JAV karinė technika

Lenkijoje prasidėjo didžiausios JAV kariuomenės perkėlimo į Europą pratybos

(atnaujinta 15:26 2020.02.29)
Remiantis Lenkijos vyriausybės saugumo centro duomenimis, "DEFENDER 2020" vykdomas siekiant išbandyti JAV kariuomenės perkėlimą į Europą

VILNIUS, vasario 29 — Sputnik. Šeštadienį prasidėjo didžiausios JAV kariuomenės perkėlimo į Europą pratybos, savo Twitter paskyroje rašė Lenkijos gynybos ministras Mariušas Blaščakas.

"Per daugelį metų mes pradėjome didžiausias "DEFENDER 2020" pratybas. Juose dalyvaus apie 37 tūkst. karių, iš jų 20 tūkst. iš JAV", — rašė Lenkijos gynybos ministerijos vadovas.

"Pirmieji JAV armijos kariai jau kirto Lenkijos sieną", — pridūrė jis.

Remiantis Lenkijos vyriausybės saugumo centro duomenimis, "DEFENDER 2020" vykdomas siekiant išbandyti JAV kariuomenės perkėlimą į Europą.

Nafta
© Sputnik / Илья Питалев

"Tai nebus NATO pratybos, o amerikiečių divizijos lygmuo. Pagrindinis jų tikslas bus patikrinti amerikiečių armijos sugebėjimą perkelti sausumos pajėgas iš bazių giliai JAV į rytinės pakrantės uostus, o paskui į jūrų uostus Europoje", — teigiama dokumente. 

Nurodoma, kad iškrovus karinę techniką iš laivų, ji toliau bus gabenama sausumos transportu į operacines zonas per Vokietijos ir Lenkijos teritoriją į Baltijos šalis.

Tuo pačiu, pratybos "DEFENDER 2020" bus trečios pagal dydį karinės pratybos Europos žemyne po šaltojo karo.

Anot informacinio centro, iš viso pratybose dalyvaus 37 000 karių iš JAV, taip pat sąjungininkų šalių ir partnerių. Jose dalyvaus sausumos pajėgos: divizijos vadovybė, trys šarvuotosios brigados, artilerijos brigada, taip pat šių pajėgų palaikymo būriai. Be to, dalyvaus JAV oro pajėgų ir jūrų pėstininkų korpusai.

Tegai:
Europa, pratybos, JAV, Lenkija
Dar šia tema
Lenkijos kariuomenės vadas susipažino su Lietuvos kovine technika ir ginkluote
Politologas: Lietuva turėtų galvoti ne apie karinę grėsmę, o apie ES dotacijų mažinimą
Estijos pasienis, archyvinė nuotrauka

Europos Komisija priminė Estijai apie mokesčio įvažiavimą į Rusiją neteisėtumą

(atnaujinta 13:45 2020.10.31)
Anksčiau Talinas įvedė mokestį už vietos rezervavimą eilėje ir privalomą pravažiavimą per laukimo zoną prieš išvykstant automobiliu į Rusijos Federacijos teritoriją

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Europos Komisijos vėl priminė Estijai, kad mokestis už vietos rezervavimą eilėje ir naudojimąsi laukimo erdve prie Estijos ir Rusijos sienos pažeidžia Šengeno pasienio kodekso taisykles, Estijos valdžia su pretenzijomis nesutinka, penktadienį sakė Baltijos šalies vidaus reikalų ministerijos vadovas Martas Helmė.

Europos Komisija mano, kad Estija turėtų atšaukti papildomas sąlygas, nustatytas peržengiant išorės sausumos sienas, išvažiuojant iš ES. Mokestis už vietos rezervavimą eilėje ir pravažiavimą per privalomą laukimo zoną prieš išvykstant automobiliu iš Estijos į Rusiją galioja nuo 2011 metų.

Pasak ministro, VRM susipažins su Europos Komisijos atsiųstu laišku, kad artimiausiais mėnesiais suformuotų savo poziciją šiuo klausimu. Helmė pažymėjo, kad ginčas su EK tęsiasi jau daugelį metų ir šalys nesutaria.

"Estija laikosi nuomonės, kad transporto priemonių įvažiavimo į pasienio kontrolės punktus organizavimas ir eismo pervažiavimo greitkelyje esančių eismo eilių organizavimas, laukimo zonos aptarnavimas ir rinkliavos už šias paslaugas rinkimas yra susiję su eismo valdymu ir yra transporto sektoriaus sferos. Jie nėra susiję su pasienio kontrole, patruliavimu ir stebėjimu. Taigi Estijos įvesta tvarka ir priemonės nėra susijusios su Šengeno sienų taisyklių reguliavimu ir negali joms prieštarauti", — cituoja Helmę RIA Novosti.

Kaip pranešama, kad 2016 metų gegužės mėnesį Europos Komisija Estijai išsiuntė oficialų laišką, o 2019 metų sausio mėnesį — motyvuotą išvadą. Gautas atsakymas buvo nepatenkinamas, ir nors komisijos vizito metu buvo pastebėti tam tikri sienos kirtimo organizavimo pokyčiai, Europos Komisijos teigimu, teisinė padėtis nepasikeitė. Šiuo klausimu Europos Komisija penktadienį Estijos valdžios institucijoms išsiuntė papildomą laišką su oficialiu pranešimu.

Estija turi du mėnesius informuoti EK apie visas priemones, kurių buvo imtasi norint tinkamai įgyvendinti atitinkamas Šengeno sienų kodekso nuostatas. Priešingu atveju Europos Komisija gali svarstyti galimybę tęsti administracinę procedūrą.

Tegai:
pasienis, Rusija, Europos Komisija, Estija
JAV vėliava
 

JAV pirks TSRS pagamintus ginklus

(atnaujinta 09:50 2020.10.31)
Agentūra planuoja naudoti ginklus mokymams, kurių metu būtų lavinami "įgūdžiai, susiję su priešo ginklų valdymu"

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. JAV pirks TSRS pagamintus ginklus ir amuniciją. Tai teigiama RT paskelbtame dokumente, praneša "Lenta.ru".

Jie bus naudojami siekiant "paremti nacionalinę karinę strategiją" Pentagono ir kitų struktūrų veiklai. Agentūra planuoja naudoti ginklus mokymams, kurių metu būtų lavinami "įgūdžiai, susiję su priešo ginklų valdymu".

Jungtinės Valstijos visų pirma pirks orlaivių raketas, minosvaidžių ginklų sistemas ir jų komponentus, mažo ir vidutinio kalibro šaudmenis ir pan. Pirkimo sutartis galios penkerius metus. Jungtinės Valstijos galės užsisakyti ginklus iš 4,1 milijardo vienetų specialių amunicijos ir ginklų sistemų iš kelių tiekėjų vienu metu.

2019 metų rugsėjo mėnesį Jungtinės Valstijos užsiminė apie TSRS ginklą, galintį užkariauti pasaulį — tarybinį kompleksą "VA-111 Shkval" su greitąja povandenine raketa M-5 (raketa-torpeda). Pagrindinis jo bruožas yra 300 kilometrų per valandą greitis po vandeniu, kurį užtikrina kietojo kuro reaktyvinis variklis ir sukuriama kavitacijos ertmė (garų burbulas) aplink po vandeniu judančią raketą.

Tegai:
ginklai, TSRS, JAV
Dar šia tema
Vokietija pareiškė apie Rusijos nesikišimą į 2016 metais JAV vykusius rinkimus  
Rusija JT iškels klausimą dėl JAV pretenzijų į Mėnulio išteklius
Eilės pasienyje

Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė kelių šimtų sunkvežimių eilė

(atnaujinta 14:35 2020.10.31)
Taip pat eilės susidaro Latvijos ir Lenkijos pasienyje. Ten susikaupė daugiau nei 120 sunkvežimių

VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Baltarusijos ir Lietuvos pasienyje susidarė daugiau nei 460 sunkvežimių eilė, rodo Baltarusijos valstybės sienos komiteto duomenys.

14:00 valandos (13:00 Lietuvos laiku) duomenimis, daugiau nei 170 sunkvežimių laukia "Kamennyj Log" kontrolės punkte, daugiau nei 120 sunkvežimių — Kotlovkoje, daugiau nei 90 sunkvežimių — Privalkoje. Beniakonių kontrolės punkte — virš 80.

Prie sienos su Latvija taip pat susidarė eilės. Daugiau nei 80 sunkvežimių laukia "Urbanų" kontrolės punkte, daugiau nei 20 — "Grigorovščinoje".

Baltarusijos pasienyje su Lenkija ir Ukraina eilės nedidelės. Kozlovičiuose įvažiavimo laukia daugiau nei 20 vilkikų, o Novaja Gutos — tiek pat.

Dėl epidemiologinės situacijos kaimyninėse šalyse Baltarusija nuo ketvirtadienio laikinai apribojo keleto asmenų kategorijų iš Lietuvos, Latvijos, Lenkijos ir Ukrainos patekimą į kontrolės punktus. Krovininiam transportui apribojimai netaikomi.

Tegai:
pasienis, Lietuva, Baltarusija
Dar šia tema
Dėl COVID-19 Baltarusija įvedė apribojimus pasienyje su Lietuva
Lietuvos URM įteikė protesto notą Baltarusijai dėl draudimo atvykti
Baltarusijos studentai įstrigo Baltarusijos ir Lenkijos pasienyje