Koronaviruso tyrimas

Pekinas įvertino pranešimus apie galimą JAV armijos prisidėjimą prie COVID-19

(atnaujinta 10:05 2020.04.03)
Anksčiau Kinijos užsienio reikalų ministerija padarė prielaidą, kad koronavirusą į Uhano miestą atvežė JAV kariai

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. Oficialus Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Genas Šuanas (Geng Shuang) nepatvirtino, kad Kinija mano, jog naująjį koronavirusą į Uhaną galėjo atnešti JAV armija.

Anksčiau oficialus Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Čžao Liczianis pareiškė, kad JAV kariuomenė galėjo atvežti koronavirusą į Uhaną, ir paragino JAV "paaiškinti" ir paskelbti savo duomenis. Tokiu būdu Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas pakomentavo Ligų prevencijos ir kontrolės centro (CDC) vadovo Roberto Redfildo (Robert Redfield) pareiškimą, kad JAV buvo keli atvejai, kai žmonėms, kurie neva mirė nuo gripo, po mirties buvo nustatytas koronavirusas.

"Iš tikrųjų, tarptautinė bendruomenė, taip pat Jungtinėse Valstijose, turi skirtingas nuomones apie viruso šaltinį. Kaip jau ne kartą sakiau, Kinija mano, kad tai yra mokslinis klausimas, reikia atsižvelgti į profesionalų nuomonę", — spaudos konferencijoje pareiškė Genas Šuanas, atsakydamas į klausimą, ar Kinijos URM mano, kad virusą į Uhaną galėjo atnešti JAV kariuomenė.

Genas Šuanas pridūrė, kad pastaruoju metu pasirodė labai daug teorijų apie viruso šaltinį, ir daugelis aukšto rango JAV pareigūnų ir Kongreso narių pateikė įvairius netikslius ir neatsakingus pareiškimus, juodindami Kiniją.

Pasaulio sveikatos organizacija kovo 11 dieną paskelbė koronaviruso pandemiją. Pasaulyje jau yra užsikrėtę apie 120 tūkstančių žmonių daugiau nei 100 šalių, dauguma pasveiko, daugiau nei 4 tūkstančiai mirė. Koronaviruso protrūkis pirmą kartą buvo užfiksuotas gruodį Uhano mieste, Kinijoje.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai
Tegai:
kariai, Užsienio reikalų ministerija (URM), Kinija, koronavirusas, JAV, Pekinas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (961)
Dar šia tema
Nuomonė: koronavirusas kelia grėsmę ​​Europos Sąjungos išlikimui
Saulius Skvernelis kreipėsi į tautą dėl koronaviruso
Koronaviruso akivaizdoje: Kaunas atšaukia Kaziuko mugę ir kitus renginius