Bulgarija, Sofija

Pirmą kartą per 17 metų Bulgarijoje uždraustos neonacių eitynės

(atnaujinta 20:31 2020.02.24)
Ne tik Bulgarijos, bet ir viso pasaulio nacionalistai ir neofašistai kasmet susirenka Lukovo atminimo pagerbti

VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Bulgarijos valdžia neleido surengti kasmetinių ultranacionalistų eitynių, teigiama oficialiame šalies Užsienio reikalų ministerijos pranešime.

"Pirmą kartą per 17 metų buvo užkirstas kelias ultranacionalistų ir nenacistų eitynėms, žinomoms kaip Lukovo maršas. Tai yra Bulgarijos valdžios institucijų pastangų kovoti su antisemitizmu, netolerancija ir neapykantos kurstymu rezultatas", — sakoma pranešime.

Užsienio reikalų ministerija procesiją pavadino "šiurkščiu bandymu paniekinti Holokaustą ir jo nekaltas aukas". Ministerija ragina jaunus žmones ateityje nedalyvauti tokiuose renginiuose ir pritarė Aukščiausiojo administracinio teismo sprendimui paremti Sofijos mero draudimą rengti Lukovo eitynes.

Maršas skirtas generolo Hristo Lukovo atminimui. Hristo Nikolovas Lukovas buvo Bulgarijos generolas leitenantas, politikas ir karo ministras, vadovavęs Bulgarijos nacionalinių legionų nacionalistinei sąjungai, organizacijai, iš esmės palaikančiai nacių ideologiją.

1943 metais Lukovą nužudė du Bulgarijos pasipriešinimo judėjimo nariai Violeta Jakova ir Ivanas Burudžijevas.

Eitynės jo garbei Bulgarijoje vyko kiekvieną vasario mėnesį nuo 2003 metų. Generolas vadovavo Bulgarijos tautinių legionų sąjungai 1932–1938 metais. Ne tik Bulgarijos, bet ir viso pasaulio nacionalistai ir neofašistai kasmet susirenka Lukovo atminimo pagerbti.

Tegai:
neonacizmas
Dar šia tema
Belgijos naciai iki šiol gauna Hitlerio paskirtą pensiją