Moteris prie kompiuterio

Ekspertas papasakojo, kaip apsisaugoti nuo "kiberkoronaviruso"

(atnaujinta 09:19 2020.03.21)
"Reactive Phone" generalinis direktorius paragino kritiškai vertinti bet kokius nežinomų kontaktų pranešimus ir nedelsiant ištrinti įtartinus laiškus

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. "Reactive Phone" generalinis direktorius Ivanas Semionovas pakomentavo pranešimus, kad sukčiai ėmėsi vogti vartotojų asmeninius duomenis, siųsdami laiškus Pasaulio sveikatos organizacijos vardu, praneša RIA Novosti.

Ekspertas paragino kritiškai vertinti bet kokius nežinomų kontaktų pranešimus ir nedelsiant ištrinti įtartinus laiškus. Anot jo, pažeidžiamiausia sistema yra "Android", taip pat "Windows 7" ir "Windows XP" dėl netvarkingų atnaujinimų.

Semionovas pridūrė, kad labiausiai paplitęs ir pavojingas šlamštas yra paveikslėlyje esanti nuoroda: apsaugos sistemos jo neatpažįsta. Pavojus kyla ir iš virusinių programų, kurios gali apeiti gynybos priemones.

"Viskas, kas nukrypsta nuo įprastinių dalykų, yra pavojinga. Jie prašo kur nors nuvykti, ką nors užpildyti — tai iš karto gali būti laikoma įtartinu dalyku", — televizijos kanalui "Moskva 24" pasakojo jis.

Pasaulio sveikatos organizacija praėjusią savaitę paskelbė COVID-19 protrūkį pandemija. Naujausiais duomenimis, užsikrėtė daugiau kaip 200 tūkstančių žmonių iš daugiau nei 160 šalių, mirė daugiau kaip 8 tūkst. pacientų, daugiau nei 80 tūkstančių pasveiko.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

Taip pat skaitykite:

Tegai:
internetinis sukčiavimas, sukčiautojai, virusas, kibernetinis saugumas, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (840)
Dar šia tema
Dėl visko kaltas koronavirusas: prie Lietuvos sienų auga sunkvežimių eilės
Lenkijoje pradėta prekiauti "stebuklingu" pienu nuo koronaviruso