Novopolocke esanti naftos perdirbimo gamykla Naftan

Baltarusija pradeda priimti Rusijos naftą, atvežtą per Klaipėdos uostą

(atnaujinta 14:51 2020.03.08)
Nafta buvo perkrauta Klaipėdos uoste, o vėliau "Lietuvos geležinkeliai" pristatė ją į Novopolocko naftos perdirbimo gamyklą

VILNIUS, kovo 7 — Sputnik. Rusijos nafta, iškrauta Klaipėdos uoste, pasiekė Novopolocke esančią naftos perdirbimo gamyklą "Naftan", praneša RIA Novosti su nuoroda į Baltarusijos valstybinį koncerną "Belneftechim".

Anksčiau bendrovė pranešė, kad Minskas nupirko naftą iš prekybininkų už kainą be priemokų. Baltarusija priims du tanklaivius su žaliavomis per Klaipėdos uostą. Pristatymų apimtis — 160 tūkst. tonų.

Pirmasis iš dviejų tanklaivių į Klaipėdos uostą atplaukė trečiadienį. Dar vienas toks tanklaivis laukiamas mėnesio viduryje — kovo 13–15 dienomis.

Nafta
© Sputnik / Илья Питалев

Sausio ir kovo mėnesį Baltarusijos naftos perdirbimo gamyklos dirbo 50 proc. krovos ir perdirbo apie 1,8 milijono tonų naftos. Tai įvyko dėl tiekimo sutarčių nebuvimo. Nuo sausio 1 dienos Rusijos Federacija nutraukė naftos tiekimą abiem Baltarusijos naftos perdirbimo įmonėms. Po kelių dienų Rusijos naftos tiekimas į naftos perdirbimo gamyklas buvo iš dalies atnaujintas dėl Michailo Gucerijevo grupės "Safmar" įmonių tiekimų.

Po to Baltarusijos valdžia ne kartą pareiškė esanti pasirengusi apmąstyti ir aptarti alternatyvius angliavandenilių tiekimo variantus. Didesnį susidomėjimą naftos tranzitu į Minską rodo ir Baltijos šalys.

Sausio pabaigoje Baltarusija gavo 86 tūkst. tonų Norvegijos naftos. Ji buvo perkrauta Klaipėdos uoste, o vėliau "Lietuvos geležinkelių" įmonė pristatė ją į Novopolocko naftos perdirbimo gamyklą.

Taip pat skaitykite:

 

Tegai:
Baltarusija, Rusija, Klaipėdos uostas, nafta
Dar šia tema
Į Sibirą savo noru: kas sėdėjo ant Rasputino kėdės ir valgė "žuvienę su nafta"
Ekspertas: Lietuva negalės pakeisti Minskui Rusijos naftos tiekimų
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino