JAV prezidentas Donaldas Trampas, archyvinė nuotrauka

Ekspertas įvardijo Trampo sprendimą nevykti į Maskvą gegužės 9 dieną

(atnaujinta 07:47 2020.03.11)
Anksčiau Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad Kremlius gavo informacijos, jog Trampas neatvyks į Maskvą švęsti Pergalės metinių, tačiau dar nežinojo, kokiu lygiu bus atstovaujamos JAV

VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas nusprendė nevykti į Maskvą švęsti Didžiojo Tėvynės karo pergalės 75-metį, tačiau jame gali dalyvauti JAV ambasadorius Maskvoje Džonas Salivanas, praneša RIA Novosti su nuoroda į "Rusijos tarptautinių reikalų tarybos" (RSMD) generalinį direktorių Andrejų Kortunovą.

Vladimiras Putinas ir Tajipas Erdoganas, nuotrauka iš įvykio vietos
© Sputnik / Михаил Климентьев

Anksčiau Rusijos prezidento Vladimiro Putino atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas teigė, kad Kremlius gavo informacijos, jog Trampas neatvyks į Maskvą švęsti Pergalės metinių, tačiau dar nežinojo, kokiu lygiu bus atstovaujamos JAV.

"Apskritai tai galima buvo numatyti. Iš tikrųjų padėtis labai įtempta JAV. Dabar vyksta rinkimų kampanija. Trampo kelionė į Maskvą suvokiama kaip patvirtinimas, jog Trampas "dirba Putinui", kad jis yra tariamo sąmokslo dalyvis. Jam dabar ši kelionė yra nepatogi. Todėl apskritai čia nėra jokios priežasties stebėtis", — sakė ekspertas.

"Man atrodo, bent jau ambasadoriaus lygmeniu, suprantama šios šventės svarba Rusijai. Manau, kad turbūt ambasadorius turėtų dalyvauti. Bent jau aš to tikiuosi. Bet kokiu atveju, jubiliejus, simbolinė reikšmė", — pabrėžė jis.

Jubiliejinis šventės paradas vyks gegužės 9 dieną Raudonojoje aikštėje.

Anksčiau Rusijos Federacijos prezidento padėjėjas Jurijus Ušakovas pranešė, kad 17 šalių vadovai patvirtino atvyksiantys į Pergalės dienos renginius Maskvoje.

Taip pat skaitykite: 

Tegai:
Donaldas Trampas, Pergalės diena, JAV, Rusija
Dar šia tema
Ekspertas įvertino Trampo ketinimus dėl ginklų kontrolės
Dietologai palygino Putino, Merkel ir Trampo mitybą
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino