Higienos ir epidemiologijos centro darbuotoja darbe, archyvinė nuotrauka

Italijoje užfiksuota antra mirtis nuo koronaviruso

(atnaujinta 15:16 2020.02.24)
Italijos medicinos įstaigų duomenimis, šiuo metu iš viso koronavirusu užsikrėtę 29 piliečiai, pirmasis mirties atvejis Italijoje buvo užfiksuotas penktadienį

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Antrasis žmogaus mirties nuo koronaviruso COVID-19 atvejis užfiksuotas šeštadienį Italijoje, bendras atvejų skaičius išaugo iki 29 žmonių, pranešė RIA Novosti su nuoroda į vietos žiniasklaidą.

Uhano ligoninė
© REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

Tai Italijos gyventoja, gyvenanti šiauriniame Lombardijos regione. Matyt, moteris tapo antrąja koronaviruso protrūkio, kuris dieną anksčiau buvo nustatytas šiauriniame Italijos mieste Kodonjas, auka.

Penktadienį Paduvos miesto (Veneto regionas) ligoninėje mirė 78 metų vyras, užsikrėtęs koronavirusu. Tuo pat metu 67 metų italas dėl karščiavimo buvo paguldytas į ligoninę. Kitas koronavirusu užsikrėtęs sunkios būklės asmuo guli vienoje iš Veneto medicinos įstaigų.

Italijos medicinos įstaigų duomenimis, iš viso koronavirusu užsikrėtę 29 žmonės: Lombardijoje nustatyti 27 atvejai, dar du — Veneto. Penktadienį Lombardijos valdžia pranešė, kad vyras, kurio tyrimas dėl naujo tipo viruso buvo teigiamas, buvo paguldytas į Kodonjaus ligoninę.

Vėliau paaiškėjo, kad vasario pradžioje jis vakarieniavo su draugu, kuris buvo ką tik grįžęs iš kelionės į Kiniją. Tačiau koronaviruso tyrimas, kurį atliko KLR lankęs asmuo, buvo neigiamas.

Visi piliečiai, kurie bendravo su vyru, užsikrėtusiu koronavirusu, buvo nedelsiant įvesti į karantiną.

Iš viso Kodonjaus zonoje šiuo metu izoliuoti apie 250 žmonių. Dėl ligos protrūkio šio miesto ir devynių kaimyninių gyvenviečių gyventojų buvo paprašyta nepalikti savo namų be reikalo. Šioje srityje uždrausti bet kokie masiniai ir sporto renginiai, o komercinė veikla yra labai ribojama.

Italijos sveikatos apsaugos ministras Roberto Speranza paskelbė, jog laikinas darbo sustabdymas paveiks vietines įmones, kad "būtų išvengta tiesioginio žmonių kontakto", taip pat mokyklas ir darželius.

Sausio pabaigoje dviem pagyvenusiems Kinijos turistams Italijoje buvo nustatytas koronavirusas ir jie nedelsiant paguldyti į Romoje esantį Nacionalinį infekcinių ligų institutą "Lazzaro Spallanzani". KLR piliečiai vis dar yra intensyviosios terapijos skyriuje, jie gydomi naujausiais antivirusiniais vaistais. Neseniai gydytojai pastebėjo tam tikrą jų būklės pagerėjimą.

Paciento gydymas Uhano centrinėje ligoninėje, archyvinė nuotrauka
© REUTERS / THE CENTRAL HOSPITAL OF WUHAN VI

Italijos sveikatos institutas pranešė apie pirmąjį italų užkrėtimo koronavirusu atvejį vasario 7 dieną. Teigiamą rezultatą parodė tyrimai, kuriuos atliko vienas iš piliečių, atvykusių į Romą iš Kinijos Uhano miesto vasario 3 dieną. Vyras taip pat yra "Lazzaro Spallanzani" institute. Po gydymo paskutinis jo tyrimas dėl koronaviruso buvo neigiamas.

Be to, antradienį Italijos civilinės gynybos tarnyba pranešė, kad tarp kruiziniame laive "Diamond Princess" Japonijos Jokohamos uoste esančių italų turistų taip pat buvo nustatytas vienas koronavirusinės infekcijos atvejis. Šeštadienio rytą 19 italų kariniu lėktuvu buvo pristatyti iš Jokohamos į Romą. Visi jie bus įkurdinti sostinės kariniame miestelyje Čečinoloje, kur įvestas karantinas.

Sausio 31 dieną Italijos ministrų taryba priėmė rezoliuciją šešių mėnesių laikotarpiui šalyje paskelbti nepaprastąją padėtį, susijusią su koronaviruso plitimu. Tuo pat metu buvo nuspręsta nutraukti oro susisiekimą su Kinija, išskyrus krovininius skrydžius.

Tegai:
liga, mirtis, Italija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Raketos Bulava paleidimas

JAV siūlys Rusijai penkeriems metams pratęsti branduolinę sutartį

(atnaujinta 07:35 2021.01.22)
Vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV START-III baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną

VILNIUS, sausio 22 — Sputnik. JAV siūlys Rusijai penkeriems metams pratęsti naujosios Strateginės ginkluotės mažinimo sutarties (START), sakė Baltųjų rūmų atstovė Džen Psaki.

Ji pažymėjo, kad susitarimas yra naudingas JAV nacionaliniam saugumui ir jo "pratęsimas yra dar svarbesnis tuo metu, kai santykiai su Rusija yra tokioje rimtoje konfrontacijoje, kokia yra dabar".

"Tai yra vienintelis susitarimas, kuris sulaiko Rusijos branduolines pajėgas, ir tai yra strateginio stabilumo inkaras tarp mūsų dviejų šalių", - pridūrė ji.

Tuo pat metu Psaki teigė nežinanti, ar Baideno administracija pranešė Maskvai apie savo ketinimus.

JAV
© Sputnik / Игорь Михалев

Anksčiau Rusijos pusė pasisakė už START III sutarties pratęsimą maksimaliam numatytam penkerių metų laikotarpiui. Kaip pažymėjo Užsienių reikalų ministras Sergejus Lavrovas, situacija ginklų kontrolės srityje "visiškai nenormali". Jis pažymėjo, kad Rusija laukia konkrečių naujosios JAV administracijos pasiūlymų. 

START-III sutartis tarp Rusijos ir JAV įsigaliojo 2011 metų vasario 5 dieną. Joje numatyta, kad kiekviena pusė sumažins savo branduolinį arsenalą taip, kad per septynerius metus ir ateityje bendras ginklų skaičius neviršytų 700 tarpžemyninių balistinių raketų, balistinių raketų ant povandeninių laivų ir sunkiųjų bombonešių, taip pat 1 550 kovinių galvučių ir 800 dislokuotų ir nedislokuotų raketų.

Šiandien START-III yra vienintelė aktyvi ginklų ribojimo sutartis tarp Rusijos ir JAV, tačiau ji baigia galioti 2021 metų vasario 5 dieną. Jei ji nebus pratęsta, pasaulyje nebus susitarimų, ribojančių didžiausių branduolinių jėgų arsenalus.

Tegai:
Rusija, JAV
Dar šia tema
Karo politologas: keičiasi JAV ir Rusijos Federacijos sąveikos vektorius
Rusijos ambasadorius JAV įvertino galimybę susitarti dėl START-III pratęsimo
Rusijos ambasadorius JAV: Rusijos sutramdymas yra JAV politikos alfa ir omega
Rusijoje bandoma unikali įranga AE saugumui padidinti
Sputnik V vakcina vakcinacijos vietoje, archyvinė nuotrauka

"Bravo, Rusija!". Prancūzai pasisakė apie "Sputnik V" registraciją ES

(atnaujinta 21:00 2021.01.21)
Europoje trūksta vakcinos nuo COVID-19, todėl naujiena apie ketinimus registruoti "Sputnik V" vakciną prancūzams pasirodė gera žinia

VILNIUS, sausio 21 — Sputnik. Prancūzijos laikraščio "Le Figaro" skaitytojai pasidžiaugė pranešimais, kad Rusijos tiesioginių investicijų fondas kreipėsi dėl vakcinos "Sputnik V" registravimo Europos Sąjungoje.

Vienas iš skaitytojų pažymėjo, kad Rusija jau turi ne vieną, o dvi vakcinas: "Sputnik V" ir "EpivacCorona", ir pastaroji yra trečioje bandymų fazėje, o "Pfizer" ją užbaigs tik 2022 metais.

"Kokie išankstiniai nusistatymai! Rusijoje yra daug puikių mokslininkų įvairiose srityse. Iki šiol astronomus į TKS nugabeno tik rusai. Tai tapo įprastu reiškiniu", — pažymėjo vienas komentatorius.

"Įdomu pamatyti šios vakcinos apžvalgą, atrodo, kad tai daroma pagal visas taisykles. Bravo, Rusija!" — parašė kitas.

Kitas skaitytojas teigė, kad atsisakius registruoti Rusijos vakciną Europos Sąjungoje, galima kalbėti apie politinius slaptus motyvus:

"Jūs nieko nežinote apie Rusijos mokslinius tyrimus, bet jau nepasitikite jais. Skiepijimas nuo raupų Rusijoje prasidėjo 30 metų anksčiau nei JAV. Būtų sąžiningiau pripažinti, kad čia politinis klausimas".

"Jie draudžia mums pirkti rusiškas dujas, kad galėtų pardavinėti skalūnų. Baidenas priims sprendimą Europos Sąjungai", — rašė vartotojas.

Be to, skaitytojai pastebėjo, kad Europoje trūksta vakcinos nuo COVID-19, todėl, jų nuomone, būtina registruoti "Sputnik V".

Vakcina
© Sputnik / Евгений Одиноков

"Sputnik V" yra pirmasis pasaulyje registruotas preparatas, skirtas COVID-19 profilaktikai. Jis buvo sukurtas Gamalėjaus centre bendradarbiaujant su Rusijos tiesioginių investicijų fondu. Sudėtyje yra adenovirusas, kuris nesugeba daugintis, ir koronaviruso fragmentas. Vakcina skiriama du kartus su 21 dienos pertrauka. Tyrimai parodė preparato veiksmingumą ir saugumą. Masinė vakcinacija "Sputnik V" Rusijoje prasidėjo gruodžio mėnesį.

Europos vaistų agentūra gruodžio pabaigoje patvirtino pirmąją vakciną, pagamintą Amerikos farmacijos milžinės "Pfizer" ir Vokietijos startuolio "BioNTech". Sausio mėnesį buvo užregistruotas antrasis preparatas, kurį sukūrė "Moderna". "AstraZeneca" vakcina, sukurta bendradarbiaujant su Oksfordo universitetu, šiuo metu laukia patvirtinimo.

Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
© Sputnik
Sputnik V: pirmoji užregistruota vakcina nuo COVID-19
Tegai:
Rusija, Prancūzija, vakcinacija, vakcina, Sputnik V
Temos:
Vaistų ir vakcinos nuo COVID-19 sukūrimas
Dar šia tema
Italijos ambasadorius Maskvoje pasiskiepijo Rusijos vakcina "Sputnik V"
Pateikta paraiška registruoti "Sputnik V" vakciną Europos Sąjungoje
Tiсhanovskaja paprašė ES pagalbos dėl baltarusių vakcinacijos nuo COVID-19
Vakcinos "EpiVacCorona" veiksmingumo rezultatai bus paskelbti vasario mėnesį
"Sputnik V" poveikio vaikams tyrimas bus atliktas iki 2021 metų pabaigos