Nica, archyvinė nuotrauka

Dėl koronaviruso Nicoje įvesta komendanto valanda

(atnaujinta 16:27 2020.03.20)
Nicos meras skelbia griežčiausias priemones, pasak jo, mieste net bus sumažintas apšvietimo intensyvumas

VILNIUS, kovo 20 — Sputnik. Nicos meras Kristianas Estrozis (Christian Estrosi) nusprendė įvesti komendanto valandą mieste dėl koronaviruso epidemijos.

"Aš ką tik pasirašiau įsakymą. Nuo 20:00 (21:00 Lietuvos laiku), kai parduotuvės ir vaistinės yra uždarytos, niekas neturi jokios priežasties išeiti į lauką. Taigi, mes nebeišeiname, išskyrus žmones, specialiai įgaliotus šiuo nutarimu: medicinos personalą ar socialinius darbuotojus, kurie lankosi pas žmones, kuriems reikia pagalbos, pavyzdžiui, atnešti jiems maisto", — Estrozis sakė "Journal du dimanche".

Be to, jis sakė, kad nuo 20:00 mieste bus sumažintas apšvietimo intensyvumas.

Karantinas, archyvinė nuotrauka
© Sputnik/ Владислав Адамовский.

"Tie, kurie mano, kad tai gali palengvinti pažeidėjų judėjimą, aš jus patikinu: turime specialių infraraudonųjų spindulių stebėjimo kamerų tinklą ir lengvai rasime tuos, kurie pažeis šias priemones", — sakė jis.

Anksčiau Estrozis paskelbė apie garsiosios Nicos "Promenade des Anglais" uždarymą.

Pačiam Nicos merui buvo nustatytas koronavirusas, jis, kaip ir daugelis jo darbuotojų, izoliavosi. Naujausiais duomenimis, Prancūzijoje koronavirusu užsikrėtę beveik 11 tūkst. žmonių, mirė 372.

Koronavirusas — vinis į ES ir europietiškų vertybių karstą >>

Koronaviruso epidemija Prancūzijoje perėjo į trečiąjį etapą. Nuo kovo 17 dienos Prancūzija mažiausiai dviem savaitėm nustatė griežtus žmonių judėjimo apribojimus. Šalyje uždarytos kavinės, restoranai, kino teatrai ir ne maisto prekių parduotuvės. Vaistinės, maisto prekių parduotuvės, bankai, degalinės neuždaromos.

Tegai:
COVID-19, Prancūzija, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (842)
Dar šia tema
Finansų ministerija: koronaviruso krizė smukdo ekonomikos perspektyvas
Politologas: lietuviai pandemijos metu elgiasi nei geriau, nei blogiau už kitus