Miško uogos

Dietologė įvardijo imunitetą stiprinančius produktus koronaviruso epidemijos metu

(atnaujinta 19:20 2020.03.18)
Dietologė paaiškino, kad COVID-2019 koronavirusas nusileidžia ant gerklų gleivinės, todėl skalavimui galima naudoti šalaviją, ramunėles ar jonažolę

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Dietologė, medicinos mokslų daktarė Marija Muchina papasakojo, kurie produktai yra ypač svarbūs stiprinant imunitetą koronaviruso epidemijos metu, praneša RIA Novosti.

Ji patarė atkreipti dėmesį į miško uogas, kurios daro gerą poveikį imunitetui, ypač avietes ir jos lapus. Juose yra daug salicilatų.

ES vėliavos
© Sputnik / Алексей Витвицкий

"Kaip ir aspirinas, tik natūralus", — dietologė aiškino televizijos kanalui "Moskva 24".

Gydytoja teigė, kad COVID-2019 koronavirusas nusileidžia ant gerklų gleivinės, todėl skalavimui galite naudoti šalaviją, ramunėles ar jonažolę.

Praėjusią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) paskelbė koronaviruso COVID-2019 protrūkį pandemija.

Naujausiais duomenimis, pasaulyje užsikrėtė daugiau kaip 190 tūkstančių žmonių, beveik aštuoni tūkstančiai mirė. 

Taip pat skaitykite:

Tegai:
vaisiai, koronavirusas, sveikata
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2557)
Dar šia tema
Šeškinės poliklinikos darbuotojui patvirtinta koronaviruso infekcija
Porošenkos partijos nariui Radoje bandė užčiaupti burną su medicinine kauke
JAV ir Rusijos vėliavos

Rusija sureagavo į JAV grasinimus dislokuoti naujas raketas Europoje

(atnaujinta 14:17 2020.10.29)
JAV patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Roberto Obrajeno pareiškė apie Vašingtono pasirengimą Europoje dislokuoti hipergarsinius ginklus ir balistines raketas, kad sulaikytų Rusiją

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Rusijos ambasadorius Vašingtone Anatolijus Antonovas pasisakė prieš raketų ginklavimosi varžybas Europoje.

Taip diplomatas sureagavo į JAV patarėjo nacionalinio saugumo klausimais Roberto Obrajeno pareiškimus, kuris trečiadienį pasakė apie Vašingtono pasirengimą Europoje dislokuoti hipergarsinius ginklus ir balistines raketas, kad sulaikytų Rusiją.

"Tokie ketinimai kelia grėsmę pusiausvyros sutrikdymui regioniniame ir pasauliniame saugume ir padidina konfrontacinį potencialą. <...> Jei Vašingtoną iš tikrųjų domina "tikroji ginklų kontrolė", tai nereikia raketinių ginklavimosi varžybų eskalavimo Europos žemyne", — sakė jis komentare, kurį ambasada skelbia savo Facebook puslapyje.

Jis pavadino "konstruktyvia alternatyva" prezidento Vladimiro Putino pasiūlymams dėl eskalacijos, nutraukiant Sutartį dėl vidutinio nuotolio ir trumpesnio nuotolio raketų panaikinimo (INF sutartis).

"Rusija yra pasirengusi bendromis pastangomis su užsienio partneriais užkirsti kelią naujoms raketų ginklavimosi varžyboms Europos žemyne ​​ir kituose pasaulio regionuose", — užbaigė Antonovas.

INF sutartis buvo skirta užtikrinti pasaulinį strateginį stabilumą. 2019 metų rugpjūčio mėnesį JAV pasitraukė iš susitarimo "dėl Rusijos pažeidimų", kurį Vašingtonas apkaltino uždraustos raketos 9M729 sukūrimu ir bandymu. Maskva tikina, kad leistinas nuotolis yra mažesnis nei 500 kilometrų.

Šią savaitę Putinas pasiūlė sukurti mechanizmus, atbaidančius raketų lenktynes. Rusijos lyderis teigė, kad Maskva yra pasirengusi nedemonstruoti 9M729 raketų Europos šalies dalyje, tačiau, atsižvelgiant į abipusius NATO veiksmus. Jis taip pat pasiūlė aljansui išbandyti "Aegis Ashore" kompleksus su Mk-41 paleidimo įrenginiais Europos bazėse ir 9M729 Kaliningrado objektuose. Vokietijos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Andrea Sasse atsakė, kad ši iniciatyva "neverta pasitikėjimo".

Tegai:
ginklavimasis, Rusija, JAV
Dar šia tema
Rusijos URM Vakarų reakciją į Putino pasiūlymą dėl INF sutarties pavadino neatsakinga
Politologas Baideno pareiškimus dėl Baltarusijos laiko kovos su Trampu elementu
Donaldas Trampas ir Džo Baidenas

Trampas papasakojo apie "griežtą" užsienio lyderį, kuris nenori, kad Baidenas laimėtų

(atnaujinta 14:01 2020.10.29)
Taip pat JAV prezidentas Donaldas Trampas apkaltino savo oponentą Džo Baideną pinigų iš Rusijos gavimu

VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. JAV prezidentas Donaldas Trampas sakė, kad vienas iš "labai griežtų" užsienio lyderių nenori, kad prezidento rinkimuose laimėtų Demokratų partijos kandidatas Džo Baidenas, pabrėžiama TASS pranešime.

Pasak Donaldo Trampo, telefoninio pokalbio metu vienos iš šalių lyderis sakė, kad Baidenas visada buvo mieguistas, ir išreiškė viltį, kad demokratas nelaimės. JAV prezidentas pažymėjo, kad kalbėjosi su užsienio lyderiu apie buvusį viceprezidentą.

JAV vadovas taip pat pabrėžė, kad rinkimuose amerikiečiai pasirinks tarp superekonominio atsigavimo Trampo vadovavimo metu ir beprecedentės ekonominės depresijos vadovaujant Baidenui.

Anksčiau Donaldas Trampas per debatus apkaltino savo oponentą Džo Baideną pinigų iš Rusijos gavimu.

Pasak jo, Baidenas iš Rusijos gavo 3,5 milijono dolerių, nes labai gerai sutarė su buvusiu Maskvos meru ir jo žmona. Prezidentas pabrėžė, kad jis niekada negavo pinigų iš Rusijos.

JAV prezidento rinkimai vyks lapkričio 3 dieną. Į valstybės vadovo postą pretenduoja dabartinis prezidentas respublikonas Donaldas Trampas ir demokratas Džo Baidenas.

Tegai:
JAV, Rusija, prezidento rinkimai, Donaldas Trampas, Džo Baidenas
Temos:
JAV prezidento rinkimai — 2020
Dar šia tema
Rusija JT iškels klausimą dėl JAV pretenzijų į Mėnulio išteklius
Gedimino kalną papuošė užrašas "Trump": kodėl lietuvių "patriotai" negali be pono?