Nord Stream-2

Galintis užbaigti dujotiekį "Nord Stream-2" laivas pakeitė maršrutą

(atnaujinta 15:24 2020.03.17)
Portale rašoma, kad "Akademik Čerskij" dabar plaukia į Maputu uostą pietų Mozambike ir, pasak portalo, turėtų jį pasiekti kovo 23 dieną

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. "Gazprom" priklausantis laivas "Akademik Čerskij", kuris galėtų užbaigti "Nord Stream-2" dujotiekio plėtrą, vėl pakeitė savo maršrutą ir dabar plaukia Mozambiko link, praneša laivų sekimo portalas "Vesselfinder".

Laivas artėja prie Mozambiko sąsiaurio, skiriančio Afriką ir Madagaskarą.

Portalas "Myshiptracking" rašo, kad "Akademik Čerskij" dabar plaukia į Maputu uostą pietų Mozambike ir, pasak portalo, turėtų jį pasiekti kovo 23 dieną.

Anksčiau Rusijos energetikos ministerijos vadovas Aleksandras Novakas teigė, kad šis laivas yra viena iš galimybių pabaigti dujotiekį, tačiau prireiks šiek tiek laiko papildomam laivo paruošimui.

"Nord Stream-2" projektas apima dviejų dujotiekio vamzdynų, kurių bendras pajėgumas yra 55 milijardai kubinių metrų dujų per metus, tiesimą nuo Rusijos pakrantės per Baltijos jūrą iki Vokietijos.

Jį įgyvendina "Nord Stream 2 AG" su vieninteliu akcininku "Gazprom". Europos partneriai — Didžiosios Britanijos ir Nyderlandų "Royal Dutch Shell", Austrijos "OMV", Prancūzijos "Engie" bei Vokietijos "Uniper" ir "Wintershall" — kartu finansuoja projektą 50 procentų, tai yra, iki 950 milijonų eurų kiekviena. Likusi pusė lėšų — 4,75 milijardo eurų — gaunama iš

"Gazprom". Dujotiekio tiesimui aktyviai priešinasi Ukraina, kuri baiminasi, jog praras pajamas iš Rusijos dujų tranzito, nemažai Europos šalių, įskaitant Lenkiją, Latviją ir Lietuvą, taip pat JAV, kurios siekia eksportuoti į Europą savo suskystintas gamtines dujas.

Taigi, gruodį JAV įvedė sankcijas projektui, reikalaudamos, kad vamzdžių klojimą vykdančios bendrovės nedelsdamos nutrauktų statybas. Šveicarijos "Allseas" beveik iškart pranešė apie dujotiekio tiesimo sustabdymą.

Dujotiekį daugiausia remia Vokietija ir Austrija, kurios mano, kad projektas sustiprins Europos energetinį saugumą. Berlynas ir Viena taip pat atkreipia dėmesį į Rusijos, kaip tiekėjos, patikimumą. Rusija ne kartą pareiškė, kad "Nord Stream-2" yra grynai komercinis projektas.

Nord Stream-2
© Sputnik /
"Nord Stream-2"

Taip pat skaitykite:

Temos:
Dujotiekio "Nord Stream-2" statyba (276)
Dar šia tema
Ekspertas paaiškino, kodėl buvo pakeistas laivo dujotiekiui "Nord stream-2" maršrutas
Austrijos ambasadorius priminė apie "Nord Stream-2" svarbą Europai