Naftos ir dujų platforma jūroje, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: naftos kainų kritimas tai ne visuotinis sąmokslas

(atnaujinta 09:21 2020.03.11)
Gamintojams belieka ieškoti kompromisų arba nutraukti susitarimus ir pereiti prie kainų karo, mano finansų analitikas Dmitrijus Golubovskis

VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Naftos kainų kritimas yra pateisinamas, ir tai ne visuotinis sąmokslas, o paklausos stoka, sakė interviu Sputnik Lietuva finansų analitikas Dmitrijus Golubovskis.

"Šioje situacijoje, kas belieka gamintojams — arba bandyti rasti dar gilesnius kompromisus, nei jie buvo anksčiau, arba nutraukti tuos susitarimus ir pereiti prie kainų karo, kai visi bando išlaikyti savo rinkos dalį. Aštrėjančios konkurencijos situacija. Jei paskutinį kartą praėjusių metų pabaigoje mums pavyko susitarti dėl kvotų mažinimo, šį kartą šis susitarimas buvo pažeistas. Jį nutraukė abi pusės", — mano ekspertas.

Golubovskis pridūrė, kad visi linkę kaltinti Rusiją, tačiau ji buvo sutikusi mažinti gamybą 600 tūkst. barelių per dieną. Jo manymu, šalys galėjo taikiai išsiskirstyti, kiekvienas būtų likęs su savo nuomone, tačiau Saudo Arabija atsakė dempingu.

"Kam padarė didžiausias nuolaidas? Europos vartotojams. Tai yra paraiška Rusijos rinkai. Lai būna rinkos karas. Ar ilgai jis tęsis? Manau, ilgai", — sakė jis.

Pasaulinės naftos kainos per dieną smuko 30 procentų. OPEC+ posėdis įvyko kovo 6 dieną. Susitikimo dalyviai negalėjo susitarti nei dėl sandorio parametrų pakeitimo, nei dėl jo pratęsimo. Rusija pasiūlė išlaikyti esamas sąlygas, o Saudo Arabija — toliau mažinti naftos gavybą.

Todėl nuo balandžio 1 dienos nė vienam iš ankstesnio aljanso narių nebus jokių įsipareigojimų apriboti gavybą. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Saudo Arabija teigė ketinanti padidinti gavybą ir sumažinti naftos kainas.

Dabar naftos kainos pamažu atsigauna.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Rusija, JAV, kaina, nafta
Dar šia tema
Žlugus naftos kainoms, Baltarusija skelbia "naujas galimybes"
Baltarusija pradeda priimti Rusijos naftą, atvežtą per Klaipėdos uostą
Vakcinos kūrimas, archyvinė nuotrauka

Rusija PSO pasiūlė aštuonias vakcinas nuo koronaviruso

(atnaujinta 16:06 2020.05.28)
Pranešama, kad gegužės 22 dieną pateiktais duomenimis yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Rusija Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) pasiūlė aštuonias vakcinas nuo naujos koronavirusinės infekcijos, 

užregistruota daugiau kaip 120 galimų vakcinų, sakė PSO Rusijos Federacijos atstovė spaudai Melita Vujnovič. Apie tai rašo RIA Novosti.

"Rusijos indėlis yra labai didelis. Mes užregistravome aštuonias vakcinas kandidates iš įvairių Rusijos Federacijos institutų",— sakė Vujnovič per internetinį RAS mokslo tarybos "Gyvosios gamtos mokslų" posėdį tema: "Vakcinos nuo COVID-19: prognozės ir realybė", kurį organizavo MIA "Rossija segodnia".

Ji taip pat sakė, kad gegužės 22 dienos duomenimis yra pateiktos 124 potencialios vakcinos kandidatės.

"Galbūt jų yra daugiau. Bet tai tie tos, apie kurias mums pateikta informacijos ir pritaikyti vertinimo kriterijai. Iš jų dešimt yra klinikinio įvertinimo stadijoje, o 114 - ikiklinikiniame etape", — aiškino PSO atstovė Rusijos Federacijoje.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį sergant COVID-19 pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota beveik 5,5 milijono ligos atvejų, daugiau nei 349 tūkstančiai žmonių mirė.

Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
© Sputnik /
Koronaviruso veikimo laikas įvairiomis sąlygomis
Tegai:
Rusija, vakcinacija, COVID-19
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
ES vaistų agentūra tikisi, kad koronaviruso vakcina pasirodys po metų
JAV nepalaikys vakcinos pateikimo nuo COVID-19 be patento
Ekspertai įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
Šnipų manija. JAV įtaria, kad Kinija nori pavogti COVID-19 vakciną
Honkongas, archyvinė nuotrauka

Kinija grasina JAV atsakomaisiais veiksmais dėl kišimosi į Honkongo reikalus

(atnaujinta 18:20 2020.05.28)
Anksčiau JAV valdžios institucijos teigė svarstančios sankcijas Kinijos valdžiai už veiksmus, susijusius su Honkongu

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Kinija imsis ryžtingų atsakomųjų priemonių, jei JAV nenustos kištis į Honkongo reikalus, sakoma Kinijos užsienio reikalų ministerijos Honkonge biuro pranešime, atsakant į JAV valstybės sekretoriaus Maiko Pompėjaus pareiškimus, praneša RIA Novosti

Pompėjas sakė trečiadienį pranešęs JAV Kongresui, kad Honkongas nebeturi autonomijos nuo KLR, kuri buvo numatyta 1997 metais perdavus teritoriją iš Didžiosios Britanijos į Kinijos valdžią.

"Dėl JAV valstybės sekretoriaus Pompėjaus pareiškimo, šmeižto, kad nacionalinio saugumo įstatymas kenkia Honkongo autonomijai ir laisvei, grasinimų įvesti sankcijas, oficialus Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Honkonge išreiškė griežtą protestą... Mes raginame Ameriką gerbti tarptautinę teisę ir pagrindinius tarptautinių santykių principus, nedelsiant nutraukti kišimąsi į Honkongo reikalus ir Kinijos vidaus reikalus. Jei Jungtinės Valstijos ir toliau laikysis savo pozicijos, jos tikrai sulauks 1,4 milijardo Kinijos žmonių priekaištų ir ryžtingų atsakomųjų priemonių", — sakoma pareiškime.

Taip pat pažymima, kad JAV pareiškime, jog jie dešimtmečius žiūrėjo į Honkongą kaip į "laisvės užtaisą" ir bando per "Honkongo modelį" pakeisti socialinę sistemą Kinijos viduje, pripažino, kad Vašingtonas naudojasi Honkongu kaip tramplinu į separatistinę, žlugdančią veiklą šalies viduje.

"Tai patvirtinimas, kad negalima laukti nė minutės priėmus nacionalinio saugumo apsaugos įstatymą. Honkongas yra Kinijos dalis, todėl visi Honkongo klausimai yra susiję su Kinijos vidaus reikalais", — pabrėžiama pareiškime.

Anksčiau JAV valdžios institucijos teigė svarstančios sankcijas Kinijos valdžiai už veiksmus, susijusius su Honkongu.

JAV nepatenkintos Kinijos sprendimu perduoti šalies parlamentui — visos Kinijos Liaudies atstovų susirinkimui — klausimą dėl įstatymo projekto, skirto apsaugoti Honkongo nacionalinį saugumą, pažaboti separatizmą, terorizmą ir kišimąsi iš išorės į šio regiono reikalus. Ketvirtadienį susirinkimo nariai priėmė rezoliuciją. JAV tai laiko Honkongo autonomijos "mirties nuosprendžiu".

Honkongo administracijos vadovė Carrie Lam palankiai įvertino rezoliucijos priėmimą. Parlamento Nuolatiniam komitetui pavesta rengti nacionalinio saugumo įstatymo projektą, skirtą būtent Honkongui.

Anksčiau laikraštis "South China Morning Post", remdamasis informuotu šaltiniu, pranešė, kad prireiks maždaug dviejų savaičių, kad įstatymas būtų priimtas, o tai reiškia, kad jis gali įsigalioti rugpjūtį.

Tegai:
sankcijos, JAV, Honkongas
Dar šia tema
Ekspertas paaiškino apie konfrontaciją tarp JAV ir Kinijos
Naftos kainų kritimas paspartėjo iš nerimo dėl Kinijos ir JAV santykių
Saulius Skvernelis

Skvernelis papasakojo apie pasirengimą antrajai COVID-19 bangai

(atnaujinta 20:14 2020.05.28)
Anot jo, tokiu atveju griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės nebus įvestos visoje respublikoje

VILNIUS, gegužės 28 — Sputnik. Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis sakė, kad vyriausybė ketina paruošti antrosios koronaviruso bangos šalyje planą, praneša "Express nedelia".

Jis sakė, kad tokios griežtos ekonominės veiklos ribojimo priemonės, kokios buvo kovo mėnesį, nebus įvestos visoje šalyje. Problemos bus sprendžiamos atskiruose židiniuose.

Skvernelis pažymėjo, kad "turėjome skaudžias pamokas, visa Europa ir pasaulis, dėl valdymo, dėl nustatymo, dėl pačios elgsenos tiek visuomenės, tiek mūsų prevenciškai valdant pandemiją".

"Būtų kalbama apie atskirus lokalizuotus židinius — miestus, rajonus, galbūt apskritis. Dirbtume su taikiniais, jeigu ten tikrai būtų židinys ir jis plistų, tektų vėl panaudoti maksimalias uždarymo priemones",— sakė jis.

Epidemiologai neatmeta galimybės, kad įmanoma ir antroji koronaviruso banga. Apie tą patį perspėja Pasaulio sveikatos organizacija.

Lietuvoje karantinas dėl pandemijos pratęstas iki birželio 16 dienos. Valdžia palaipsniui panaikina anksčiau nustatytus apribojimus ir daro švelninimus verslui.

Koronaviruso atvejų skaičius šalyje viršijo 1655. Tuo pačiu metu pasveiko 1193 žmonės, 68 mirė.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 5,5 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 353 tūkst. žmonių.

Tegai:
koronavirusas, Saulius Skvernelis
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
Paaiškėjo kovos su COVID-19 Lietuvoje pesimistinis scenarijus
Lietuvoje nuo birželio 1-osios į sporto renginius bus įleidžiami žiūrovai