JAV Kongresas, archyvinė nuotrauka

Žiniasklaida: JAV senatoriams per slaptą konferenciją bus pasakojama apie koronavirusą

(atnaujinta 09:59 2020.02.25)
Pirmadienį administracija paprašė Kongreso skirti 2,5 milijardo dolerių kovai su koronavirusu ir jo plitimu

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. JAV administracija antradienį surengs senatoriams slaptą trumpąją spaudos konferenciją apie koronaviruso situaciją, pranešė "Associated Press", cituodama šaltinius Kongrese.

Pirmadienį administracija paprašė Kongreso skirti 2,5 milijardo dolerių kovai su virusu.

JAV užfiksuota 14 ligos atvejų, dar 39 sergantys amerikiečiai buvo evakuoti iš užsienio ir jiems paskelbtas karantinas. Nepaisant to, vietinis ligų kontrolės ir prevencijos centras (angl. The Center for Disease Control and Prevention, CDC) iš pradžių kalbėjo tik apie pasirengimą viruso plitimui šalyje, o ne apie galimybę visiškai apsisaugoti nuo jo.

Senato vadovas Čakas Šumeris (Chuck Schumer) pirmadienį sukritikavo administraciją, kuri anksčiau savo biudžeto prašyme pasiūlė sumažinti CDC biudžetą 9 proc.

Anot Šumerio, JAV jau susidūrė su krize, o prezidentas Donaldas Trampas "neturi jokio plano ir skubos bei faktų supratimo" apie tai, kaip reaguoti į viruso protrūkį.

Pastaruoju metu pranešta apie didelius koronaviruso protrūkius už Kinijos ribų, įskaitant Pietų Korėją, Iraną ir Italiją.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
biudžetas, JAV Kongresas, koronavirusas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Britanijoje užfiksuoti 13 koronaviruso atvejų
Ukrainos SAM uždraudė perduoti produktus evakuotiems iš Kinijos
Maskva

Londonas ir Maskva pateko į labiausiai pėstiesiems pritaikytų pasaulio miestų penketuką

(atnaujinta 15:59 2020.10.24)
Tuo tarpu, tyrimo duomenimis, pėsčiųjų infrastruktūra beveik neišvystyta JAV miestuose, be automobilio ten judėti be galo sunku

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Londonas, Paryžius, Bogota (Kolumbija), Honkongas ir Maskva pripažinti labiausiai pėstiesiems pritaikytais didmiesčiais pasaulyje, praneša "EuroPuls" su nuoroda į Amerikos transporto ir plėtros politikos instituto tyrimą.

Žemiausias pozicijas užėmė JAV miestai: ten praktiškai neišvystyta pėsčiųjų infrastruktūra, be automobilio judėti be galo sunku.

Pagal rodiklį "Piliečių, gyvenančių 100 metrų atstumu nuo vietų, kuriose nėra automobilių eismo — skverų, parkų, pėsčiųjų gatvių — dalis" pirmauja Honkongas, antrojoje vietoje yra Maskva, po to — Paryžius, Bogota ir Londonas.

Paryžius užėmė pirmąją vietą kategorijoje "Piliečių, gyvenančių vieno kilometro atstumu nuo ligoninių ir mokyklų, dalis". Toliau Lima (Peru), Londonas, Santjagas (Čilė) ir Bogota.

Be to, svarbiu parametru tapo vidutinis gyvenamojo kvartalo plotas: kuo jis mažesnis, tuo greičiau ir lengviau pėsčiasis pateks į paskirties vietą, nes jam nereikės apeiti pastatų masyvų. Pagal šį rodiklį pirmąją vietą užėmė Sudano miestas Chartumas, po jo — Bogota, Lima, Karačis (Pakistanas) ir Tokijas.

Tegai:
Londonas, Maskva, Rusija, turizmas
Dar šia tema
"Vaikščiojantys numirėliai": Latvijos turizmui prognozuojama precedento neturinti krizė
Ekskursija po Černobylį: ekstremalaus turizmo mėgėjai vyksta į Pripetę
Ekspertas: pasaulinis turizmas dar kelerius metus kentės nuo COVID-19
Skruzdė, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai įvardijo skruzdžių ištvermės priežastį

(atnaujinta 15:41 2020.10.24)
Skruzdės yra vienos ištvermingiausių būtybių. Jos gyvena kiekviename mūsų planetos kampelyje, nepaisant klimato sąlygų

VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Naudodama krūtinės ląstos rentgeno spindulius, tarptautinė mokslininkų grupė iš Okinavos mokslo ir technologijos instituto, Japonijos studijų universiteto ir Prancūzijos Sorbonos universiteto sugebėjo išsiaiškinti, kodėl skruzdėlės turi tiek daug fizinės jėgos, rašoma leidinyje "Planet today".

Skruzdės yra vienos ištvermingiausių būtybių. Jos gyvena kiekviename mūsų planetos kampelyje, nepaisant klimato sąlygų.

Yra žinoma, kad šie vabzdžiai gali pakelti dešimt kartų didesnį už savo svorį. Ekspertai ištyrė skruzdžių darbininkių raumenų ir griaučių struktūrą ir padarė išvadą, kodėl vabzdžiai yra tokie stiprūs.

Reikalas tas, kad skruzdės-darbininkės išsivystė iš skraidančių vabzdžių, todėl didžiąją jų krūtinės dalį užėmė sparnų raumenys. Tačiau dėl evoliucijos jie prarado gebėjimą skristi, o kūnas prisitaikė ir jame padidėjo kitų likusių raumenų apimtis.

Taip pat pasikeitė kaklo geometrija ir raumenų prisitvirtinimo prie kūno būdas. Visa tai prisidėjo prie didelės fizinės jėgos ir padidėjusios ištvermės atsiradimo.

Mokslininkai jau seniai domisi skruzdėlėmis. Tačiau iki tol buvo tiriami tik socialiniai vabzdžių santykiai. Šis tyrimas yra pirmasis fiziologijos srityje.

Tegai:
mokslininkai, skruzdėlės