Situacija Sirijoje, archyvinė nuotrauka

Paskelbta apie Turkijos postų ir teroristų susijungimą Idlibe

(atnaujinta 15:28 2020.03.04)
Padėtis Idlibo įtampos zonoje, kur dėl Sirijos armijos atsakomųjų veiksmų Hayat Tahrir Al-Sham* teroristų grupės pasitraukė nuo Alepo į saugesnę vietą, tapo "dar viena tiesos akimirka"

VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Pusantrų metų Sočio susitarimų dėl Sirijos su Turkija rezultatas — teroristų teritorijų sujungimas su Turkijos stebėjimo postais, sakė Rusijos gynybos ministerijos atstovas generolas majoras Igoris Konašenkovas. Apie tai praneša RIA Novosti.

Anot jo, padėtis Idlibo įtampos zonoje, kur dėl Sirijos armijos atsakomųjų veiksmų Hayat Tahrir Al-Sham* teroristų grupės pasitraukė nuo Alepo į saugesnę vietą, tapo "dar viena tiesos akimirka".

Jis pažymėjo, kad ne tik Vakarų šalys, bet ir JT 2018 metais palankiai įvertino Sočio susitarimų dėl Idlibo pasirašymą. Generolas Turkijos įsipareigojimus atitolinti ir išstumti teroristus nuo įtampos zonos išorinių sienų 15–20 kilometrų gilyn ir ten išvežti sunkiuosius artilerijos ginklus pavadino pagrindiniu susitarimu.

"Vietoj to, beveik 18 mėnesių trunkantis susitarimo rezultatas buvo išstumti oficialiai pripažintos JT teroristų grupuotės "Hayat Tahrir Al-Sham"*, Turkestano Islamo partija* ir Khoras ad-Din* visus "nuosaikios opozicijos" kovotojus į šiaurę link Turkijos sienos", — teigė Konašenkovas.

Anot jo, "kasdieniai išpuoliai ir kaimyninių gyvenviečių ir Rusijos Chmeimimo oro pajėgų bazės masinis artilerijos apšaudymas tapo ne retai pasitaikančiu, o kasdieniu reiškiniu".

Be to, Konašenkovas atkreipė dėmesį, kad Turkija, pažeisdama tarptautinę teisę, perleido savo padalinius Idlibui, o Vakaruose niekas to tarsi nepastebi.

Anot generolo, Sočio susitarimuose tarp Rusijos ir Turkijos dėl Idlibo įtampos zonos sukūrimo, visi oficialūs Maskvos prašymai JT ir Vakarų šalims liko neišgirsti. Nuo vasario pradžios Damaską Vakarai apkaltino tariamais "karo nusikaltimais", "humanitarine katastrofa" ir "milijonais pabėgėlių" Idlibe, pažymėjo Konašenkovas.

Jis pridūrė, kad grasinimai sunaikinti visus Sirijos vyriausybės pajėgų vienetus ir grąžinti M5 greitkelį teroristų kontrolei JAV ir Europoje yra vadinami "teisėta Ankaros teise į gynybą".

"Visiško cinizmo ir melagingo Vakarų susirūpinimo dėl humanitarinės padėties Idlibo deeskalacijos zonoje metu tik kariaujančių šalių susitaikymo centras ir teisėta Sirijos vyriausybė kasdien teikia visą reikiamą pagalbą vietos gyventojams išlaisvintose teritorijose", — teigė Konašenkovas.

Sirai net neįtarė apie savo "daugybę pseudo gynėjų Europoje ir JAV ir gausią humanitarinę pagalbą, tariamai jiems siunčiamą per pastaruosius kelerius metus".

Padėties Idlibe pablogėjimas

Hayat Tahrir al-Sham* teroristai vasario 27 dieną pradėjo plataus masto išpuolį prieš Sirijos armijos pozicijas. Vyriausybės pajėgos atsakė ugnimi.

Anot Rusijos gynybos ministerijos, Turkijos kariškiai, kurie ten neturėjo būti, taip pat buvo ten.

Dėl to žuvo 36 Turkijos kariai. Rusija ėmėsi priemonių visiškai nutraukti kovos veiksmus, saugiai evakuoti sužeistuosius ir nugabenti mirusiuosius į Turkiją. Pabrėžiama, kad Rusijos aviacija šioje srityje nebuvo naudojama.

Užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas anksčiau sakė, kad Ankara neįvykdė daugelio pagrindinių įsipareigojimų. Visų pirma, ji neatskyrė ginkluotos opozicijos, kuri buvo pasirengusi dialogui su vyriausybe, nuo teroristų.

2018 metų rugsėjo 18 dieną Rusijos ir Turkijos memorandume, kuriam pritarė prezidentai Vladimiras Putinas ir Redžepas Tajipas Erdoganas, buvo teigiama, kad Turkijos kariuomenės buvimo "status quo" bus išlaikytas, tačiau su sąlyga, kad visos teroristinės radikalios grupės bus išvestos iš Idlibo įtampos zonos iki 2018 spalio 15 dienos.

Taip pat buvo numatyta, kad šios zonos ribose bus imamasi veiksmingų priemonių stabiliam karo veiksmų nutraukimui užtikrinti. Memorandumo 7 punkte reikalaujama, kad rajone veiktų bendri Rusijos ir Turkijos patruliai.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

Taip pat skaitykite:

Turkijos pavyzdys parodė: NATO nekovos už Baltijos šalis

Tegai:
teroristai, Turkija, Sirija
Dar šia tema
JAV atakavo Idlibo deeskalacijos zoną nepranešusios Rusijai ar Turkijai
Sirija pranešė apie du numuštus lėktuvus virš Idlibo
Supuvusios braškės

Uogos supuvo laukuose: Estija skundžiasi sezoninių darbuotojų trūkumu

(atnaujinta 22:42 2020.07.07)
Nors valdančioji koalicija susitarė dėl darbuotojų pritraukimo iš trečiųjų šalių sąlygų, tai braškių augintojams padės nedaug. Didžioji dalis derliaus supuvo, o sezonas artėja prie pabaigos

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Daugelis braškių supuvo laukuose, nes Estijos vyriausybė per vėlai priėmė sprendimą įleisti užsienio darbuotojus. Apie tai pranešė "ERR" portalas.

Pirmadienį koalicija pasiekė susitarimą dėl sezoninių darbuotojų pritraukimo iš trečiųjų šalių sąlygų. Iki krizės galiojusi tvarka buvo papildyta medicininės saugos reikalavimais — darbuotojai iš valstybių, kuriose didelis užsikrėtimo koronavirusu skaičius, privalo laikytis dviejų savaičių saviizoliacijos. Tuo tarpu Vyriausybės sprendimai dar nėra teisiškai įforminti.

Laari vienkiemio laukų savininkė Kadri Nebokat teigė, kad braškių augintojai nebuvo patenkinti šiuo sprendimu, nes uogų sezonas baigėsi ir didžioji derliaus dalis laukuose jau buvo supuvusi.

"Paskutinė galimybė nusipirkti uogų uogienėms. Į rinką patenka tai, ką pavyksta išsaugoti", — sakė ji.

Pasak Nebokat, ji prarado 80 procentų derliaus. Tai savo ruožtu reiškia, kad apyvarta sumažės 80 procentų.

"Be to, nėra iš ko mokėti darbo užmokesčio, nors darbuotojų mes vis tiek neturėjome", — sakė ji.

Taip pat Nebokat įvertino kitų metų perspektyvas.

"Pilkojo puvinio plitimas yra pakankamai aukštas, nuslopinti jo negalėsime. Pažiūrėsime, kaip augalai išgyvens šiuos metus", — sakė ji.

Pasak ūkininkės, ieškoti darbuotojų buvo labai sunku — iš 300 apskambintų žmonių tik dešimt atsiliepė. Nebokat mano, kad darbuotojai iš užsienio geriau renka uogas, nes jie geriau toleruoja rutiną. Be to, jie atvyksta į Estiją su konkrečiu tikslu — užsidirbti pinigų.

"Renkant braškes reikia nuoseklumo. Bedarbiai to neturi: žmogus dirba vieną dieną, o kitą dieną nori ilsėtis. Žmonės, kurie atvyksta dirbti, geriau ištveria rutiną. Lieka žmonės, kurie poilsio metu renka uogas, ir jauni žmonės, kurie yra įpratę užsiimti sportu, todėl yra atsakingesni", — sakė ji.

Kaip pranešė Sputnik Lietuva, apie braškių derliaus nuėmimo problemą dėl migrantų trūkumo paaiškėjo dar gegužę. Sunkumų kilo dėl to, kad dėl koronaviruso pandemijos Estijos valdžia uždraudė sezoninių darbuotojų iš Ukrainos atvykimą į respubliką. Vietiniai ūkininkai kreipėsi į žemės ūkio ministrą prašydami išspręsti problemą ir leisti atvykti "darbštiems ukrainiečiams", tačiau problema iki šiol nebuvo išspręsta.

Tegai:
karantinas, darbo migrantai, Estija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Estijos ūkininkai paprašė valdžios įleisti į šalį ukrainiečius
Lenkija pasiskundė ukrainiečių trūkumu rinkti braškes
Dėl koronaviruso pasaulyje gali nelikti kavos
COVID-19

PSO pranešė, kad koronaviruso pandemija dar nepasiekė piko

(atnaujinta 23:21 2020.07.07)
Per praėjusį savaitgalį Pasaulio sveikatos organizacija užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų

VILNIUS, liepos 8 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas paskelbė, kad koronaviruso plitimas pasaulyje paspartėjo.

"Protrūkis įsibėgėja ir mes aiškiai nepasiekėme pandemijos piko", — cituoja jį RIA Novosti.

Per praėjusį savaitgalį PSO užfiksavo daugiau nei 400 tūkst. užsikrėtimo COVID-19 atvejų.

Tuo tarpu Ghebreyesusas pabrėžė, kad infekcijos aukų skaičius "išsilygino visame pasaulyje" ir daugeliui šalių pavyko sumažinti mirtingumą nuo koronaviruso. Tačiau kai kuriuose valstybėse šis rodiklis ir toliau auga.

Nuo birželio 17 dienos Lietuvos valdžia atšaukė karantiną, tačiau galioja nepaprastoji padėtis. Karantino režimas galiojo nuo kovo 16 dienos.

Iš viso Lietuvoje šiuo metu COVID-19 serga 207 žmonės. Lietuvoje iš viso nustatyti 1844 koronaviruso atvejai, pasveiko 1547, mirė 79.

Naujausiais duomenimis, koronavirusu užsikrėtusių žmonių skaičius pasaulyje viršijo 11,5 milijono žmonių, daugiau nei 535 tūkstančiai iš jų mirė.

Tegai:
koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Koronavirusas vėl puola: PSO susidomėjo Rusijos skiepais nuo COVID-19
JT įvardijo du scenarijus pasauliui po koronaviruso pandemijos