Holivudo prodiuseris Harvis Veinšteinas

Veinšteinas ligoninės nusiųstas atgal į kalėjimą

(atnaujinta 11:33 2020.03.17)
Garsus prodiuseris buvo hospitalizuotas po to, kai Niujorko valstijos teismas nuteisė jį kalėti 23 metus už seksualinio pobūdžio nusikaltimus

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Holivudo prodiuseris Harvis Veinšteinas (Harvey Weinstein) buvo grąžintas į kalėjimą Raikerso saloje (Niujorko miestas) iš Manhatano ligoninės, kur jis buvo paguldytas praėjus kelioms valandoms po nuosprendžio paskelbimo, pranešė leidinys "Variety" su nuoroda į prodiuserio atstovą.

Niujorko valstijos Aukščiausiasis teismas praėjusią savaitę Veinšteiną nuteisė kalėti 23 metus. Jis buvo pripažintas kaltu dėl prievartavimo ir priverstinio oralinio sekso. Praėjusią savaitę televizijos kanalas "CNN" su nuoroda į Veinšteino atstovą pranešė, kad prodiuseris po kelių valandų po nuosprendžio paskelbimo buvo paguldytas į ligoninę dėl krūtinės skausmų.

Anot "Variety", kovo pradžioje Veinšteinui buvo atlikta širdies stentavimo procedūra.

"Žinoma, kad jis turi silpną širdį... Iškart po nuosprendžio paskelbimo, grįžęs į Raikersą, jis buvo silpnas ir keistai kalbėjo, ir kalėjimo darbuotojai pagalvojo, kad geriau jį išsiųsti atgal, kad įsitikintų, jog jam nieko neatsitiko. Jis turi širdies problemų ir rimtų sveikatos problemų, ir jie norėjo įsitikinti, ar jam viskas gerai", — pažymėjo Veinšteino atstovas Džudas Engelmajeris.

Prodiuserio atstovas pabrėžė, kad Veinšteino hospitalizacija nebuvo susijusi su koronaviruso protrūkiu.

"Ne tai (susirūpinimas dėl koronaviruso — Sputnik) buvo problema, problema buvo susijusi su širdimi", — pasakė jis.

Seksualinis skandalas, kurio centre atsidūrė Veinšteinas, kilo 2017 metų spalį. Daugiau nei 80 moterų papasakojo apie prodiuserio vykdytą priekabiavimą ir smurtą. Tarp aukų yra garsios aktorės ir modeliai, tarp kurių Angelina Jolie, Uma Thurman ir Ashley Judd. Po kaltinimų Veinšteinas buvo atleistas iš savo įmonės, o Niujorko valdžia pradėjo tyrimą jo atžvilgiu. Pats Veinšteinas neigė jam pateiktus kaltinimus. Kampanija prieš prodiuserį sudarė seksualinio priekabiavimo judėjimo #MeToo pagrindą. Judėjimas sukurtas kovoti su realia prievarta ir priekabiavimu.