Tuščios parduotuvės lentynos

Ekspertas paaiškino pandemijos metu kilusį ažiotažą dėl tualetinio popieriaus

(atnaujinta 19:47 2020.03.17)
Pastarosiomis dienomis daugelyje šalių dėl koronaviruso pandemijos padidėjo būtiniausių reikmenų poreikis; tarp jų — higienos produktai, dezinfekcinės priemonės, tualetinis popierius ir ilgalaikio galiojimo produktai

VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Esant streso ir įtampos situacijai žmonėms reikia bent šiokios tokios ramybės garanto, paaiškino RIA Novosti Izraelio socialinės klinikos darbuotojas Vladas Rodnianskis ir papasakojo kodėl, jo nuomone, žmonės perka tualetinį popierių plintant koronavirusui.

Pastarosiomis dienomis daugelyje šalių dėl koronaviruso pandemijos padidėjo būtiniausių reikmenų poreikis; tarp jų — higienos produktai, dezinfekcinės priemonės, tualetinis popierius ir ilgalaikio galiojimo produktai.

Koronavirusas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Виталий Тимкив

"Turiu keletą paaiškinimų. Pirma: reakcija į grėsmę, įtampą pas pirmykštį žmogų — pabėgimas. Jis turi išsilaisvinti nuo visko, kas nereikalinga, todėl arba bėga, arba kovoja. Tai yra pirminė reakcija", — sakė Rodnianskis.

"Antra: daugumai žmonių tualetas yra patogi, rami, intymi vieta, kas jiems yra labai svarbu. Man atrodo, kad ypač tokiose streso ir nežinomybės situacijose žmonėms reikia kažko ramaus ir intymaus. Jiems tai gali būti tualetas ir tualetinis popierius", — pridūrė jis.

Be to, pasak jo, atsiradęs deficitas gali būti susijęs ne tik su tualetiniu popieriumi. "Reikia kažkaip susitvarkyti, reikia kažką daryti, tai yra, manau, kad tai susiję su bet kokiais produktais, įskaitant popierių", — padarė išvadą ekspertas.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 160 tūkstančių žmonių iš daugiau nei 150 šalių, dauguma pasveikę, daugiau kaip 6 tūkstančiai mirė.

Lietuvoje šiuo metu patvirtinti 22 naujo koronaviruso atvejai, visi jie — įvežtiniai. Pirmoji pacientė jau pasveikusi ir išleista namo.

Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas. Piliečiams draudžiama išvykti iš šalies, išskyrus itin svarbius ar būtinus atvejus.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
prekės, prekybos centras, koronavirusas
Dar šia tema
Virusologas įvertino vakcinos nuo koronaviruso sukūrimo perspektyvas
Ekspertas paneigė citrusinių vaisių naudą koronaviruso profilaktikai
Serialo "Sostų karai" aktorius užsikrėtė koronavirusu