Tuo pačiu metu, anot leidinio, yra pagrindo manyti, kad princas Haris ir Megan Markl jau susitaikė su tuo faktu, kad negalės naudoti "Sussex Royal" prekės ženklo savo veikloje.

"Tačiau toks variantas yra reikšmingas smūgis Sasekso hercogams, kuriems dabar reikia viską pradėti iš naujo ir viską perregistruoti — pradedant savo interneto svetaine ir baigiant labdaros organizacijomis — su nauju pavadinimu", — rašo laikraštis.

Pirmą kartą Haris ir Megan "Sussex Royal" prekės ženklą pradėjo naudoti praėjusiais metais.

Anot leidinio, Sasekso hercogai galutinai nustos eiti vyresniųjų karališkosios šeimos narių pareigas kovo 31 dieną. Būtent tada jie nustos atstovauti karalienei oficialiuose renginiuose ir pradės visiškai savarankišką finansinį gyvenimą.

Haris ir Megan ketina persikelti į Šiaurės Ameriką, tačiau, remiantis ankstesniais jų pareiškimais, jie planuoja reguliariai atvykti į Britaniją.

Tikimasi, kad jie dalyvaus pamaldose Vestminsterio abatijoje kovo 9 dieną. Greičiausiai tai bus paskutinis jų viešas pasirodymas kaip oficialių karališkosios šeimos narių kartu su karaliene ir aukšto rango pareigūnais.

Tegai:
karališkoji šeima, Megan Markle, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos (156)
Dar šia tema
"Gilus liūdesys": princas Haris papasakojo apie titulo atsisakymo pasekmes
Megan Markl planuoja užimti Trampo vietą
Megan Markl ir princo Hario santykiai kardinaliai pasikeitė
Megan Markl vyras perspėtas apie nužudymo grėsmę
Armėnijos premjeras tarp protestuotojų

Armėnijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pareikalavo premjero atsistatydinti

(atnaujinta 15:56 2021.02.25)
Savo ruožtu Pašinianas sakė, kad po reikalavimo atsistatydinti iš pareigų atleido Generalinio štabo viršininką Oniką Gasparianą

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Kariškių pareiškimas, raginantis atsistatydinti Armėnijos ministrą pirmininką Nikolą Pašinianą, buvo padarytas be jokio spaudimo, ketvirtadienį pranešė Armėnijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

"Tai aiškus generolų ir karininkų, kurių tikslas yra vienas — tarnauti vardan Tėvynės šiuo kritiniu momentu, įsitikinimas ir pozicija. Mes dar kartą patvirtiname savo aiškią poziciją", — generalinio štabo pareiškimą cituoja agentūra "Sputnik Armėnija".

Pats Pašinianas pareiškė, kad perversmo šalyje nebus. Atsakydamas į žiniasklaidos klausimą, ar perversmas pavyks, Pašinianas atsakė: "Ne".

Šiuo metu Pašinianas, apsuptas savo šalininkų, daugiau nei valandą žygiuoja Jerevano gatvėmis. Anksčiau jis pažadėjo kalbėti su savo šalininkais Respublikos aikštėje.

Anksčiau Armėnijos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas pareikalavo atsistatydinti ministrą pirmininką Nikolą Pašinianą ir perspėjo jį nenaudoti jėgos prieš savo žmones. Pašinianas sakė, kad po ginkluotųjų pajėgų reikalavimų atsistatydinti jis atleido generalinio štabo vadą Oniką Gasparianą.

Trečiadienį Armėnijos prezidentas Armenas Sarkisianas Pašiniano teikimu atleido ginkluotųjų pajėgų generalinio štabo viršininko pirmąjį pavaduotoją Tigraną Chačatrianą, kuris, pasak žiniasklaidos pranešimų, pašiepė vyriausybės vadovo žodžius apie "Iskander" kompleksus.

Tegai:
Armėnija
Su-25 puolamieji lėktuvai, archyvinė nuotrauka

Prancūzijos žiniasklaida sukritikavo Europos stereotipus apie Rusijos ginklus

(atnaujinta 14:20 2021.02.25)
Rusija ir jos karinis potencialas kelia didelį susirūpinimą Vakaruose. Ar Europos vadovybė žino apie Rusijos armijos technologinės pažangos lygį? Ekspertų teigimu, Rusijos arsenalas pasirodo turįs daug daugiau aukštųjų technologijų, nei atrodo

VILNIUS, gruodžio 25 — Sputnik. Europos lyderystė pasimetė tarp pastarųjų įvykių nežinojimo ir ilgalaikių stereotipų, prancūzų leidinyje "Atlantico" rašo Ksavjė Roferas (Xavier Raufer).

Rusijos keleivinis lėktuvas Boeing 777-31
© Sputnik / Константин Михальчевский

Autorius kaip pavyzdį pateikė Rusiją ir jos karinį potencialą: jo žodžiais tariant, tingi Europos visuomenė "mieguistai remiasi patogiu surūdijusių rusiškų tankų ir branduolinių raketų sunykusiuose angaruose suvokimu".

Tačiau, kaip pabrėžė Roferas, ekspertai dešimt metų matė kitokį vaizdą, todėl straipsnio autorius pasiūlė apsvarstyti Rusijos arsenalą, kuris, pasak jo, yra labiau aukštųjų technologijų, nei atrodo iš pradžių. Autorius priminė, kad praėjusių metų pabaigoje Lenkija organizavo karo veiksmų modeliavimą, o rezultatai buvo "baisūs".

"Pirmąją karo su Rusija savaitę Lenkijos armija būtų nustojusi egzistuoti, praradusi 60–80 % personalo ir įrangos", — rašo Roferas. Ekspertai tai paaiškino tuo, kad per pastaruosius dešimtmečius Maskva sukūrė aukštųjų technologijų arsenalą "ties mokslinės fantastikos riba". Tuo pačiu metu ekspertai, kaip pabrėžė Roferas, pareiškė, kad Vokietija, Prancūzija ir Didžioji Britanija neturi tokių ginklų.

Pavyzdžiui, autorius pateikė situacijos, susiklosčiusios Juodojoje jūroje 2014 metų balandžio mėnesį, pavyzdį: bombonešis Su-24 su kompleksu "Hibiny" praskriejo virš eskadrinio minininko "Donald Cook" — dėl to laivo "elektroninės smegenys" žuvo.

Rusijos kariai
© Sputnik / Пресс-служба Минобороны РФ

Panašus dalykas nutiko ir su dviem prancūzų fregatomis 2018 metais. Rusijos pajėgų atvykimas į Siriją, kaip rašo Roferas, pakeitė visą jėgų pusiausvyrą. "Krasucha-4" elektroninė karo įranga sukūrė neįveikiamą burbulą NATO priemonėms, o radarai, ryšys su palydovais ir Wi-Fi nustojo veikti.

"Persisotinimo elektroninėmis atsakomosiomis priemonėmis ir netikros informacijos sąlygomis priešui tenka bandyti kurti trikdžius gerai užšifruotoms Rusijos sistemoms", — pažymėjo autorius.

Kaip pavyzdžius jis pateikė "Maskva-4", "Rtut-BM", "Infauna" — šie "nematomi skydai" neleidžia pamatyti, kaip kyla ir leidžiasi lėktuvai.

Autorius "Uran-9" tipo robotus pavadino "Rusijos arsenalo perlu": jie buvo sukurti žvalgybai, taip pat ugniai palaikyti ir taikiniams likviduoti. Be to, robotai gali nešti raketas, kulkosvaidį, patranką ir liepsnosvaidį. "Uran-9" gali būti valdomas nuotoliniu būdu. Be to, Roferas priminė, kad egzistuoja robotinės sistemos "Platform M" ir "Argo", kovinis robotas "Nerechta" ir povandeninis robotas "Gnom".

Tegai:
ginkluotė, Rusija
Dar šia tema
NATO niekšybė, koronavirusas ir persiginklavimas: Rusijos armija apibendrino 2020 metus
Laukiamiausias pasaulyje skrydis: greičiausias naikintuvas-perėmėjas MiG-41
Vakarai jį laiko pagrindine grėsme: Rusijos laivynas pakeis flagmaną
Estijos kariuomenėje pareikšta, jog reikia didinti išlaidas "dėl Rusijos"
Ingrida Šimonytė

Šimonytė: "PKN Orlen" investicijos turėtų prisidėti prie naujų darbo vietų kūrimo

(atnaujinta 16:59 2021.02.25)
Taip pat pažymima, kad įgyvendinant strategiją bus diversifikuojami pajamų šaltiniai, kuriais siekiama iki 2050 metų sumažinti anglies dvideginio emisijas iki nulio

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Premjerė Ingrida Šimonytė susitiko su "PKN Orlen" koncerno prezidentu Danieliu Obajteku ir AB "Orlen Lietuva" generaliniu direktoriumi Michalu Rudnickiu, teigiama Vyriausybės pranešime.

Pabrėžiama, kad susitikimo metu "PKN Orlen" koncernas pristatė 2030-ųjų metų strategiją ir būsimas investicijas, kurios susijusios su koncerno įsipareigojimais mažinti taršą ir siekti aplinkosaugos tikslų.

"Planuojamos "PKN Orlen" investicijos Lietuvoje turėtų prisidėti prie naujų darbo vietų kūrimo ir ekonomikos atsigavimo regione. Labai svarbu, kad koncerno akiratyje išlieka aplinkosauga  ir investicijos bus skirtos atsinaujinančiai energetikos plėtrai", — sakė premjerė.

Pažymima, kad įgyvendinant strategiją bus diversifikuojami pajamų šaltiniai, kuriais siekiama iki 2050 metų sumažinti anglies dvideginio emisijas iki nulio.

Taip pat, Lenkijos Vyriausybė vykdo koncerno įmonių konsolidavimą, pagal kurį prie "PKN Orlen" prijungs "Lotos", "PGNiG", "Energa".

Šių 4 įmonių metinės pajamos siekia 45 mlrd. eurų, grynasis pelnas — 1,33 mlrd. eurų.

Tegai:
susitikimas, Orlen Lietuva, Ingrida Šimonytė