Europos Sąjungos vėliava

Europos Sąjunga sukurs medicininės įrangos rezervą kovai su koronavirusu

(atnaujinta 18:20 2020.03.19)
Priduriama, kad strateginis rezervas bus kuriamas ir naudojamas suderintomis visų Europos Sąjungos narių priemonėmis

VILNIUS, kovo 19 — Sputnik. Europos Sąjunga kuria strateginį vaistų, skirtų kovai su koronavirusu, atsargų fondą, kurį ekstremalių situacijų atvejais gali panaudoti didžiausią poreikį jaučiančios valstybės narės, praneša RIA Novosti su nuoroda į Briuselyje vykusią trumpąją spaudos konferenciją, kurioje pasisakė Europos Komisijos narys krizių valdymo klausimais Janezas Lenarčič.

"Kuriamas strateginis medicinos įrangos rezervas. Kalbame visų pirma apie asmenines apsaugos priemones, tokias kaip apsauginės kaukės, respiratoriai, taip pat apie vaistus ir laboratorinius gaminius", — sakė EK atstovas.

Jis pridūrė, kad strateginis rezervas bus kuriamas ir naudojamas suderintomis visų Europos Sąjungos narių priemonėmis.

Lietuvoje iš viso šiuo metu patvirtinti 36 koronaviruso atvejai. Nuo kovo 16 dienos visoje Lietuvos teritorijoje galioja karantinas, piliečiams draudžiama išvykti iš šalies.

Karantino metu draudžiama parduotuvių, išskyrus maisto prekių, prekybos centrų, išskyrus maisto, veterinarijos, vaistinių ir optikos prekių parduotuves juose, turgaviečių, išskyrus maisto, veikla, išskyrus internetinę prekybą ir kai prekės pristatomos gyventojams.

Žmonės, grįžę iš bet kurios užsienio valstybės, laikomi galimai užsikrėtusiais, jei jiems pasireiškia bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas. 

Be to, keliautojams, grįžusiems iš bet kurios šalies, 14 dienų būtina izoliuotis. Jiems būtina kasdien matuotis kūno temperatūrą, stebėti sveikatą ir, jei atsiranda bent vienas ūmiai kvėpavimo takų infekcijai būdingas simptomas — staiga pradėjus karščiuoti, kosėti, prasidėjus dusuliui — pirmiausia būtina skambinti į karštąją liniją trumpuoju telefono numeriu 1808.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik /
Koronavirusas Europos šalyse

Taip pat skaitykite:

Tegai:
medicina, koronavirusas, ES
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (980)
Dar šia tema
JAV pradėtas vakcinų nuo koronaviruso testavimas žmonėms
Vilniuje po tyrimo dėl koronaviruso iš ligoninės pabėgo paauglė