Sirijos kariai Alepo provincijoje

Sirijoje išlaisvintame mieste kariai aptiko kalėjimą

(atnaujinta 17:10 2020.03.12)
Šiame kalėjime buvo laikomi net moterys ir vaikai, rasto archyvo duomenimis, kovotojai ten vykdė šališką teismą — neretai žmonės buvo nuteisti mirti už nereikšmingus nusižengimus

VILNIUS, kovo 12 — Sputnik. Sirijos kariai aptiko kalėjimą buvusiame ledų fabrike neseniai išlaisvintame mieste Al-Kasimija, Alepo provincijoje, praneša RIA Novosti.

"Tai jų kalėjimas, yra keletas kamerų — ir didelių yra, ir mažų yra. Čia buvo laikomi net moterys ir vaikai, iš viso daugiau nei 500 žmonių", — Rusijos žurnalistams pasakė Sirijos kariuomenės kariškis Hadžaras.

Čia visur išmėtyti kalinių daiktai ir kombinezonai tų, kuriuos buvo planuojama nubausti mirtimi.

"Yra duobės su nuotekomis, į jas buvo įmetami tie, kas buvo laikomi ypač pavojingais ar nusikaltusiais", — paaiškino kariškis.

Vietinių gyventojų teigimu, kovotojai galėjo nubausti už menkiausią nusižengimą: komendanto valandos pažeidimą, skolos nemokėjimą, moters pasirodymą viešumoje su nepridengta galva ir net už nepagarbą teroristams. Tai kontroliavo vadinamoji "Šariato moralės policija".

Priešais kalėjimą, name buvo įkurtas vadinamasis "Šariato teismas". Kovotojai pabėgo, palikę visą archyvą. Anot Sirijos kariškių, teisėjai sprendimus priėmė savo nuožiūra. Anot vietos gyventojų, neretai banditai sulaikydavo žmones dėl išpirkos, baudas skyrė doleriais. "Teismo" dokumentuose buvo rasta įvairių grupuočių antspaudų, įskaitant "Džebhat an-Nusra"*.

"Kovotojai areštavo paprastus žmones, paprastai nekaltus, ir vykdė ne teismą, o šališką teismą. Sakė, kad skelbia nuosprendžius pagal islamo įstatymus, tačiau tai neturėjo nieko bendro su tikruoju tikėjimu. Studijuojame dokumentus ir matome baisius dalykus: žmonės buvo nuteisti mirti už nereikšmingus nusižengimus — tokiu būdu buvo pašalinami nepageidaujami žmonės. Jie atkeršijo, suvedė senas sąskaitas. Kovotojai apsimetė, kad sukūrė valstybę, bet iš tikrųjų čia nebuvo jokios teisinės valstybės — tai tik gauja banditų, pasiekusių valdžią", — pasakė gynybos padalinio kariškis Feisalas Abuzaras.

Kaip pažymi Sirijos kariai, dėl kovotojų palikto archyvo bus galima rasti vietos gyventojų, kurie dingo be žinios, vardus. Jis taip pat padės tiriant nusikaltimus ir nustatant kovotojų tapatybę.

* Rusijoje uždrausta teroristų organizacija.

Tegai:
kovotojai, kalėjimas, Sirija
Temos:
Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (115)
Dar šia tema
Incidentas su Rusijos ir JAV šarvuočiais Sirijoje — video
Žiniasklaida: Sirijoje kaimo gyventojai apmėtė akmenimis amerikiečių koloną
Paviešinta, kaip Rusijos kariai išsilaipina buvusioje JAV bazėje Sirijoje
Širdies smūgis

Gydytojai pasakojo, kaip atpažinti širdies smūgį

(atnaujinta 00:22 2021.04.11)
Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga jaučia nerimą, panašų į panikos priepuolį

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Širdies priepuolio simptomus galima lengvai supainioti su kitais negalavimais. "Express", remdamasi Britų širdies fondo duomenimis, nurodo, kaip atpažinti mirtiną būklę, praneša RIA Novosti.

Svarbiausia yra tai, kad diskomfortas krūtinėje nepraeina, o paskui plinta į kitas kūno dalis, pavyzdžiui, kaklą, žandikaulį, nugarą, skrandį, rankas. Vien dėl šių simptomų reikia nedelsiant kreiptis į gydytoją.

Pykinimas, galvos svaigimas ar dusulys taip pat gali reikšti širdies priepuolį. Nemažai pacientų staiga pajunta nerimą, panašų į panikos priepuolį.

Simptomai, ekspertų teigimu, gali tęstis kelias dienas arba pasireikšti staiga.

Anksčiau mokslininkai išsiaiškino, kaip kraujo grupė veikia širdies priepuolio riziką. Kaip paaiškėjo, žmonėms, turintiems antrąją ir trečiąją kraujo grupes, rizika susirgti širdies priepuoliu yra aštuoniais procentais didesnė nei pirmosios grupės žmonių.

Širdies priepuolis — rimta patologinė būklė, kurią sukelia ūmus širdies raumens aprūpinimo krauju sutrikimas (užsikimšimas trombu ir (arba) spazmas, širdį maitinančios arterijos aterosklerozinės plokštelės srityje), išsivysčius šio raumens dalies išemijai ir nekrozei (mirčiai).

Tegai:
širdis, sveikata
Temos:
Medicina ir sveikata
Vakcinacija

Rusijoje bus sukurta dar viena vakcina nuo COVID-19

(atnaujinta 00:19 2021.04.11)
A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas

VILNIUS, balandžio 10 — Sputnik. Rusijoje kuriama dar viena vakcina nuo koronaviruso, rašo RIA Novosti.

Pirmųjų rezultatų tikimasi artimiausiu metu, sakė Rusijos sveikatos apsaugos ministras Michailas Muraška.

"Kuriama dar viena vakcina nuo naujos koronavirusinės infekcijos, mes tikimės, kad artimiausioje ateityje bus pateikti pirmieji preliminarūs mokslinių tyrimų rezultatai", — žurnalistams sakė M. Muraška.

A. A. Smorodincevo gripo mokslinių tyrimų institutas pažymėjo, kad klinikinius vakcinos tyrimus planuojama pradėti rudenį, taigi žiemą ar kitą pavasarį preparatas gali būti prieinamas.

Rusijos vakcina nuo koronaviruso "Sputnik V" nuo kovo 4 dienos yra palaipsniui tiriama Europos vaistų agentūros (EVA), kuri užsiima vakcinų, skirtų naudoti Europos rinkoje, patvirtinimu.

Anksčiau EVA išreiškė viltį, kad "Sputnik V" įvertinimas bus atliktas pagreitintai, tačiau nėra vakcinos patvirtinimo datos. Remiantis žiniasklaidos pranešimais, Rusijos vakcinos patvirtinimo, jei nebus jokių sunkumų, reikėtų tikėtis gegužę.

"Sputnik V" vakcina buvo patvirtinta beveik 60 šalių, kurių gyventojų skaičius kartu sudėjus viršija 1,5 mlrd. "Sputnik V" užima antrą vietą pasaulyje pagal vyriausybės reguliavimo institucijų gautų patvirtinimų skaičių. Vakcinos veiksmingumą, siekiantį 91,6 proc., patvirtina duomenys, paskelbti autoritetingame medicinos žurnale "The Lancet".

COVID-19 vakcinų palyginimas
© Sputnik
COVID-19 vakcinų palyginimas
Tegai:
Rusija, vakcina
Temos:
Vakcinacija nuo COVID-19 Lietuvoje ir pasaulyje: iššūkiai ir pažanga
Dar šia tema
Po "AstraZeneca" vakcinacijos paaiškėjo sveikatos problemos — dabar Ispanijoje
PSO tikisi į organizaciją įtraukti Rusijos vakcinas
Po vakcinacijos nuo COVID-19 Lietuvoje mirė aštuoni žmonės 
Lietuvos policija pasipiktino SAM vadovo žodžiais apie vakcinaciją
Data

Kokia šiandien diena: balandžio 11-osios šventės

(atnaujinta 15:11 2021.04.10)
Balandžio 11 yra 101-a metų diena pagal Grigaliaus kalendorių). Nuo šios dienos iki metų galo lieka 264 dienos

Šiandien Saulė teka: 06:32 val., leidžiasi: 20:10 val., dienos ilgumas: 13.38 val.

Vardadienį švenčia Eigmantas, Eigminas, Vykintas, Leonas.

Šią dieną 1764 metais Rusija ir Prūsija pasirašė Peterburgo sutartį, davusią pradžią būsimiems Abiejų Tautų Respublikos padalijimams;

1990 – prisiekė pirmoji po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos Vyriausybė;

2006 – iš Seimo pirmininko pareigų slaptu balsavimu pašalintas Artūras Paulauskas.

1954 metais gimė Valentinas Masalskis, vienas garsiausių Lietuvos teatro ir kino aktorių, nuo 1992 m. – ir režisierių. Aktorius 1996 metais apdovanotas Nacionaline kultūros ir meno premija.

1814 – Napoleonas Bonapartas ištremiamas į Elbos salą;

1984 – Tarybų Sąjungos vadovu tapo Konstantinas Černenka;

1984 – gimė pirmasis pasaulyje kūdikis, pradėtas iš užšaldyto embriono.

1755 gimė Džeimsas Parkinsonas (James Parkinson), britų gydytojas, aprašęs Parkinsono ligą;

1949 gimė Lee Sheriden, grupės Brotherhood of Man narys;
1971 gimė Oliver Riedel, vokiečių grupės Rammstein bosistas.

Tegai:
šventės
Temos:
Svarbios istorinės datos ir šventės Lietuvoje: kalendorius kiekvienai dienai