Mėginio paruošimo dėžutė (rūšiavimas, ženklinimas etiketėmis, centrifugavimas) Rusijos mikrobiologijos laboratorijoje, archyvinė nuotrauka

JAV papasakojo, ant kurių paviršių koronavirusas išlieka ilgiau

(atnaujinta 09:16 2020.02.28)
Teigiama, kad koronaviruso protrūkį kruiziniame laive "Diamond Princess" galėjo sukelti užteršti paviršiai, o ne infekcijos perdavimas oro lašeliais

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. JAV už sveikatos apsaugą atsakingos institucijos išanalizavo įvairių tipų paviršius, atsižvelgdamos į koronaviruso aplinką, praneša "Reuters", cituodamas Ligų kontrolės ir prevencijos centro (CDC) direktorių Robertą Redfildą (Robert Redfield).

"Ant vario ir plieno (virusas — Sputnik) paprastai išsilaiko apie dvi valandas. Ant kitų paviršių — popieriaus ar plastiko — ilgiau, ir mes tai ištirsime", — sakė Redfildas JAV Atstovų rūmuose.  

Taip pat, pasak centro direktoriaus, koronaviruso protrūkį kruiziniame laive "Diamond Princess" galėjo sukelti užteršti paviršiai, o ne infekcijos perdavimas oro lašeliais.

Laivas "Diamond Princess" išvyko iš Jokohamos sausio 20 dieną ir grįžo į uostą vasario 3 dieną. Japonijos valdžia kruizinį laivą dviem savaitėms įvedė į karantiną dėl to, kad laive buvo Kinijos pilietis, kuris išlipo Honkonge ir susirgo. Laive buvo 3 711 žmonių, iš jų 2 666 keleiviai ir 1 045 įgulos nariai. Praėjusią savaitę paaiškėjo, kad mirė du žmonės, kurie užsikrėtė koronavirusu.

Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

Patvirtintų infekcijos atvejų žemyninėje Kinijoje skaičius jau viršija 78,4 tūkst., mirė 2744 žmonės, išgydyta daugiau nei 32,4 tūkst. pacientų. Remiantis naujausiais PSO duomenimis, 37 šalyse už Kinijos ribų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2790, mirė 44 žmonės.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik /
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
koronavirusas, JAV
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (972)
Dar šia tema
Skvernelis: nėra pagrindo masiškam maisto parduotuvių lentynų tuštinimui
Vilniaus savivaldybė parodė, kaip saugotis nuo koronaviruso
Šiaulių meras paskelbė, kad koronavirusas "tiesiog nori gyventi"