Prancūzijos prezidentas Emanuelis Makronas, archyvinė nuotrauka

Makronas: Koronaviruso epidemija tik prasideda

(atnaujinta 11:08 2020.03.13)
Prancūzijos prezidentas paragino žmones rūpintis silpnesnės sveikatos bendrapiliečiais — senyvo amžiaus žmonėmis, neįgaliaisiais ir kenčiančiais nuo lėtinių ligų

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Koronaviruso epidemija dar tik prasideda, žmonių sveikata yra absoliutus prioritetas, praneša RIA Novosti su nuoroda į Prancūzijos prezidentą Emanuelį Makroną.

"Mes esame tik šios epidemijos pradžioje. Ir visur Europoje ji įgauna pagreitį, tampa vis intensyvesnė", — teigė Prancūzijos vadovas.

Jis pažymėjo, kad "sveikata yra absoliutus mūsų žmonių prioritetas".

Makronas paragino žmones rūpintis silpnesnės sveikatos bendrapiliečiais — senyvo amžiaus žmonėmis, neįgaliaisiais ir kenčiančiais nuo lėtinių ligų.

"Aš prašau visų senyvo amžiaus žmonių — vyresnių nei 70 metų, sergančių lėtinėmis ar kvėpavimo takų ligomis, neįgaliųjų — kiek įmanoma daugiau likti namuose. Žinoma, jie gali eiti į gatves, apsipirkti... Tačiau jie turėtų kiek įmanoma labiau apriboti savo kontaktus", — pridūrė prezidentas.

Jis taip pat paprašė "visų prancūzų apriboti judėjimą".

Naujausiais duomenimis, koronavirusu sergančių pacientų skaičius Prancūzijoje yra 2876 žmonės. Liga pasiglemžė 61 gyvybę.

Gruodžio pabaigoje Kinijos valdžia pranešė Pasaulio sveikatos organizacijai (PSO) apie nežinomos pneumonijos protrūkį Uhane. Ekspertai nustatė ligos sukėlėją — tai yra naujas koronavirusas. PSO protrūkį pripažino tarptautinės svarbos ekstremalia situacija ir suteikė ligai oficialų pavadinimą — COVID-19. Organizacija paskelbė pandemiją kovo 11 dieną.

Kaip anksčiu pažymėjo Lietuvos sveikatos apsaugos ministras Aurelijus Veryga, masinių renginių ir susibūrimų ribojimas yra priemonės, kurias, kaip tinkamas siekiant stabdyti COVID-19 ligos plitimą, rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) ir Europos ligų prevencijos ir kontrolės centras (ECDC).

Lietuvoje šiuo metu diagnozuoti trys užsikrėtimo nauju koronavirusu atvejai.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, Emanuelis Makronas, Prancūzija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (773)
Dar šia tema
JAV ekonomistas prognozuoja naują pasaulinę finansinę krizę
Landsbergis atskleidė, su kokiais sunkumais teko susidurti sūnui įtarus koronavirusą