Koronavirusas 2019-nCoV

Mokslininkai sukūrė inhaliatorių, kuris palengvins koronaviruso gydymą

(atnaujinta 11:24 2020.03.24)
Išskirtinis naujųjų inhaliatorių bruožas yra tas, kad aerozolis tiekiamas tik prieš pat pacientui įkvepiant, todėl vaistas nenusėda kvėpavimo takuose, o gydymo efektyvumas žymiai padidėja

VILNIUS, kovo 24 — Sputnik. Rusijos bendrovė "PM&HM" sukūrė ir ruošiasi pateikti į rinką inhaliatorius, skirtus visapusiškai gydyti įvairias sunkias ligas, įskaitant koronaviruso sukeltą pneumoniją, praneša RIA Novosti su nuoroda į Rusijos rizikos bendrovės (RVC) spaudos tarnybą.

Kaip paaiškinta RVC, esami inhaliatoriai tiekia aerozolį į kvėpavimo takus, nepaisant jų patentabilumo ir kvėpavimo funkcijos, todėl 25–65 proc. ar daugiau vaisto dozės nusėda viršutiniuose kvėpavimo takuose arba ant endotrachėjinio vamzdelio, nepatekdami į uždegimo židinį.

"Išskirtinis naujųjų inhaliatorių bruožas yra tas, kad aerozolis tiekiamas tik prieš pat pacientui įkvepiant, todėl vaistas nenusėda kvėpavimo takuose, o gydymo efektyvumas žymiai padidėja", — paaiškino Olegas Abdijevas, "PM&HM" įkūrėjas.

"Antra, mūsų inhaliatoriai gali veikti su įvairių rūšių vaistais, kurie naudojami plaučių uždegimui (įskaitant tą, kurį sukelia naujasis koronavirusas) gydyti; su vaistais, palengvinančiais bronchų spazmą; mukolitikais, skirtais naikinti skreplius, ir su antibiotikais", — pridūrė jis.

Su įrenginiais jau vyksta valstybinės registracijos bandymai. Numatoma inhaliatoriais aprūpinti valstybines medicinos įstaigas ir privalomojo sveikatos draudimo programas. Siūlomų priemonių bandymas planuojamas bandomuosiuose regionuose esančiose gydymo įstaigose.

"Šios metodikos taikymas yra aktualiausias esant ūmaus kvėpavimo distreso sindromui, kai reaguojant į plaučių uždegimą dideliais kiekiais išsiskiria priešuždegiminės proteazės ir toksiniai deguonies metabolitai. Dėl to pažeidžiamas kapiliarų endotelis ir alveolinis epitelis, todėl atsiranda hipoksija. Įkvėpus šiuo metodu, galima padidinti vaistų poveikio greitį ir taip pagerinti terapijos efektyvumą", — RVC cituoja profesorių, medicinos mokslų daktarą Vladimirą Krasnovą.

Taip pat skaitykite:

Tegai:
gydymas, mokslininkai, koronavirusas
Temos:
Naujo koronaviruso protrūkis Lietuvoje ir pasaulyje (776)
Dar šia tema
Ekspertė: rengti olimpines žaidynes be žiūrovų — visiška beprotybė
Britų kunigas padegė save, aukodamas šv. Mišias — video