Medikai perveža pacientą

Italijoje per parą nuo koronaviruso mirė 368 žmonės

(atnaujinta 12:00 2020.03.16)
Italijos vyriausybė išplėtė karantino priemones, kurios anksčiau buvo įvestos daugeliui šiaurinių šalies regionų, visai šalies teritorijai

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Per parą Italijoje nuo koronaviruso mirė 368 žmonės, mirčių dinamika beveik lygi pasveikusiųjų skaičiui, pareiškė šalies civilinės gynybos vadovas Andželas Borelis (Angelo Borrelli), praneša RIA Novosti.

"Mes užfiksavome dar 369 pasveikimo atvejus, jų iš viso 2335", — pareiškė Borelis.

Šeštadienį buvo užfiksuotas didesnis išgijimų skaičius (+527). Ankstesnėmis dienomis išgijimo atvejų skaičius buvo 200 per parą lygyje.

"Deja, žuvusiųjų skaičius — 368", — pasakė jis spaudos konferencijoje. Visų mirčių skaičius pasiekė 1809.

Pasak Borelio, užkrėtimo atvejų skaičiaus augimo dinamika Italijoje per parą išlieka 3,5 tūkst. lygyje — dabar užsikrėtusių, įskaitant pasveikusius, yra 24,7 tūkst. žmonių. Prieš dieną šis rodiklis siekė 21,1 tūkst. žmonių.

Remiantis statistika, beveik 252 žmonės per parą mirė Lombardijos srityje. Per tą patį laikotarpį ten buvo užregistruota apie 1000 užkrėtimo atvejų.

Bendras žmonių, sergančių COVID-19, skaičius sekmadienį viršijo 20 tūkst. žmonių. Atliktų koronaviruso tyrimų skaičius padidėjo nuo 107 tūkst. iki beveik 125 tūkst.

Tuo tarpu Italijos ministras pirmininkas Džuzepė Kontė pareiškė, kad koronaviruso epidemija Italijai yra precedento neturinti ekstremali situacija per visą šalies pokario istoriją, tai pat jis pridūrė, jog viruso plitimo pikas, mokslininkų teigimų, dar nepasiektas.

"Mes susiduriame su ekstremalia situacija, su kuria niekada nebuvom susidūrę nuo pokario eros iki šių dienų", — sakė ministras pirmininkas interviu "Corriere della Sera".

Jo manymu, jei Italijos gyventojai ir toliau liks namuose vengdami pavojingų kontaktų, efektyviau apsisaugos nuo viruso.

"Mokslininkai mums sako, kad dar nepasiekėme piko, tai yra pavojingiausios savaitės ir reikia maksimalaus atsargumo. Tai yra pats svarbiausias iššūkis per pastaruosius dešimtmečius. Norint laimėti, reikalingas atsakingas 60 milijonų italų indėlis", — pabrėžė Kontė.

Atsakydamas į klausimą apie aukštą mirtingumą dėl koronaviruso premjeras nurodė, kad norint imtis naujų kovos su liga priemonių reikia laukti rezultatų, kuriuos turėtų duoti naujausi valdžios sprendimai.

"Turime palaukti kelias savaites, kad patikrintume savo sprendimų, priimtų remiantis mokslinio ir techninio komiteto nurodymais, rezultatus. Be to, naujų draudimų nereikia, svarbu rūpestingai įgyvendinti galiojančius", — pažymėjo Kontė.

Kartu Kontė pripažino, kad epidemijos padaryta žala nacionaliniam verslui bus labai didelė, o šalis turės atkurti ekonomiką.

Kalbėdamas apie ES vaidmenį kovoje su koronaviruso epidemija, Kontė nurodė, kad Europos Komisijos ekonominės ir medicininės paramos priemonės jam atrodo "veiksmingos ir konkrečios". Jis ypač išskyrė sprendimą panaikinti kliūtis laisvai medicinos higienos priemonių prekybai.

"Būtinas Europos sanitarinių ir ekonominių priemonių koordinavimas. Atėjo laikas priimti drąsius sprendimus ir Italija gali svariai prisidėti, kaip pirmoji šalis Europoje, susidūrusi su tokiu plačiu viruso plitimu", — padarė išvadą Kontė.

Italijos vyriausybė išplėtė karantino priemones, kurios anksčiau buvo įvestos daugeliui šiaurinių šalies regionų, visai šalies teritorijai. Visų pirma, buvo įvestas draudimas piliečiams judėti tarp skirtingų gyvenviečių ir gatve, išskyrus tada, kai iškilęs itin svarbus poreikis. Valdžia uždarė visas mokyklas ir kitas švietimo įstaigas, kino teatrus, teatrus, muziejus, sporto įstaigas, diskotekas, kavines, uždraudė visus masinius renginius ir uždarė turistams įvažiavimą į šalį.

Ministras pirmininkas Džiuzepė Kontė apibendrino priemonių, kurių buvo imtasi, esmę viena fraze, kuri nuo šiol turėtų tapti visų italų devizu: "Aš lieku namie".

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
koronavirusas, Italija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)
Dar šia tema
Lietuvos oro uostuose pradedama visų keleivių patikra dėl koronaviruso
"MUMS ROOPi": "The Roop" kreipėsi į gerbėjus dėl koronaviruso
Šimašius dėl koronaviruso siūlo atidėti sąskaitas už komunalines paslaugas
Traktorius, archyvinė nuotrauka

Baltarusijos prezidentas atskleidė, kiek savo ūkyje turi traktorių

(atnaujinta 17:55 2020.05.30)
Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka prisipažino, kad pats dirba traktoriu, pavyzdžiui, pjauna žolę

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenka papasakojo, kiek traktorių yra jo kolekcijoje, siužetą apie tai parodė Baltarusijos nacionalinė televizija "ONT".

Penktadienį Baltarusijos vadovas lankėsi Minsko traktorių gamykloje. Kalbėdamasis su gamyklos darbuotojais jis pareiškė, kad asmeniniais tikslais turėjo du traktorius.

"Aš turiu du traktorius. Vienas iš jų man padovanojo šį gamykla. Antrąjį nusipirkau jau seniai", — pasakojo Lukašenka.

Jis taip pat patikslino, kad pats daug dirbo su šia technika.

"Aš dirbu su jūsų traktoriumi: kažkur žolę papjausiu, arba pakabinsiu plūgą", —  pridūrė Baltarusijos vadovas.

Vizito metu gamykloje prezidentui buvo įteikta dovana — galingiausio traktoriaus modelis. Lukašenka pažadėjo jį pastatyti Nepriklausomybės rūmuose — oficiali Baltarusijos prezidento rezidencija.

Tegai:
Minsko traktorių gamykla, traktorius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija
Dar šia tema
Grynas oras ir sportas: Lukašenka paragino "fiziškai kovoti" su COVID-19
Pirmasis Nausėdos pokalbis su Lukašenka: išreikštas susirūpinimas dėl Astravo AE
Ir pandemija ne kliūtis: Lukašenka sodina medžius Černobylio zonoje
"Pakentėk mėnesį": Lukašenka paragino nesibučiuoti su visais iš eilės
Grožio salonas, archyvinė nuotrauka

Gydytoja papasakojo, kaip išvengti užsikrėtimo koronavirusu kirpyklose

(atnaujinta 20:14 2020.05.30)
Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra

VILNIUS, gegužės 30 — Sputnik. Aukščiausios kategorijos gydytoja Larisa Aleksejeva televizijos kanalui "Zvezda" papasakojo, kaip išvengti užsikrėsti koronavirusu apsilankius kirpyklose.

Vilnius
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Kirpykloje galite atlikti tik tas procedūras, kaip kirpimas, šukuosenos formavimas. Veido procedūros nėra atliekamos, nes jūs turite dėvėti kaukę", — aiškino specialistė.

Anot jos, tiek klientas, tiek kirpėjas privalo dėvėti kaukes ir laikytis visų būtinų apribojimų. Tokiu atveju reikės atsisakyti procedūrų, susijusių su blakstienų priauginimu ir veido priežiūra.

"Kontaktas yra labai artimas, o jei kirpykloje yra užsikrėtusių, galite užsikrėsti ir jūs", — perspėjo gydytoja.

Naujausiais duomenimis, Lietuvoje nustatyti 1670 užsikrėtimo atvejai, 1229 žmonės pasveiko, 70 pacientų mirė. Karantinas Lietuvoje paskelbtas kovo 16 dieną, kelis kartus pratęstas šiuo metu jis galioja iki birželio 16 dienos.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos protrūkį pandemija. Naujausiais PSO duomenimis, pasaulyje užregistruota daugiau nei 5,7 milijono ligos atvejų, mirė daugiau nei 357 tūkstančiai žmonių.

Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
© Sputnik /
Rekomendacijos, kaip saugotis nuo koronaviruso infekcijos
Tegai:
gydytojai, koronavirusas, grožio salonas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (1873)
Dar šia tema
Biologė rekomenduoja nesistengti greičiau persirgti COVID-19
Lietuva kompensuoja nuostolius ūkininkams, nukentėjusiems nuo pandemijos ir karantino