Išėjimo ženklas iš Austrijos slidinėjimo kurorto Išglyje

Įvardytas galimas koronoviruso židinys Europoje

(atnaujinta 14:15 2020.03.18)
Teigiama, kad keletas užsikrėtusių COVID-19 piliečių iš Vokietijos, Norvegijos, Danijos ir Švedijos praleido atostogas kurortiniame mieste

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Turistai iš visos Europos greičiausiai užsikrėtė konravirusu Austrijos slidinėjimo kurorte Išglyje, rašo "Der Spiegel".

Laikraštis priminė, kad keletas užsikrėtusių COVID-19 piliečių iš Vokietijos, Norvegijos, Danijos ir Švedijos praleido ten atostogas. Jie tikriausiai "atnešė" virusą į namus. Koronavirusu buvo užsikrėtęs ir vieno iš kurorto barų barmenas.

Išglis toliau dirbo iki praėjusio savaitgalio, kai jau buvo žinoma apie užsikrėtusiųjų skaičių. Kaip pažymėjo laikraštis "Der Standard", viešbučių ir slidinėjimo keltuvų savininkai nenorėjo prarasti pelno, nepaisydami pavojaus visuomenės sveikatai.

Meras Verneris Kurcas pasipiktino šiais įtarimais. Jis pareiškė, kad visų atsargumo priemonių buvo imtasi laiku.

Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) kovo 11 dieną paskelbė koronaviruso pandemiją. Organizacijos duomenimis, pasaulyje yra daugiau nei 184 tūkstančiai infekcijos atvejų. Mirė daugiau nei 7,5 tūkst. žmonių. Iš viso virusas paveikė 159 šalis.

Lietuvoje šiuo metu užregistruoti 27 atvejai. Visoje šalyje paskelbtas karantinas.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

Taip pat skaitykite:

Tegai:
koronavirusas, Europa
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (768)
Dar šia tema
Jared Leto grįžo iš dykumos ir nustebo sužinojęs apie koronavirusą
Dėl karantino vanduo Venecijos kanaluose tapo švarus