Fregata Admiral Gorškov, archyvinė nuotrauka

"The National Interest" papasakojo apie JAV karinio jūrų laivyno "košmarą"

(atnaujinta 18:33 2020.03.05)
Ekspertas pažymėjo, kad JAV baiminasi, jog su savo priešraketine gynyba nesugebės sustabdyti Rusijos "Cirkon"

VILNIUS, kovo 5 — Sputnik. Kiekvienas Rusijos antvandeninis laivas yra ginkluotas viršgarsinėmis priešlaivinėmis raketomis, o tai yra košmariškas scenarijus, apie kurį JAV karinės jūrų pajėgos nenorėtų galvoti, rašo amerikiečių leidinio "The National Interest" ekspertas Maiklas Pekas (Michael Peck).

Jis priminė, kad šių metų sausį Rusija vykdė pirmąjį "Cirkon" raketos paleidimą iš fregatos "Admiral Gorškov". Be to, praėjusių metų gruodį "United Shipbuilding Corporation" vadovas Aleksejus Rachmanovas teigė, kad visi Rusijos karo laivai galės naudoti viršgarsinius ginklus.

"Cirkon" raketos nuotolis yra vienas tūkstantis kilometrų, o skrydžio greitis yra nuo aštuonių iki devynių Machų, o tai yra daugiau nei gali pasiekti amerikiečių "Harpoon" raketos ir rusiškos "Oniks R-800".

Pekas pažymėjo grėsmės sunkumą. JAV, pasak eksperto, baiminasi, kad su savo naujų lėktuvų priešraketine gynyba nesugebės sustabdyti Rusijos "Cirkon".

Ekspertas taip pat priminė, kad Rusija ir TSRS niekada nebandė konkuruoti su JAV dėl didelių laivų skaičiaus. Dabar Rusijoje yra apie 30 eskadrilių ir fregatų, 50 korvečių ir 30 mažų raketų katerių su viršgarsinėmis, priešlaivinėmis ir priešlėktuvinėmis raketomis.

"Šių laivų apsiginklavimas viršgarsiniais ginklais, tokiais kaip "Cirkon", teoriškai leis 500 tonų sveriančiai raketai nuskandinti didelį amerikiečių kreiserį ar net orlaivį", — teigė ekspertas.

Tačiau, kaip pažymėta straipsnyje, "Cirkon" turi kelis trūkumus, kurie bus pašalinti per kelerius metus. Be to, laivas su raketomis negalės veikti vienas, jam reikės orlaivio ar kito laivo palaikymo.

Pekas įsitikinęs, kad mažų raketinių laivų naudojimas Šiaurės Atlante neduos apčiuopiamų rezultatų. Tuo tarpu Rusijos laivų, turinčių "Cirkon", galimybės jų pačių oro ir antžeminių radarų srityje, atvirkščiai, bus didžiulės.

Taip pat skaitykite: 

Tegai:
Karinės jūrų pajėgos, Rusija, Didžioji Britanija, JAV
Dar šia tema
Kodėl Lietuva užmiršo, kad Rusija pirmoji pripažino jos nepriklausomybę
Britanija iškėlė prekybos derybų su JAV tikslus
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino