Minskas, archyvinė nuotrauka

Baltarusijoje registruotas pirmasis koronaviruso atvejis

(atnaujinta 09:27 2020.02.28)
Dabar Baltarusijoje pasitelkiamos sanitarinės ir epidemiologinės priemonės, siekiant užkirsti kelią koronaviruso 2019-nCoV plitimui

VILNIUS, vasario 28 — Sputnik. Vakar Baltarusijos Respublikiniame epidemiologijos ir mikrobiologijos mokslo ir praktikos centre atlikus tyrimus nustatytas koronavirusas studentui iš Irano, praneša Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija.

Atsižvelgiant į plintančią epidemiją Pietų Korėjoje, Irane ir Italijoje, Baltarusijos sveikatos apsaugos ministerija nusprendė atlikti visų piliečių, atvykusių iš šių šalių po vasario 20 dienos, tyrimus ir laboratorinę diagnostiką.

Atliekant laboratorinius tyrimus vasario 27 dieną virusas buvo aptiktas vienam iš Irano piliečių, atskridusiam iš Baku vasario 22 dieną. Pacientas ir su juo kontaktuojantys asmenys buvo paguldyti į atskiras palatas Minsko infekcinių ligų ligoninėje. Jaunuolis jaučiasi patenkinamai.

Dabar Baltarusijoje pasitelkiamos sanitarinės ir epidemiologinės priemonės, siekiant užkirsti kelią koronaviruso 2019-nCoV plitimui.

Apie naujo koronaviruso protrūkį Kinijoje tapo žinoma gruodžio pabaigoje, kai Pekinas informavo Pasaulio sveikatos organizaciją (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Visoje Kinijoje yra griežtos karantino ir prevencijos priemonės.

Patvirtintų infekcijos atvejų žemyninėje Kinijoje skaičius jau viršija 78,4 tūkst., mirė 2744 žmonės, išgydyta daugiau nei 32,4 tūkst. pacientų. Remiantis naujausiais PSO duomenimis, 37 šalyse už Kinijos ribų užsikrėtusiųjų skaičius siekia 2790, mirė 44 žmonės.

Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
© Sputnik /
Naujasis koronavirusas: geografija, simptomai ir prevencija
Tegai:
koronavirusas, Baltarusija
Dar šia tema
Virusologas: Lietuva turėtų imtis tokių pačių priemonių dėl koronaviruso kaip ir Rusija
Šiaulių meras paskelbė, kad koronavirusas "tiesiog nori gyventi"
JAV papasakojo, ant kurių paviršių koronavirusas išlieka ilgiau