Vaistai

PSO rekomendavo besigydantiems namuose nuo koronaviruso gerti paracetamolį

(atnaujinta 18:04 2020.03.17)
Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) besigydantiems namuose rekomenduoja vartoti ne ibuprofeną ir vaistus, kuriuose jo yra, o paracetamolį, per trumpąją spaudos konferenciją pareiškė PSO atstovas Christian'as Lindmeier'is.

"Nebuvo paskelbta jokių naujų įrodymų, kad ibuprofenas padidina mirštamumo riziką [užsikrėtus COVID-19 — Sputnik]. Tyrimų nepakanka, o ekspertai kol kas tiria duomenis. Kol kas mes rekomenduojame rinktis paracetamolį ir nenaudoti ibuprofeno besigydantiems namuose", — cituoja jį RIA Novosti.

Pasak jo, jei ibuprofeną paskyrė gydytojas ir jis yra būtinas dėl medicininių priežasčių, tada šį vaistą galima vartoti.

Pačioje Lietuvoje šiuo metu užregistruota 18 koronaviruso atvejų. Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, pirmoji pacientė jau pasveiko ir išleista namo. Atvejis buvo užfiksuotas vasario pabaigoje.

Sveikatos apsaugos ministerija įvedė naują taisyklę: grįžęs iš bet kurios šalies asmuo, jei jam pasireiškia bent vienas užkrato simptomas, yra laikomas potencialiai užsikrėtusiu.

Be to, Lietuvoje buvo paskelbtas karantinas, kuris truks nuo kovo 16 iki kovo 30 dienos, o prireikus bus pratęstas.

Kovo 11 dieną PSO paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 pandemijos protrūkį. Pasaulyje užsikrėtę daugiau nei 160 tūkstančių žmonių daugiau nei 150 šalių, dauguma pasveikę, daugiau kaip 6 tūkstančiai mirė.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
vaistai, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (920)
Dar šia tema
Nausėda: pirmosios autobusų grupės iš Lenkijos jau netoli Lietuvos
COVID-19 flešmobas Lietuvoje: lietuviai kviečiami išeiti į balkonus ir padėkoti
Vilniaus meras paragino piliečius padėti vyresnio amžiaus žmonėms karantino metu