McDonald's restoranas

Britanijoje ir Airijoje dėl COVID-19 uždaromi "McDonald's" restoranai

(atnaujinta 14:48 2020.03.23)
Dėl koronaviruso pandemijos nuo kovo 23 dienos 19:00 neribotam laikui bus uždaryti visi greito maisto restoranai "McDonald's" Britanijoje ir Airijoje

VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Visi greito maisto restoranai "McDonald's" Didžiojoje Britanijoje ir Airijoje pirmadienio vakarą bus uždaryti neribotam laikui dėl koronaviruso pandemijos.

Kovo 17 dieną "McDonald's" paskelbė, kad kitą dieną užvers duris lankytojams visuose Britanijos ir Airijos restoranuose ir užsiims tik prekyba išsinešti ir pristatymu į namus.

"Per pastarąsias 24 valandas tapo akivaizdu, kad išlaikyti reikiamą socialinį atstumą vienu metu vykdant daugybę užsakymų išsinešti ir aptarnaujant klientus automobiliuose tampa vis sunkiau. Todėl nusprendėme visus restoranus Britanijoje ir Airijoje uždaryti pirmadienį, kovo 23 d., 19:00", — sakoma "McDonald's" vyriausiojo regiono vadovo Polo Pomrojaus (Paul Pomroy) pranešime.

Pomrojus pripažino, kad sprendimas nebuvo lengvas, tačiau darbuotojų saugumas įmonei yra svarbiausias.

"Mes bendradarbiausime su įvairiomis organizacijomis Britanijoje ir Airijoje, kad paskirstytume maistą iš mūsų restoranų labiausiai skurstantiems žmonėms. Prieš uždarydami rytojaus vakarą pasirūpinsime, kad visoms sveikatos apsaugos ir gelbėjimo tarnyboms nereikėtų mokėti už maistą pateikus pažymėjimus", — sakoma pranešime.

Pomrojus padėkojo 135 tūkstančiams darbuotojų už jų darbą ir ištvermę sunkiu laikotarpiu, o klientams pažadėjo juos informuoti per socialinius tinklus ir bendrovės interneto svetainę.

"Pasirūpinkite vienas kitu šiuo precedento neturinčiu laikotarpiu, mes nekantriai lauksime, kai vėl pasimatysime su jumis, kai tik bus saugu atsidaryti", — pasakė vykdomasis direktorius.

Kovo 11 dieną Pasaulio sveikatos organizacija paskelbė naujos koronavirusinės infekcijos COVID-19 protrūkį pandemija. Epidemija išplito daugiau nei 180 šalių, pasaulyje jau yra užsikrėtę daugiau nei 300 tūkst. žmonių, mirė daugiau kaip 14  tūkst. žmonių. Didžiojoje Britanijoje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 5,7 tūkst. žmonių, mirė 281 žmogus. Airijoje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 900 žmonių, mirė 4 žmonės.

Koronavirusas Europos šalyse
© Sputnik
Koronavirusas Europos šalyse
Tegai:
McDonald's, koronavirusas, Airija, Didžioji Britanija
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (2558)
Dar šia tema
COVID-19 sirgusi gydytoja išsamiai aprašė ligos simptomus
Norvegijoje esantiems lietuviams organizuojamas papildomas skrydis iš Oslo
Facebook ir Instagram laikinai sumažina vaizdo įrašų kokybę Europoje
Epidemiologas paaiškino didelį mirtingumą nuo koronaviruso Italijoje
JAV dėl situacijos su koronavirusu paleidžiami kaliniai
Britanijos gydytojai įvardijo neįprastą užsikrėtimo koronavirusu požymį
Medicinos sesuo apsiverkė likusi be maisto po 48 valandų pamainos
Ukrainos kariai Donbase

"National Interest" įvertino karo tarp Rusijos ir Ukrainos tikimybę

(atnaujinta 18:54 2021.04.12)
Konfliktas Donbase tęsiasi septynerius metus, aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių. Padėtis paaštrėjo šių metų vasarį, Savarankiškai pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia plataus masto puolimą, traukdamas naujus karius į kontaktinę liniją

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Žurnalo "National Interest" apžvalgininkas Markas Episkoposas paaiškino, kodėl Rusijai ir Ukrainai yra nuostolinga smogti pirmomis karo Donbase atveju.

Kaip pabrėžė žurnalistas, šiandien nėra jokių objektyvių ženklų, rodančių, kad Rusija planuoja siųsti karius į šį regioną, nes tokiu būdu ji pažeistų Minsko susitarimus ir jai taip pat grėstų naujos sankcijos ir "karinės pasekmės". Todėl, pasak Episkoposo, Rusijos karių judėjimas turėtų būti suvokiamas tik kaip signalas apie Maskvos pasirengimą reaguoti į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų karių puolimą Ukrainos rytuose.

Kijevas mąsto maždaug ta pačia kryptimi, mano straipsnio autorius. Jei Ukraina panorės jėga išspręsti konfliktą savarankiškai nepriklausomomis paskelbusiose respublikose, ji rizikuoja likti be JAV ir Europos paramos. Šiuo atveju Kijevo valdžia pakartos strategines Tbilisio klaidas, dėl kurių 2008 metais kilo ginkluotas konfliktas Pietų Osetijoje.

Taigi, jei viena iš šalių pirma pradės karą, jis atsidurs nepalankioje padėtyje: nepaisant dabartinio eskalavimo, geopolitiniai Maskvos ir Kijevo skaičiavimai nepasikeitė, padarė išvadą ekspertas.

Padėtis Ukrainos rytuose

Konfliktas Donbase tęsiasi septynerius metus, aukomis tapo apie 13 tūkst. žmonių. Konflikto sureguliavimo klausimas aptariamas kontaktinės grupės susitikimuose Minske. Jos dalyviai priėmė kelis dokumentus dėl ugnies nutraukimo, tačiau susišaudymai tęsiasi.

Aleksejus Puškovas, Federacijos tarybos Informacijos politikos ir sąveikos su žiniasklaida komisijos pirmininkas
© Sputnik / Владимир Трефилов

Padėtis paaštrėjo šių metų vasarį: įvyko pasikėsinimas į Donecko Liadies respublikos Liaudies milicijos bataliono vadą, Ukrainos saugumo pajėgos apšaudė minosvaidžiu Gorlovką ir Donecko pakraštį, suintensyvėjo kovos. Savarankiškai pasiskelbusios respublikos mano, kad Kijevas rengia plataus masto puolimą, traukdamas naujus karius į kontaktinę liniją. Kovo mėnesį Ukrainos ginkluotųjų pajėgų vyriausiasis vadas Ruslanas Chomčakas pavadino šį scenarijų galimu, tačiau vėliau pareiškė, kad Kijevo valdžia nesvarsto konflikto sprendimo jėga.

Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas anksčiau pareiškė, kad dabar konflikto zonoje prasideda susišaudymai, dėl kurių sprendimus Ukrainos lauko vadai priima vietoje be aukštesnės vadovybės pritarimo.

Tegai:
karas, Donbasas, Ukraina, Rusija
Dar šia tema
Kas ir kodėl provokuoja Rusiją pokalbiais apie Ukrainos priėmimą į NATO
Krymo ir Donbaso gyventojai pateikė EŽTT 8000 skundų prieš Ukrainą
Rusija, Vokietija ir Prancūzija surengs konferenciją Donbaso klausimu
Rusija aiškinasi, kiek Vakarai yra pasirengę vėl padegti Donbasą
"Viskas dėl Donbaso": ką JAV armija sukėlė Europoje
Medicinos darbuotojai

PSO vadovas pareiškė apie padidėjusį mirtingumą nuo koronaviruso

(atnaujinta 18:21 2021.04.12)
PSO generalinis direktorius pabrėžė, kad COVID-19 nėra įprastas gripas, o ekspertai dar nežino ilgalaikio viruso poveikio žmogaus organizmui, todėl būtina ir toliau imtis atsargumo priemonių.

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. COVID-19 užsikrėtimų skaičius pasaulyje auga jau septynias savaites iš eilės, mirtingumas nuo viruso didėja jau mėnesį, sakė pirmadienio trumposios spaudos konferencijos metu Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) vadovas Tedros Adhanom Ghebreyesus.

"Sausio ir vasario mėnesiais pasaulyje šešias savaites iš eilės mažėjo COVID-19 atvejų. Dabar septintą savaitę iš eilės didėja užsikrėtimai ir keturias savaites daugėja mirčių", — cituoja jį RIA Novosti.

PSO generalinis direktorius pabrėžė, kad COVID-19 nėra įprastas gripas, o ekspertai dar nežino ilgalaikio viruso poveikio žmogaus organizmui, todėl būtina ir toliau imtis atsargumo priemonių.

PSO paskelbė pasaulinę COVID-19 pandemiją praėjusių metų kovo 11 dieną. Daugelis pasaulio šalių įvedė griežtas karantino priemones, uždarė sienas, sustabdė oro, kelių ir geležinkelių jungtis. Dabar ribojimai palaipsniui švelnėja.

Tegai:
pandemija, koronavirusas, Pasaulio sveikatos organizacija (PSO)
Temos:
Koronaviruso pandemija Lietuvoje ir pasaulyje
Dar šia tema
PSO paaiškino, kuo pavojingos koronaviruso mutacijos
Šalyje nustatyta beveik 600 naujų koronaviruso atvejų
Pagyvenę Estijos žmonės nebepasitiki "AstraZeneca", sako šeimos gydytoja
GMP mašina Vilniuje

Vilniuje partrenktas keturmetis pėsčiasis

(atnaujinta 17:12 2021.04.12)
Policijos duomenimis, vaikas į važiuojamąją kelio dalį išbėgo pro prie kelio stovinčius automobilius

VILNIUS, balandžio 12 — Sputnik. Vilniuje automobilis partrenkė į važiuojamąją dalį išbėgusį berniuką, praneša Lietuvos policija.

Greitoji pagalba, archyvinė nuotrauka
© Sputnik / Владислав Адамовский

Incidentas įvyko sekmadienį, balandžio 11 dieną, apie 15:04 Žvirblių gatvėje. Policijos duomenimis, automobilis "VW Caravelle", vairuojamas 1951 metais gimusio vyro, partrenkė į važiuojamąją dalį pro stovinčius automobilius išbėgusį 2017 metais gimusį pėsčiąjį.

Dėl patyrusių sužalojimų nukentėjas vaikas paguldytas į ligoninę. Pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Baudžiamojo kodekso 281 straipsnio 1 dalį dėl Kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo taisyklių pažeidimo, jeigu dėl to įvyko eismo įvykis, dėl kurio buvo nesunkiai sutrikdyta kito žmogaus sveikata.

Tegai:
avarija, Vilnius, vaikas