Naikintuvas Lockheed Martin F-35 Lightning II, archyvinė nuotrauka

Elonas Maskas įvardijo amerikiečių naikintuvo F-35 "žudiką"

(atnaujinta 15:40 2020.02.29)
Vykstant Masko simpoziumui, atsakydamas į klausimą apie jo inovatyvias idėjas oro gynybos srityje, jis išreiškė nuomonę, kad "naikintuvų era praėjo"

VILNIUS, vasario 29 — Sputnik. "SpaceX" aviacijos kompanijos įkūrėjas ir "Tesla" generalinis direktorius Elonas Maskas savo Twitter paskyroje parašė, amerikiečių JAV F-35 "neturės jokių šansų" prieš nuotoliniu būdu valdomą bepilotį naikintuvą.

Jis pakomentavo amerikiečių leidinio "Aviation Week" žurnalisto Li Hadsono įrašą, kuriame cituojamas Masko pareiškimas kariniame simpoziume apie būtinybę sukurti alternatyvą F-35.

"Konkurentas [F-35 Sputnik] turėtų būti bepilotis naikintuvas, kurį nuotoliniu būdu valdo žmogus, tačiau jo manevrus papildo autonomija. F-35 neturėtų jokių šansų prieš jį", — rašė "SpaceX" įkūrėjas.

Tuo pačiu metu "Defense News" leidinys pranešė, kad vykstant Masko simpoziumui, atsakydamas į klausimą apie jo inovatyvias idėjas oro gynybos srityje, jis išreiškė nuomonę, kad "naikintuvų era praėjo". Anot išradėjo, ateitis šioje srityje priklauso dronams.

"Lockheed Martin" naikintuvą F-35 JAV priėmė 2015 metais, atidėdamas daug metų. Tikimasi, kad jis bus pagrindinis JAV oro pajėgų naikintuvas iki amžiaus vidurio. Lėktuvo sukūrimas kainavo 1,4 trilijono dolerių, tai yra brangiausias karinis lėktuvas istorijoje.

Tegai:
oro gynybos sistemos, naikintuvai, Ilonas Maskas
Dar šia tema
JAV pripažino negalinčios sukurti priešraketinės gynybos sistemos apsiginti nuo Rusijos
Lenkija nori padėti Baltarusijai gauti naftą iš JAV
Mergina dėvi medicininę kaukę

Virusologas: susirgti COVID-19 gali asmuo, turintis bet kokią kraujo grupę

(atnaujinta 20:31 2020.10.22)
Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė laikoma jautresne koronaviruso infekcijai, bet tai nereiškia, kad visi kiti neturi saugotis, sako virusologas, medicinos mokslų daktaras Anatolijus Altšteinas

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Skirtingai nuo kitų, antroji kraujo grupė yra laikoma didelės COVID-19 rizikos grupe, interviu Sputnik Lietuva sakė virusologas, medicinos mokslų daktaras, profesorius Anatolijus Altšteinas.

"Yra keletas duomenų apie receptoriaus pokyčius. Kai kurios AT2 receptoriaus mutacijos lemia tai, kad žmogus tampa mažiau jautrus. Yra ir kitų duomenų apie tai. Tačiau iš esmės žmonės labai skiriasi jautrumu. Šių skirtumų mechanizmas ne visada žinomas. Žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, taip pat gali sirgti, sunkiai sirgti ir gali mirti. Niekas negali pasakyti, kad žmonės, turintys pirmą kraujo grupę, visai neserga. Žinoma, reikia imtis visų atsargumo priemonių žmonėms, turintiems visas kraujo grupes", — sakė specialistas.

Žmonės, turintys tam tikrą kraujo grupę, gali būti mažiau jautrūs COVID-19 infekcijai ir sirgti lengvesne jos forma, sakė Lietuvos užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovas Saulius Čaplinskas.

Danijos tyrimų duomenimis, tarp 473 000 COVID-19 užsikrėtusių asmenų buvo mažiau tarp O (pirmos) kraujo grupę turinčių asmenų nei tarp A (antros), B (trečios) ir AB (ketvirtos) grupės asmenų, mat jų gleivinės paviršiuje yra virusą neutralizuojančių anti-A ir anti-B antikūnų.

Tegai:
koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Per praėjusią parą šalyje nustatyti 5 mirties nuo koronaviruso atvejai
Numatomi papildomi apribojimai dėl koronaviruso plitimo
Kėdainių rajono meras užsikrėtė koronavirusu
Koronaviruso testai

Įvardytas paprastas būdas nustatyti asmenį, užsikrėtusį koronavirusu

(atnaujinta 20:47 2020.10.22)
Pabrėžiama, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį, tačiau šie pokyčiai yra grįžtami

VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Gydytojas ir televizijos laidų vedėjas Jevgenijus Komarovskis skonio ir uoslės praradimą įvardijo kaip pagrindinį koronaviruso simptomą, praneša RIA Novosti.

Lauko kavinė, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

"Būtent šį simptomą galima laikyti diagnostiniu, tai yra, testas "Kuo tai kvepia?" yra daug tikslesnis nei bet kuri termometrija", — sakė jis.

Pasak Komarovskio, sirgdami gripu pacientai gali prarasti uoslę, tačiau tokioje situacijoje taip yra dėl nosies užgulimo.

"O esant koronavirusui, nėra ir uoslės", — sakė jis.

Gydytojas pridūrė, kad COVID-19 paveikia nervines ląsteles, kurios atsakingos už uoslę ir skonį. Kartu jis pabrėžė, kad šie pokyčiai yra grįžtami.

PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 41 mln. koronaviruso infekcijos atvejų. Daugiau nei 1 mln. žmonių tapo pandemijos aukomis.

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Saugokime save ir kitus šį rudenį: koronavirusas Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Šiaulių regione dviem "Maximos" darbuotojoms nustatyta COVID-19 liga
ES atnaujintas trečiųjų šalių sąrašas dėl sienų atidarymo