Koronavirusas

Įvardytas koronaviruso išlikimo ant įvairių paviršių laikas

(atnaujinta 20:29 2020.03.18)
Kaip pažymi britų specialistai, virusai ilgiau išsilaiko ant plastiko ir nerūdijančio plieno nei, pavyzdžiui, vario ir kartono

VILNIUS, kovo 18 — Sputnik. Mokslininkai nustatė, kad naujasis koronavirusas daugumoje paviršių išsilaiko apie 72 valandas. Britų specialistų darbą paskelbė "The New England Journal of Medicine".

Tyrėjai palygino, kaip pandemiją sukeliantis SARS-CoV-2 virusas ir jo pirmtakas SARS-CoV-1 plinta skirtingomis sąlygomis. Paaiškėjo, kad abu virusai veikia maždaug vienodai. Jie ilgiau išsilaiko ant plastiko ir nerūdijančio plieno nei, pavyzdžiui, vario ir kartono.

Pažymima, kad sukėlėjai ore laikosi iki trijų valandų. Tokiu būdu pasitvirtina faktas, kad koronavirusu galima užsikrėsti oro lašeliais, padarė išvadą specialistai.

Praėjusią savaitę Pasaulio sveikatos organizacija koronaviruso protrūkį pripažino pandemija — stipria epidemija, kuri išplitusi didelėje teritorijoje. Naujausiais duomenimis, pasaulyje užsikrėtė daugiau nei 200 tūkst. žmonių, daugiau nei 8 tūkst. mirė.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
Didžioji Britanija, specialistas, koronavirusas
Dar šia tema
Porošenkos partijos nariui Radoje bandė užčiaupti burną su medicinine kauke
"Nuoskaudų nepamiršime". Europa ruošiasi suvesti sąskaitas po karantino
JAV ambasada Maskvoje išsiaiškino, kodėl mažinamas vizų išdavimas