JAV karinio jūrų laivyno povandeninis laivas, archyvinė nuotrauka

Naujausias JAV karinio jūrų laivyno povandeninis laivas grįžo pirmojo plaukimo

(atnaujinta 12:43 2020.02.27)
"Kolorado" povandeninį laivą JAV karinis jūrų laivynas įdiegė 2018 metų pavasarį. Jis tapo 15-uoju iš eilės savo klasėje ir iki šiol laikomas nauju modeliu

VILNIUS, vasario 27 — Sputnik. Vienas iš naujausių JAV Kolorado greitųjų povandeninių laivų ("Virdžinijos" klasės) neseniai grįžo iš savo pirmojo ilgojo plaukimo, po kurio dalis jo apsauginės dangos nukrito.

Apie tai pranešė žurnalas "Forbes".

Kaip pažymėta, ši informacija nėra nauja, nes praėjusį rudenį informatorius apkaltino Amerikos laivų statytoją suklastojus slaptus kokybės kontrolės rezultatus.

© Sputnik / The Ministry of Defence of the Russian Federation

Kaip pažymėta straipsnyje, neaišku, ar informacija apie padirbtus testų rezultatus atitinka tikrovę, bet akivaizdu, kad viršutinis sluoksnis iš tikrųjų nesilaiko.

"Kolorado" povandeninį laivą JAV karinis jūrų laivynas įdiegė 2018 metų pavasarį. Jis tapo 15-uoju iš eilės savo klasėje ir iki šiol laikomas naujuoju modeliu.

Per pirmąjį savo ilgą plaukimą povandeninis laivas įveikė apie 63 tūkstančius kilometrų. Tikslus laivo maršrutas neatskleidžiamas, tačiau žinoma, kad "Koloradas" perplaukė Šiaurės poliarinį ratą ir lankėsi Norvegijos bei Škotijos uostuose. 

Kaip pažymėta straipsnyje, amerikiečių inžinieriams vis dar sunku sukurti slaptą arba garsą sugeriančią dangą. Danga yra būtina, kad povandeniniai laivai būtų nematomi galimo priešo sekimo sistemoms.

Tegai:
povandeninis laivas, JAV
Dar šia tema
JAV nori iki 2028 metų povandeniniuose laivuose įdiegti viršgarsines raketas
Panamoje sulaikytas povandeninis laivas su 5 tonomis kokaino