Žemė, archyvinė nuotrauka

Mokslininkai atrado naują Žemės palydovą

(atnaujinta 22:17 2020.02.26)
Objektas skrieja tuo pačiu periodu kaip Žemė, nenutoldamas toli nuo jos, sudaro laikiną orbitą, tokie objektai orbitoje ilgai neišbūna, jie gali lydėti Žemę kelerius metus ar kelis dešimtmečius

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Mažas asteroidas "2020 CD3" laikinai virto nauju natūraliu Žemės palydovu, rašoma Smitsono astrofizikos observatorijos Mažųjų planetų centro aplinkraštyje.

"Orbitų integracija rodo, kad šis objektas laikinai susietas su Žeme. Nebuvo jokių Saulės spinduliuotės sukeltų trikdžių požymių, ryšio su žinomu dirbtiniu objektu nerasta", — rašoma dokumente.

Ekspertai rekomenduoja toliau stebėti objektą.

Remiantis atvirais duomenimis, asteroido skersmuo yra nuo vieno iki šešių metrų. 

"Iš tikrųjų yra vadinamieji Žemės kvazi-palydovai. Jų orbita yra gana kebli. Kai kalbame apie palydovą, mes turime omenyje, kad jis skrieja apvalia orbita, kaip ISS ar Jurijus Gagarinas. Šis objektas skrenda sudėtingiau. Jis skrieja tuo pačiu periodu kaip Žemė, nenutoldamas toli nuo jos, sudaro laikiną orbitą. Tokie objektai orbitoje ilgai neišbūna. Jie gali lydėti Žemę kelerius metus ar kelis dešimtmečius", — aiškino Rusijos mokslų akademijos Astronomijos instituto mokslo direktorius Borisas Šustovas.

Tegai:
Žemė
Dar šia tema
Pasivaikščiojimas po Mėnulį: indas originaliai atkreipė visuomenės dėmesį į duobes kelyje
Ukraina ketina statyti miestą Mėnulyje
Mėnulio halas: Lietuvoje užfiksuotas retas optinis reiškinys