Naftos gamyba, archyvinė nuotrauka

Ekspertas: koronavirusas padarė didelę žalą visų šalių ekonomikai

(atnaujinta 17:23 2020.03.16)
Kol lyderiaujančios ekonomikos atnaujins gamybą tokiu pačiu mastu, naftos kaina smarkiai nedidės, mano ekspertas Igoris Kovaliovas

VILNIUS, kovo 16 — Sputnik. Koronavirusas padarė didelę žalą Kinijos ekonomikai, kuri yra didžiausia energijos išteklių vartotoja, sakė interviu Sputnik radijui Rusijos nacionalinio mokslinių tyrimų universiteto Aukštosios ekonomikos mokyklos Pasaulio ekonomikos fakulteto dekano pirmasis pavaduotojas Igoris Kovaliovas.

"Mano nuomone, nėra jokių rimtų prielaidų, kad naftos kaina grįžtų prie tos vertės, kuri buvo neseniai prieš visus šiuos įvykius. Esmė čia ne ta, kad kažkas žaidžia kokį nors rimtą žaidimą prieš konkurentus... Žinoma, koronaviruso epidemija daro didelę žalą pirmaujančių pasaulio šalių ekonomikai, visų pirma Kinijos, kuri yra viena pagrindinių naftos energijos išteklių vartotoja, ekonomikai", — sakė Kovaliovas.

"Čia slypi išsivysčiusių šalių ekonominio vystymosi problemos, o ne tų šalių, kurios daugiausia dėmesio skiria tretinio sektoriaus plėtrai, tų šalių, gaminančių pramoninius gaminius, o tai reikalauja daug energijos. Jei ši pramoninė gamyba neatnaujins ankstesnio masto darbo, tada nematau priežasties, kad naftos kainos kiltų", — teigė ekspertas.

Nerimaujant dėl žaliavų paklausos, "Brent" naftos kaina sumažėjo 3 procentais, pranešė RIA Novosti su nuoroda į prekybos duomenis.

Prognozuojama, kad gegužės mėn. Šiaurės jūros "Brent" markės naftos mišinio kaina nukris 3,57 proc., iki 32,64 dolerių už barelį. Investuotojai toliau vertina koronaviruso plitimą pasaulyje ir jo įtaką naftos paklausai.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, ekonomika, nafta
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (985)
Dar šia tema
JAV ekonomistas prognozuoja naują pasaulinę finansinę krizę
Pasaulinė panika: kas ir kodėl ją sukėlė ir kas bus toliau