Rankų plovimas, archyvinė nuotrauka

Sukurtas antiseptikas, galintis apsaugoti nuo koronaviruso

(atnaujinta 12:05 2020.03.21)
Anot pranešimo, dabar Kabardino-Balkarijos valstybinio universiteto mokslininkai tiria polimero poveikio koronavirusų šeimos ląstelių biologinėms savybėms ir struktūrai lygį

VILNIUS, kovo 21 — Sputnik. Kabardino-Balkarijos valstybinio universiteto Pažangių medžiagų ir priedų technologijų centro mokslininkai sukūrė polimerinius antiseptikus, galinčius apsaugoti nuo koronaviruso, praneša RIA Novosti su nuoroda į universiteto spaudos tarnybos pranešimą.

"Patentuota centro sukurta polimerinių antiseptikų gamybos technologija. Šio polimero antiseptinės savybės ir netoksiškumas įrodytas laboratorinėmis sąlygomis. Tai visiškai nekenksminga žmogaus organizmui", — teigiama pranešime.

Pažymima, kad penktadienį centro darbuotojai atliko pirmąjį prevencinį etapą.

"Polimerinis antiseptikų pobūdis suteikia paviršiams ilgalaikę apsaugą nuo įvairių grybelių ir mikrobų, todėl pirmiausia buvo nuspręsta šia medžiaga tepti durų rankenas, turėklus ir lifto mygtukus universitete", — rašoma spaudos tarnybos pranešime.

Anot pranešimo, dabar Kabardino-Balkarijos valstybinio universiteto mokslininkai tiria polimero poveikio koronavirusų šeimos ląstelių biologinėms savybėms ir struktūrai lygį.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujojo koronaviruso COVID-19 protrūkį pandemija. Pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 234 tūkst. žmonių, mirė beveik 10 tūkst.

Koronavirusas: simptomai ir apsaugos metodai

Taip pat skaitykite:

Tegai:
mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (769)
Dar šia tema
Latvija laikinai leido naudoti pasus, kurių galiojimas pasibaigęs
Alytaus meras pareiškė, kad Lietuvos valdžia nėra pasirengusi kovoti su koronavirusu