Megan Markl ir princas Haris, archyvinė nuotrauka

Sasekso kunigaikščiai atskleidė slaptas "Megxit" sąlygas

(atnaujinta 20:56 2020.02.24)
Sasekso hercogai, siekdami sustabdyti gandų ir spekuliacijų sklidimą, nusprendė pakalbėti apie tai, kokius susitarimus dėl naujo ne karališkojo gyvenimo statuso pavyko pasiekti derybose su Elžbieta II

VILNIUS, vasario 22 — Sputnik. Princas Haris ir jo žmona Megan Markl, vis dar turintys Sasekso hercogų titulą, atskleidė susitarimo su karališkąja šeima dėl "Megxit" detales, praneša žurnalas "Hello".

Megan ir Haris nusprendė žengti tokį žingsnį, kad sustabdytų paskalų plitimą ir spekuliacijas apie jų naujojo ne karališkojo gyvenimo sąlygas. Garsioms žiniasklaidos priemonėms jie nusiuntė pranešimus spaudai.

"Tikėjomės, kad mums bus leista pasidalinti šia informacija su jumis anksčiau (sušvelninti bet kokią painiavą ir vėlesnę neteisingą informaciją), tačiau toliau pateikti faktai turėtų padėti paaiškinti šį perėjimą ir būsimus mūsų veiksmus", — rašoma pranešime.

Sasekso kunigaikščiai atskleidė, kad po oficialaus pasitraukimo iš karališkosios šeimos jie galės gyventi savarankišką gyvenimą, tačiau naujas jų statusas gali būti persvarstytas per metus.

Svarbu, kad "Megxit" nepaveiks Hario teisėto sosto paveldėjimo statuso. Princas liks šeštuoju eilėje po princo Čarlzo, princo Viljamo ir jo vaikų — princų Džordžo ir Luiso bei princesės Šarlotės. Be to, jam buvo leista išlaikyti majoro, leitenanto ir eskadrono vado laipsnius. Tačiau kartu Haris negalės atlikti jokių oficialių pareigų, susijusių su šiomis regalijomis.

Vienas iš sunkiausių klausimų, kurį reikėjo aptarti su karaliene Elžbieta II, buvo žodžio "karališkasis" naudojimas oficialios Megan ir Hario svetainės, jų Instagram paskyros ir būsimo labdaros fondo pavadinimuose. Jis nebus vadinamas "Sussex Royal Foundation".

Anksčiau pranešta, kad porai uždrausta išsaugoti karališkąjį prekės ženklą "Sussex Royal", į kurio plėtrą jie jau investavo dešimtis milijonų svarų. Kunigaikščiai norėjo įregistruoti atitinkamą prekės ženklą, tačiau jų paraiška jau atšaukta. Visa tai smarkiai nuvylė Megan Markl ir princą Harį, nes nuo šių metų balandžio 1 dienos jie nebegalės uždirbti pinigų naudodami titulą.

Tegai:
karališkoji šeima, Megan Markle, Princas Haris
Temos:
Karališkosios naujienos (158)
Dar šia tema
Megan Markl ir princas Haris laikinai grįžta į JK
Megan Markl ir princo Hario santykiai kardinaliai pasikeitė
Megan Markl vyras perspėtas apie nužudymo grėsmę
Megan Markl

Naujas skandalas: Megan Markl viešai apkaltinta patyčiomis

(atnaujinta 23:07 2021.03.03)
Maištingosios hercogienės pavaldiniai pateikė skundą dėl patyčių darbo vietoje, tačiau nėščia žvaigždė ir toliau tai neigia

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Pavasario atėjimą pažymėjo naujas skandalas Elžbietos II šeimoje: princo Hario žmona Megan Markl buvo apkaltinta patyčiomis iš pavaldinių.

Leidinys "The Times" paskelbė įdomų straipsnį su buvusio hercogienės sekretoriaus Džeisono Knaufo (Jason Knauf) skundu. Laiškas buvo parašytas 2018 metais, jam dar dirbant hercogams. Padėjėjas paprašė apginti kolegas, kurie patyrė spaudimą ir nuolat buvo žeminami iš Markl pusės, tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Dabar informacija apie Markl patyčias tapo vieša: hercogienė viešai apkaltinta patyčiomis.

"Aš nerimauju, nes ji įbaugino du padėjėjus ir išvarė juos. Elgimasis su X peržengia padorumo ribas. Hercogienė visada randa auką patyčioms. Ji gąsdina Y ir bando nusmukdyti jos pasitikėjimą savimi", — sakoma padėjėjo laiške.

Informacijos paskelbimo priežastis: pavaldiniai norėjo, kad pasaulis žinotų jų įvykių raidos versiją, kol Megan ir Haris duos interviu Oprai Vinfri.

Dabar Markl neigia visus kaltinimus. Ji "liūdi dėl pastarųjų išpuolių" ir, pasak atstovų, "toliau dirbs skatindama atjautą visame pasaulyje ir stengsis rodyti gerą pavyzdį visiems aplinkiniams".

Tegai:
patyčios, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos (158)
JAV karinis jūrų laivynas

"Fox News": JAV ketino paskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų

(atnaujinta 23:04 2021.03.03)
2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk"

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. JAV "Virdžinijos" klasės povandeninis laivas "USS John Warner" buvo pasirengęs paskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų 2018 metais. Apie tai praneša "Fox News".

Pėstininkų kovos mašina K-17 Bumerang
© Sputnik / Михаил Воскресенский

2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk".

"Tada ji nugrimzdo po vandeniu ir pasirengė paskandinti visus Rusijos karo laivus, kurie imsis veiksmų prieš JAV laivyną šioje srityje", — rašoma pranešime.

Vienas iš taškų, iš kurio buvo paleistos "Tomahawk", iš tiesų buvo spąstai: JAV kariuomenė iš ten nesmogė į Siriją. Tačiau Rusijos karinio jūrų laivyno atsakomieji veiksmai dėl šio masalo taip pat tapo pretekstu JAV atsakymui, nurodo televizijos kanalas.

Tegai:
Sirija, laivai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo bepiločių orlaivių šviesos šou
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
Viskas dėl koordinačių sistemų. Ką Pašinianas apie "Iskander" pasakė ne taip
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 23:11 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržovių iš paprastųjų angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninių baltymų šaltinių, pavyzdžiui, mėsos", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelienos, kuri naudinga sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastųjų angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelienos iš daržovių", — rekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai