Amerikos kareiviai Cold Response pratybų metu Norvegijoje

Dėl koronaviruso nutrauktos NATO pratybos Norvegijoje

(atnaujinta 07:19 2020.03.12)
Iki šiol buvo žinoma apie vieną užsikrėtusį kareivį, tad apytiksliai 850 jo kolegų buvo įvesti į karantiną

VILNIUS, kovo 11 — Sputnik. Dėl koronavirusinės infekcijos pavojaus buvo nutrauktos didelio masto tarptautinės NATO "Cold Response" pratybos Šiaurės Norvegijoje, pranešė "NRK" televizijos ir radijo bendrovė.

"Ginkluotųjų pajėgų vadovybė šiandien (trečiadienį) nusprendė nutraukti dideles tarptautines "Cold Response" pratybas dėl koronaviruso plitimo pavojaus", — teigiama pranešime.

Pratybų vadovybė priėmė šį sprendimą, nes koronaviruso plitimo padėtis tapo nebekontroliuojama. "Mes norime išlaikyti savo gynybinius pajėgumus, kad galėtume palaikyti visuomenę šiuo nenuspėjamu laikotarpiu", — sakė pratybų vadovas Rune Jacobsen.

Iki šiol buvo žinoma apie vieną užsikrėtusį kareivį, tad apytiksliai 850 jo kolegų buvo įvesti į karantiną. Kovo 8 dieną Suomija nusprendė išvesti 400 savo karių. Tačiau pratybose dalyvavo apie 14 tūkstančių JAV, Didžiosios Britanijos, Vokietijos, Prancūzijos, Belgijos, Danijos, Švedijos ir Norvegijos ginkluotųjų pajėgų atstovų.

Per pastarąją parą naujų atvejų Norvegijoje smarkiai išaugo — antradienio pabaigoje visuomenės sveikatos institutas pranešė apie 277 atvejus visoje šalyje, o iki trečiadienio vidurio jų skaičius padidėjo iki 430. Norvegijos gydytojai mano, kad šalyje priimtų priemonių nepakanka, ir ragina valdžios institucijas jas stiprinti, kuo daugiau darbuotojų perkelti į nuotolinį darbą, o gyventojams patariama atsisakyti kelionių į užsienį.

Lietuvoje šiuo metu diagnozuoti trys užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai. Pirmas užsikrėtimo koronavirusu atvejis buvo užregistruotas vasario pabaigoje — užsikrėtė šiaulietė, kuri buvo išvykusi į Veroną. Dar du nauji koronaviruso atvejai buvo nustatyti antradienį — užsikrėtė iš Šiaurės Italijos grįžusi kauniečių šeima. 

Taip pat skaitykite:

Tegai:
pratybos, koronavirusas, Norvegija, NATO
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)
Dar šia tema
Veryga atskleidė, kad koronavirusu užsikrėtė iš Italijos grįžusi kauniečių šeima
Estijos finansų ministras paskelbė apie ekonominės krizės pradžią šalyje
Vilniuje dėl koronaviruso karantinuotas Sausumos pajėgų vadas Vaikšnoras
Koronavirusas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja: kaukių naudojimas sumažina riziką užsikrėsti COVID-19 dešimtis kartų

(atnaujinta 22:53 2020.06.04)
Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. Pagrindinis koronavirusinės infekcijos perdavimo būdas yra oras — tai atsitinka kosint, čiaudint ir kalbant, todėl dėvint kaukes rizika užsikrėsti koronavirusu sumažėja dešimteriopai, RIA Novosti sakė Rusijos infekcinių ligų specialistė Irina Ivanova.

"Nepaisant laiko apribojimų, būtina ir toliau laikytis tam tikrų taisyklių. Ypač svarbu išlaikyti atstumą ir naudoti medicinines kaukes. Čiaudint ir kosint ore aplink sergantį žmogų plinta jo seilių, skreplių ir kvėpavimo takų sekreto lašeliai. Ir kadangi koronavirusinė infekcija gali būti besimptomė, žmogus, nežinodamas, kad serga, gali perduoti virusą kitiems žmonėms. Kaukių dėvėjimas dešimtis kartų sumažina riziką užsikrėsti koronavirusu. Be to, svarbu, kad kuo daugiau žmonių naudotų kaukę", — teigė Ivanova.

Gydytoja priminė, kad kaukę dėvėti būtina esant galimam užsikrėtimo pavojui — būnant lauke ar uždaroje patalpoje, kur gali būti kiti žmonės. Kaukę keisti reikia kas dvi valandas.

Tinkamai naudojant medicinines kaukes, kvėpavimo problemų neturėtų kilti. Ypač pabrėžiama, kad nėščioms moterims ir asmenims, sergantiems įvairiomis lėtinėmis ligomis, nešioti medicinines kaukes būtina.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užfiksuota daugiau nei 6,3 mln. infekcijos atvejų, mirė daugiau nei 383 tūkst. žmonių.

Tegai:
saugumas, gydytojai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1921)
Dar šia tema
JAV užfiksuotas pirmasis koronaviruso atvejis šuniui
Per parą nustatyti trys koronaviruso atvejai
Policija Vašingtone

Pasibaigus neramumams Vašingtonas atšaukė komendanto valandą

(atnaujinta 22:51 2020.06.04)
Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai

VILNIUS, birželio 4 — Sputnik. JAV sostinėje Vašingtone atšaukta komendanto 

valanda nurimus riaušėms, spaudos konferencijoje sakė miesto merė Muriel Bowser. Apie tai praneša RIA Novosti.

"Šį vakarą komendanto valandos nebus", — sakė Bowser.

Apribojimai galiojo keturias dienas.

Riaušės Vašingtone kilo savaitgalį, padegta daugybė pastatų ir automobilių. Į miestą buvo įvesti Nacionalinės gvardijos, policijos ir kitų regionų specialiųjų tarnybų padaliniai.

Nuo gegužės pabaigos daugelyje didžiųjų JAV miestų vyko protestai ir riaušės dėl afroamerikiečio Džordžo Floido mirties dėl policijos veiksmų sulaikymo metu.

Tegai:
riaušės, Vašingtonas
Dar šia tema
Ekspertas: JAV valdžia negali kovoti su riaušėmis įprastais būdais
Kaip kova su rasizmu JAV virto susirėmimais su plėšikais
"Ką tie plakatai šneka?": mokytoja nuplėšė palaikymo plakatus prie JAV ambasados