Britų pasas

Didžioji Britanija pakeis pasus po "Brexit"

(atnaujinta 21:56 2020.02.24)
Dokumentui bus grąžinta tradicinė spalva ir, anot Britanijos vidaus reikalų ministerijos, jis taps technologiškai pažangiausias šalies istorijoje

VILNIUS, vasario 24 — Sputnik. Didžiosios Britanijos piliečių pasai vėl bus mėlynos spalvos, pirmieji egzemplioriai bus išleisti kovo pradžioje, sakoma šalies Vidaus reikalų ministerijos tinklalapyje.

Britanijos vėliava
© Sputnik / Алекс Макнотон

Planuojama dokumentus pradėti išduoti etapais, o iki 2020 metų vidurio pereiti tik prie naujų.

"Pasitraukimas iš ES suteikė mums unikalią galimybę atkurti mūsų tautinę tapatybę", — pareiškė Britanijos vidaus reikalų ministerija.

Be spalvos, pasikeis ir dangtelio medžiaga — naujo pavyzdžio pasams jis bus pagamintas iš polikarbonato, kuris užtikrins didesnį atsparumą nusidėvėjimui. Gaminant pasus taip pat bus naudojamos naujausios technologijos, kurios apsunkins dokumento klastojimo galimybes.

Įprasti pasai kaip ir anksčiau bus iš 34 puslapių, kelionėms į užsienį — iš 54 puslapių. Europos Sąjungos paminėjimas taip pat bus pašalintas iš viršelio, o galinėje pusėje bus įspausta Anglijos, Šiaurės Airijos, Škotijos ir Velso emblema.

Tamsiai mėlyni pasai Britanijoje buvo įvesti nuo 1921 metų, tačiau 1988 metais pagal ES rekomendaciją spalva pasikeitė į tamsiai raudoną su auksiniu įspaudu.

Oficialus Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos įvyko sausio 31 dieną — po pusketvirtų metų po referendumo, įvykusio 2016 metais. Šiuo metu vyksta pereinamasis laikotarpis, manoma, kad jis tęsis iki šių metų pabaigos.

Tegai:
pasas, Didžioji Britanija, Brexit
Temos:
Brexit: kas yra "už" ir kas – "prieš" (174)
Dar šia tema
Lenkijos užgrobimas ar Stalino gelbėjimo ratas: kas laukia Lietuvos po "Brexit"
Milijardai kompensacijų už nepriklausomybę. "Brexit" atsiėjo super brangiai
Paaiškėjo, kaip "Brexit" paveiks prekybos su JK sąlygas
Lavrovas įvertino "Brexit" pasekmes Europos Sąjungai
Nuolatinis Rusijos atstovas Europos Sąjungoje pakomentavo "Brexit"