Medikai perveža pacientą

Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 368 žmonės

(atnaujinta 12:00 2020.03.16)
Italijos vyriausybė išplėtė karantino priemones, kurios anksčiau buvo įvestos daugeliui šiaurinių šalies regionų, visai šalies teritorijai

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Per parą Italijoje nuo koronaviruso mirė 368 žmonės, mirčių dinamika beveik lygi pasveikusiųjų skaičiui, pareiškė šalies civilinės gynybos vadovas Andželas Borelis (Angelo Borrelli), praneša RIA Novosti.

"Mes užfiksavome dar 369 pasveikimo atvejus, jų iš viso 2335", — pareiškė Borelis.

Šeštadienį buvo užfiksuotas didesnis išgijimų skaičius (+527). Ankstesnėmis dienomis išgijimo atvejų skaičius buvo 200 per parą lygyje.

"Deja, žuvusiųjų skaičius — 368", — pasakė jis spaudos konferencijoje. Visų mirčių skaičius pasiekė 1809.

Pasak Borelio, užkrėtimo atvejų skaičiaus augimo dinamika Italijoje per parą išlieka 3,5 tūkst. lygyje — dabar užsikrėtusių, įskaitant pasveikusius, yra 24,7 tūkst. žmonių. Prieš dieną šis rodiklis siekė 21,1 tūkst. žmonių.

Remiantis statistika, beveik 252 žmonės per parą mirė Lombardijos srityje. Per tą patį laikotarpį ten buvo užregistruota apie 1000 užkrėtimo atvejų.

Bendras žmonių, sergančių COVID-19, skaičius sekmadienį viršijo 20 tūkst. žmonių. Atliktų koronaviruso tyrimų skaičius padidėjo nuo 107 tūkst. iki beveik 125 tūkst.

Tuo tarpu Italijos ministras pirmininkas Džuzepė Kontė pareiškė, kad koronaviruso epidemija Italijai yra precedento neturinti ekstremali situacija per visą šalies pokario istoriją, tai pat jis pridūrė, jog viruso plitimo pikas, mokslininkų teigimų, dar nepasiektas.

"Mes susiduriame su ekstremalia situacija, su kuria niekada nebuvom susidūrę nuo pokario eros iki šių dienų", — sakė ministras pirmininkas interviu "Corriere della Sera".

Jo manymu, jei Italijos gyventojai ir toliau liks namuose vengdami pavojingų kontaktų, efektyviau apsisaugos nuo viruso.

"Mokslininkai mums sako, kad dar nepasiekėme piko, tai yra pavojingiausios savaitės ir reikia maksimalaus atsargumo. Tai yra pats svarbiausias iššūkis per pastaruosius dešimtmečius. Norint laimėti, reikalingas atsakingas 60 milijonų italų indėlis", — pabrėžė Kontė.

Atsakydamas į klausimą apie aukštą mirtingumą dėl koronaviruso premjeras nurodė, kad norint imtis naujų kovos su liga priemonių reikia laukti rezultatų, kuriuos turėtų duoti naujausi valdžios sprendimai.

"Turime palaukti kelias savaites, kad patikrintume savo sprendimų, priimtų remiantis mokslinio ir techninio komiteto nurodymais, rezultatus. Be to, naujų draudimų nereikia, svarbu rūpestingai įgyvendinti galiojančius", — pažymėjo Kontė.

Kartu Kontė pripažino, kad epidemijos padaryta žala nacionaliniam verslui bus labai didelė, o šalis turės atkurti ekonomiką.

Kalbėdamas apie ES vaidmenį kovoje su koronaviruso epidemija, Kontė nurodė, kad Europos Komisijos ekonominės ir medicininės paramos priemonės jam atrodo "veiksmingos ir konkrečios". Jis ypač išskyrė sprendimą panaikinti kliūtis laisvai medicinos higienos priemonių prekybai.

"Būtinas Europos sanitarinių ir ekonominių priemonių koordinavimas. Atėjo laikas priimti drąsius sprendimus ir Italija gali svariai prisidėti, kaip pirmoji šalis Europoje, susidūrusi su tokiu plačiu viruso plitimu", — padarė išvadą Kontė.

Italijos vyriausybė išplėtė karantino priemones, kurios anksčiau buvo įvestos daugeliui šiaurinių šalies regionų, visai šalies teritorijai. Visų pirma, buvo įvestas draudimas piliečiams judėti tarp skirtingų gyvenviečių ir gatve, išskyrus tada, kai iškilęs itin svarbus poreikis. Valdžia uždarė visas mokyklas ir kitas švietimo įstaigas, kino teatrus, teatrus, muziejus, sporto įstaigas, diskotekas, kavines, uždraudė visus masinius renginius ir uždarė turistams įvažiavimą į šalį.

Ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė apibendrino priemonių, kurių buvo imtasi, esmę viena fraze, kuri nuo šiol turėtų tapti visų italų devizu: "Aš lieku namie".

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, Italija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
Lietuvos oro uostuose pradedama visų keleivių patikra dėl koronaviruso
"MUMS ROOPi": "The Roop" kreipėsi į gerbėjus dėl koronaviruso
Šimašius dėl koronaviruso siūlo atidėti sąskaitas už komunalines paslaugas
Vašingtonas

NI prognozuoja "milijonų amerikiečių" žūtį per susidūrimą su Rusija

(atnaujinta 17:13 2021.04.17)
Analitiko teigimu, klaidinga ar neteisinga JAV ir Rusijos ketinimų interpretacija "gali sukelti katastrofą"

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Vašingtonas susidurs su "didele strategine nesėkme", jei tiesiogiai susidurs su Maskva dėl padėties pietryčių Ukrainoje, rašė "Wikistrat" analitikas Gregas Lawsonas straipsnyje "Nacionalinis interesas".

Jo nuomone, klaidinga ar neteisinga JAV ir Rusijos ketinimų interpretacija "gali sukelti katastrofą".

"Rusija yra didžiulė atominė valstybė. Dabar ji yra vienintelė atominė valstybė, galinti per trumpą laiką nužudyti dešimtis milijonų amerikiečių. Tai reikia suvokti... Tai nėra perdėta", — sakė jis.

Straipsnio autorius mano, kad JAV gali pradėti atvirą konfrontaciją su Rusija, kai tai "gyvybiškai svarbu šaliai". Tačiau, analitiko teigimu, padėtis pietryčių Ukrainoje neatitinka šio reikalavimo. Be to, dėl konflikto su Maskva Vašingtonas ir jo sąjungininkai gali būti "pažeidžiami Pekino".

"Stodami į konfrontaciją su Rusija dėl Ukrainos, mes esame pažeidžiami Kinijos agresijos. Nardymas į Europą suteiks Kinijai puikią galimybę pasinaudoti mūsų išsiblaškymu", — sako autorius.

Jis taip pat vadina strateginės klaidos Ukrainos narystės NATO klausimo išsaugojimą, nes, pasak jo, tai sukėlė daug problemų santykiuose tarp Vakarų ir Rusijos.

Anksčiau Ukrainos prezidentas Vladimiras Zelenskis sakė, kad pokalbyje su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu jis aptarė padėties pablogėjimą šalies rytuose ir teigė, kad NATO yra vienintelis būdas užbaigti konfliktą Donbase. Jis išreiškė nuomonę, kad veiksmų plano dėl narystės aljanse pateikimas Ukrainai "bus tikras signalas Rusijai".

Zelenskis taip pat informavo Stoltenbergą apie Rusijos kariuomenės "traukimą" prie Ukrainos sienų ir jų pasirengimo puolamiems veiksmams didinimą. Ukrainos lyderis paragino NATO narius daugiau dėmesio skirti saugumo klausimams Juodojoje jūroje ir sustiprinti karinį buvimą Juodosios jūros regione.

Pokalbyje su RIA Novosti aljanso atstovas sakė, kad NATO vykdo "atvirų durų" politiką naujų narių priėmimo atžvilgiu, tačiau tikisi, kad Ukraina imsis vidaus reformų ir plėtos savo gynybą pagal standartus. aljanso. Be to, agentūros pašnekovas pabrėžė, kad "NATO tvirtai palaiko Ukrainos suverenitetą ir teritorinį vientisumą“. Be to, Šiaurės Atlanto aljansas yra susirūpinęs dėl "besitęsiančios Rusijos destabilizacijos Rytų Ukrainoje, įskaitant jos pastaruosius karinius veiksmus ir besitęsiančius paliaubų pažeidimus".

Rusija ne kartą pareiškė, kad nėra vidinio Ukrainos konflikto šalis, ir yra suinteresuota Kijeve įveikti politinę ir ekonominę krizę. Prezidento spaudos sekretorius Dmitrijus Peskovas taip pat pažymėjo, kad Rusija, nebūdama konflikto šalis, negali užtikrinti visapusiškos paliaubų Rytų Ukrainoje, tačiau naudojasi savo įtaka susitarimams įgyvendinti. Peskovas atkreipė dėmesį į tai, kad Rusija perkelia karius savo suverenioje teritorijoje ir savo nuožiūra.

Tegai:
konfliktas, NATO, Ukraina, Rusija, JAV
Vindzoro pilis

Britanija atsisveikina su princu Filipu: jis bus palaidotas Vindzoro pilies koplyčioje

(atnaujinta 17:17 2021.04.17)
Balandžio 17 dieną, šeštadienį, Didžiojoje Britanijoje Karalienė Elžbieta II ir karališkoji šeima atsisveikina su Edinburgo kunigaikščiu, princu Filipu

VILNIUS, balandžio 17 — Sputnik. Karalienės Elžbietos II vyras, 99-erių princas Filipas mirė prieš aštuonias dienas Vindzoro pilyje.

Pastaraisiais mėnesiais princo sveikata šlubavo, vasario viduryje jis buvo mėnesiui patekęs į ligoninę, kur jam atlikta širdies procedūra. Kovo 16-ąją britų karalienės vyras buvo išrašytas iš ligoninės.

Yra žinoma, kad princas Filipas atsisakė valstybinių laidotuvių, pasirinkęs mažiau prabangias. Laidotuvių planus pakoregavo ir koronaviruso pandemija. Pagal taikomus karantino ribojimus, atsisveikinime  gali dalyvauti iki 30 žmonių. 

Šeštadienio ceremonijoje dalyvauja karalienė Elžbieta II ir vaikai: princas Čarlzas su žmona Kamila, princas Haris, kurio žmona liko Amerikoje, princas Viljamas su žmona Kaite ir kiti šeimos nariai.

Atsisveikinimas su princu vyksta Vindzoro pilyje, amžinojo poilsio jis atguls Šv. Jurgio koplyčioje. Pagal laidotuvių planą, karstas su princo palaikais į Šv. Jurgio koplyčią buvo gabentas pagal princo pageidavimus modifikuotu "Land Rover" automobiliu.

Filipas bus palaidotas Šv. Jurgio koplyčioje Vindzoro pilyje. Tačiau po karalienės mirties jo kūnas turi būti perlaidotas Jurgio VI atminimo koplyčioje kartu su ja.

Princas Filipas Mauntbatenas gimė 1921 metų birželio 10 dieną Graikijoje. Graikijos karaliaus Jurgio I anūkas ir princo Endriu sūnus. Po to, kai 1922 metų rugsėjį princo Endriu vyresnysis brolis Konstantinas I atsisakė sosto, princo Filipo šeima buvo ištremta iš Graikijos.

Tegai:
karališkoji šeima, Jungtinė Karalystė
Temos:
Karališkosios naujienos
Dar šia tema
Britų žiniasklaida papasakojo apie paskutines princo Filipo dienas
Paaiškėjo, kodėl Megan Markl nepanoro atsisveikinti su princu Filipu
Kol mirtis mus išskirs: paaiškėjo paskutinis princo Filipo noras