Megan Markl ir princas Haris, archyvinė nuotrauka

Megan Markl priminta, kad ji turi statusą tik princo Hario dėka

(atnaujinta 13:49 2020.02.26)
Praėjusios savaitės pabaigoje karališkojoje šeimoje kilo naujas skandalas, kai Sasekso hercogai paskelbė, kad Elžbieta II neturi teisės naudoti žodžio "karališkasis" už šalies ribų

VILNIUS, vasario 25 — Sputnik. Britanijos princo Čarlzo biografas Tomas Baueris (Tom Bower) Sasekso hercogienę, princo Hario žmoną Megan Markl pavadino "pikta", taip pat apkaltino ją noru "pasipelnyti iš karališkosios šeimos" be jokio rūpesčio dėl Didžiosios Britanijos karalienės Elžbietos II.

Tai praneša britų leidinys "The Daily Mail" su nuoroda į Bauerio žodžius laidoje "Good Morning Britain".

Praėjusios savaitės pabaigoje Sasekso hercogų tinklalapyje pasirodė pareiškimas, kad, nutraukę savo kaip vyresniųjų karališkosios šeimos narių pareigas, jie nebegalės vartoti žodžio "karališkas" (angl. "royal") savo "prekės ženkle". Po "Megxit" princas Haris ir jo žmona turės atsisakyti pelningo prekės ženklo "Sussex Royal", į kurio plėtrą jie daug investavo.

Kaip rašė "The Daily Mail", pradinė žinia Sasekso hercogų svetainėje buvo gerai apgalvota ir buvo patvirtinta, kad jie po kovo 31 dienos atsisakys prekės ženklo. Tačiau vėliau jie išleido "papildymą", kurį griežtai sukritikavo karališkosios šeimos šalininkai.

Naujoje princo Hario ir Megan Markl žinutėje pranešama, kad Elžbieta II "neturi jokios kompetencijos" žodžiui "karališkasis" už JK ribų, o monarchija ir Didžiosios Britanijos vyriausybė "bus bejėgės sustabdyti" Sasekso hercogus, jei jie nuspręstų šį žodį vartoti už Jungtinės Karalystės ribų.

"Ji ne taip seniai tapo karališkosios šeimos nare ir ją paliko. Tačiau ji nori išeiti su savo sąlygomis", — sakė Baueris.

Anot jo, Sasekso hercogų pranešime žodžių pasirinkimas karalienei buvo šiurkštus, o Megan Markl bando užsidirbti pinigų iš karališkosios šeimos, neatsižvelgdama į Elžbietos II jausmus.

"Šis pareiškimas buvo piktybiškas Megan įniršis. Megan gauna tai, ko nori", — sakė Baueris.

Kaip teigė karališkasis biografas, Markl "neturi statuso už karališkosios šeimos ribų".

Tegai:
Elžbieta II, Didžioji Britanija, Princas Haris, Megan Markle
Temos:
Karališkosios naujienos (158)
Dar šia tema
Hariui ir Megan uždrausta naudoti pelningą karališkąjį prekės ženklą
Elžbieta II kreipėsi į skandalingąjį sūnų ir supykdė britus
Sasekso kunigaikščiai atskleidė slaptas "Megxit" sąlygas
Megan Markl

Naujas skandalas: Megan Markl viešai apkaltinta patyčiomis

(atnaujinta 19:59 2021.03.03)
Maištingos hercogienės pavaldiniai pateikė skundą dėl patyčių darbo vietoje, tačiau nėščia žvaigždė ir toliau tai neigia

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Pavasario atėjimą pažymėjo naujas skandalas Elžbietos II šeimoje: princo Hario žmona Megan Markl buvo apkaltinta patyčiomis iš pavaldinių.

Leidinys "The Times" paskelbė įdomų straipsnį su buvusio hercogienės sekretoriaus Džeisono Knaufo skundu. Laiškas buvo parašytas 2018 metais, jam dar dirbant hercogams. Padėjėjas paprašė apginti kolegas, kurie patyrė spaudimą ir nuolat buvo žeminami iš Markl pusės, tačiau nesulaukė jokio atsakymo.

Dabar informacija apie Markl patyčias tapo vieša: hercogienė viešai apkaltinta patyčiomis.

"Aš nerimauju, nes ji įbaugino du padėjėjus ir išvarė juos. Elgimasis su X peržengia padorumo ribas. Hercogienė visada randa auką patyčioms. Ji gąsdina Y ir bando pakenkti jos pasitikėjimo savimi", — sakoma padėjėjaus laiške.

Informacijos paskelbimo priežastis: pavaldiniai norėjo, kad pasaulis žinotų jų įvykių raidos versiją, kol Megan ir Haris duos rezonansinį interviu Oprah Winfrey.

Dabar Markl neigia visus kaltinimus savo atžvilgiu. Ji "liūdiūdusi dėl paskutinių išpuolių" ir, pasak atstovų, "toliau dirbs skatindama atjautą visame pasaulyje ir stengsis rodyti gerą pavyzdį visiems aplinkiniams".

Tegai:
patyčios, Megan Markle, karališkoji šeima
Temos:
Karališkosios naujienos (158)
JAV karinis jūrų laivynas

"Fox News": JAV ketino nuskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų

(atnaujinta 17:35 2021.03.03)
2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk"

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. JAV "Virdžinijos" klasės povandeninis laivas "USS John Warner" buvo pasirengęs nuskandinti Rusijos laivus prie Sirijos krantų 2018 metais. Apie tai praneša "Fox News".

Pėstininkų kovos mašina K-17 Bumerang
© Sputnik / Михаил Воскресенский

2018 metų balandžio mėnesį povandeninis laivas Viduržemio jūroje į Sirijos Arabų Respubliką paleido šešias raketas "Tomahawk".

"Tada ji nugrimzdo po vandeniu ir pasirengė nuskandinti visus Rusijos karo laivus, kurie imsis veiksmų prieš JAV laivyną šioje srityje", — rašoma pranešime.

Vienas iš taškų, iš kurio buvo paleistos "Tomahawks", iš tiesų buvo spąstai: JAV kariuomenė iš ten nesmogė į Siriją. Tačiau Rusijos karinio jūrų laivyno atsakomieji veiksmai dėl šio masalo taip pat tapo pretekstu JAV atsakymui, nurodo televizijos kanalas.

Tegai:
Sirija, laivai, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos gynybos ministerija nufilmavo bepiločių orlaivių šviesos šou
"Lokys" pakilo į orą: nufilmuotas Tu-95 skrydis esant žemai temperatūrai
Viskas dėl koordinačių sistemų. Ką Pašinianas apie "Iskander" pasakė ne taip
Lęšių sriuba

Įvardyta naudingiausia sriuba

(atnaujinta 14:42 2021.03.03)
Dietologės teigimu, kad sriuba būtų naudinga, joje turi būti bent minimumas daržvių iš paprastos angliavandenių grupės ir mėsos gabalėlis kaip baltymų ir riebalų šaltinis

VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Naudingiausia sriuba yra lęšių sriuba, apie tai televizijos kanalui "Zvezda" pasakojo mitybos specialistė Olga Dekker.

Pasak specialistės, šioje sriuboje gausu baltymų. "Nors jie yra augaliniai, ten iš viso 12 aminorūgščių, tačiau į šią sriubą taip pat galime pridėti gyvūninius baltymų šaltinius, pavyzdžiui, mėsą", — paaiškino ji.

Šioje sriuboje taip pat yra daug ląstelyno, kuris naudingas sveikatai ir imunitetui, pridūrė Dekker.

Tuo pat metu antra pagal naudingumą yra daržovių sriuba su mėsos sultiniu, pasakė dietologė. Pasak jos, tokiai sriubai galima naudoti tiek šviežias, tiek šaldytas daržoves.

"Aš įdėčiau šparaginių pupelių, cukinijų, galima salierą virti, taip pat saliero šaknį. Tai yra, paprastos angliavandenių grupės minimumą. Tada mes turėsime mėsos gabalėlį kaip baltymų ir riebalų šaltinį bei papildomai ląstelyno iš daržovių", — parekomendavo specialistė.

Tegai:
sveika mityba
Temos:
Sveikas gyvenimo būdas — mityba, receptai