Kinijos ir JAV vėliavos, archyvinė nuotrauka

Kinijos valstybės taryba kaltina JAV sukūrus chaosą pasaulyje

(atnaujinta 14:23 2020.03.13)
Pranešime teigiama, kad JAV ne kartą taikė sankcijas ir panaudojo ginklą, o tai sukėlė sumaištį bei rimtas humanitarines katastrofas daugelyje pasaulio vietų

VILNIUS, kovo 13 — Sputnik. JAV nesiskaito su tarptautinėmis normomis, pasitraukia iš daugiašalių susitarimų, naudoja sankcijas ir ginklus, jų veiksmai sukėlė chaosą ir humanitarines katastrofas pasaulyje, praneša RIA Novosti su nuoroda į Kinijos Liaudies Respublikos valstybės tarybos pranešimą "Žmogaus teisių pažeidimai JAV 2019".

"JAV vadovaujasi vienašališkų veiksmų politika gindama savo hegemoninę poziciją, pažeisdama tarptautinę tvarką ir tarptautinių santykių sistemą, paremtą JT Chartijos tikslais ir principais", — rašoma dokumente.

Vašingtonas pasitaikius progai pasitraukia iš tarptautinių susitarimų, atsikrato tarptautinės atsakomybės, griauna pasaulinio abipusio pasitikėjimo ir bendradarbiavimo pagrindus.

"JAV ne kartą taikė sankcijas ir panaudojo ginklą, o tai sukėlė sumaištį bei rimtas humanitarines katastrofas daugelyje pasaulio vietų", — sakė KLR Valstybės taryba.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
katastrofa, Kinija, JAV
Dar šia tema
Seimas siūlo įvesti sankcijas Astravo AE operatoriui ir "Rosatom"
Tomas Hanksas kreipėsi į gerbėjus po to, kai užsikrėtė koronavirusu