Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš ES

Ekspertas: Britanija nori išspręsti migrantų Rytų Europos problemą

(atnaujinta 19:55 2020.02.20)
Nauja imigracijos politika Londonas ketina pakelti savo piliečių gyvenimo lygį ir pajamas, taip pat įtvirtinti "Brexit" tikslingumą, mano ekspertas Aleksandras Safonovas

VILNIUS, vasario 20 — Sputnik. Tokiu būdu Londonas nori stabilizuoti situaciją darbo rinkoje, kur dėl migrantų iš Rytų, Vidurio Europos ir Šiaurės Afrikos buvo perteklinė darbo jėga, sakė Darbo ir socialinių santykių akademijos prorektorius Aleksandras Safonovas interviu Sputnik radijui.

"Visą laiką trukdo politika. Pirma, žinoma, tai, kad būdami Europos Sąjungoje, [britai] buvo priversti laikytis taisyklių, kurias diktuoja ES. Jis [Briuselis — Sputnik], be abejo, yra už atvirą darbo rinką. Šiame kontekste, be abejo, tai buvo rimtas politinis ir socialinis apribojimas. Todėl greičiausiai tai pagrindinė priežastis, kodėl [britai] pasitraukė iš ES <...> Tokiu būdu jie tikisi padidinti savo piliečių gyvenimo lygį ir pajamas bei įtvirtinti pasitraukimo iš ES tikslingumą", — sakė jis.

Didžiosios Britanijos vyriausybė planuoja įvesti "visišką kontrolę" už sienos ribų, pranešė "The Guardian".

Manoma, kad, pagal naująjį Imigracijos įstatymą, Londonas uždarys valstybės sienas nekvalifikuotiems darbuotojams ir tiems, kurie nemoka anglų kalbos. Pagal projektą, norėdamas gauti darbo vizą, potencialus darbo migrantas taip pat turi turėti kvietimą iš darbdavio.

Tegai:
migrantai, Brexit, Rytų Europa, Didžioji Britanija
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
Paaiškėjo, kaip "Brexit" paveiks prekybos su JK sąlygas
Lavrovas įvertino "Brexit" pasekmes Europos Sąjungai
Nuolatinis Rusijos atstovas Europos Sąjungoje pakomentavo "Brexit"