ES vėliava Vilniuje, archyvinė nuotrauka

Europos Komisija pasiūlė apriboti užsieniečių įvažiavimą į ES

(atnaujinta 09:59 2020.03.17)
Anksčiau kai kurios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, pranešė Europos Komisijai apie sienų kontrolės įvedimą. Šalyje nuo pirmadienio įvestas karantinas

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Europos Komisija pasiūlė apriboti atvykimą į Europos Sąjungos šalis 30 dienų. Apie tai Twitter paskyroje rašė EK vadovė Ursula von der Leyen.

Anksčiau kai kurios Europos šalys, tarp jų ir Lietuva, pranešė Europos Komisijai apie sienų kontrolės įvedimą. Lietuvoje įvestas karantinas nuo pirmadienio.

Vyriausubės pastatas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

Į šalį galės atvykti Lietuvos piliečių šeimos nariai, asmenys, turintys teisę gyventi Lietuvoje, asmenys, priklausantys diplomatiniam korpusui, taip pat asmenys, tarnaujantys NATO kariniuose vienetuose, ir karinis personalas.

Be to, Lietuvoje buvo sustabdytas tarptautinių traukinių judėjimas karantino metu.

Pasak užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus, dėl apribojimų apie du tūkstančiai lietuvių negali grįžti į tėvynę. Apie tūkstantis piliečių yra Ispanijoje. Lietuvos valdžia svarsto galimybę atgabenti žmones komerciniu skrydžiu.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 160 tūkstančių žmonių daugiau nei 130 šalių, daugiau nei 6,5 tūkstančiai žmonių mirė.

EK patvirtino naujas eksporto už ES ribų taisykles, būtinas kovai su koronaviruso plitimu medicinos produktams. Visų pirma, norint eksportuoti medicinines kaukes, pirštines ir apsauginius drabužius, dabar reikia gauti specialų vyriausybės leidimą. Tuo tarpu EK reikalauja, kad Europos Sąjungos ribose medicinos prekės galėtų būti gabenamos laisvai.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Europos Sąjunga (ES), Europos Komisija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (920)
Dar šia tema
Ekspertas: dėl koronaviruso Baltijos šalių ekonomika patirs didelius nuostolius
Koronavirusas nesutrukdė "Waffen SS" legionieriams išeiti į Rygos centrą — video
Lietuvoje patvirtintas dar vienas koronaviruso atvejis